Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mieluselul nostru a montat din octombrie pana in ianuarie si sa nu fi in pielea lui
    sigpic

    Comment


    • Mare bagabont mielul tau Costele
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • ce sa faca si el daca este sarac , nimeni nu ii intinde o mana de otava , macar atata stie sa insamanteze acusi vine pastele
        sigpic

        Comment


        • Las ca gasim noi o vrabiuta cu un mielusel

          Ceva bancuri usurele:

          Un ungur la magazin:
          - Este biscuiti ? Vanzatoarea:
          - Nu este, sunt!
          Ungurul:
          - Da` rahat sunt ?
          Vanzatoarea:
          - Da, esti!

          -Un ungur si un roman merg cu trenul.Ungurul ( care nu stia sa citeasca decat in ungureste) intreaba:
          - Ce scrie pe placuta asta de deasupra geamului?
          - Scrie: Interzis scoaterea capului pe geam (PERICOL MAJOR), raspunde romanu.
          - Dar pe asta?
          - Acelasi lucru pe franceza.
          - Pe asta?
          - Tot aia pe engleza.
          - Aici?
          - Tot aia pe rusa.
          - Da` pe ungureste de ce nu scrie?
          - Pentru ca la unguri nu-i interzis.

          Odata se intalnesc unguru si romanu la padure. Ungurul s-a apucat sa pregateasca micii. Romanul se apropie de el:
          Unguru; -Micinas?
          Romanu: -Mici in gura ba , nu mici in nas!

          La aniversarea a 20 de ani de casatorie, un ungur cheama la el o familie de prieteni romani. La inceputul mesei, gazda tine un toast, incercand sa vorbeasca romaneste cat mai corect:
          - As vre se moltomesc lui Dumnezeu pentru cei doizeci ani petrecoti alaturi de sotia me...
          - Alaturi de sotia mea, il corecta prietenul roman.
          - Alaturi de sotia te numai de 4 ani.

          Janos ungurul si Ion din Transilvania stau de vorba. Janos il intreaba pe Ion:
          -Zi ma Ioane ca tu esti om cu carte, ce-i aia "Apertheid"
          -Pai ma Janos prost mai esti, toata lumea stie ca inseamna ura de rasa.
          -Da ura de rasa ce-i ma Ioane?
          -Ma da` tare incuiat mai esti. Hai s-o luam babeste, sa-ti explic ca la scoala. De exemplu eu sint alb si tu esti nigger...si-mi eu imi bag piciorele in gura ta de ungur imputit ce esti tu.

          Intr-un oras din Transilvania un ungur zace pe strada ciuruit de 40 de gloante.
          Dupa ce studiaza cadavrul, politistul Funar trage o concluzie:
          - Asa o sinucidere cumplita n-am mai vazut de mult...

          anos facea nazbatii pe langa biserica ortodoxa romaneasca.
          Popa ii zice:
          - Daca nu esti cuminte, te botez Ion si te fac roman.
          Intrucat Janos nu s-a potolit, chiar asa a procedat.
          Ajuns acasa, Janos le spune pe rand tatalui, mamei, sorei, etc.
          - Pe mine ma cheama Ion si sunt roman.
          Cei de mai sus l-au injurat si batut.
          Ramas singur, micutul Janos gandeste:
          - De 10 minute sunt roman si ungurii astia imputiti au si inceput sa ma persecute..

          i:Cum s-a numit soacra lui Adam?
          R:Adam nu a avut soacra. El traia in paradis.

          Este foarte usor sa faci o femeie fericita! Trebuie sa-i fii: prieten, partener, iubit, frate, tata, profesor, educator, bucatar, mecanic, instalator, arhitect, stilist, electrician, sexolog, ginecolog, psiholog, psihiatru, terapeut si amabil, simpatic, sportiv, iubitor, atent, gentleman, inteligent, amuzant, creativ, sensibil, puternic, intelegator, tolerant, modest, sincer, practic, curajos, recunoscator, vesel, pasional.

          epurasul si ursul mergeau prin padure. Se intilnesc ei cu vulpea, care se muta in casa noua.
          - Mai baieti, nu vreti sa ma ajutati sa mut si eu mobila, ca am sa platesc bine!
          Baietii pun mina la treaba si pina la inserat termina. Vine si momentul platii.
          Vulpea intreaba:
          - Ei, acum ziceti ce vreti: o sticla de vodca sau jos chiloteii?
          Stau ei si se gindesc si intr-un sfirsit ursul alege sticla de vodca.
          Pleaca si, dupa ce beau toata sticla, printre aburii betiei, iepurasul zice:
          - Hic... mai ursule... hic, ce baiat destept ai fost tu ca... hic... ai luat sticla de vodca, ca daca alegeai chiloteii ce palaria mea faceam cu ei: mie imi erau prea mari, tie prea mici...

          Fetele din ziua de azi in liceu invata doar doua litere si doua cifre: A4 si X5, incepind cu facultatea invata inca doua cifre si o litera: Q7 si X6.
          Din cauza crizei financiare, incepind cu anul universitar 2009-2010, se va schimba programa la facultati si se vor invata alte patru litere: RATB.

          ....cam atat ptr azi....
          Last edited by kenjiro_sanga; 24 January 2010, 10:10. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic
          Maică, ce mafioți de treabă !!!

          Comment


          • Iarna grea ...brrrr! Cica era un pescar fanatic. Si de fanatic ce era se duce el intr-o zi la pescuit desi era mult sub zero. Scoate tarnacopu` sa dea o copca, dupa care-si arunca sculele in apa. Sta el ce sta si odata aude o voce din spate:
            - Aici nu este peste!
            Gagiu` cand aude isi scoate unditele din apa si se muta mai incolo...tot nu misca. Dupa o vreme, aude iarasi vocea:
            - Aici nu se afla peste!
            Gagiu` suparat se muta din nou, sparge gheata, dupa care-si arunca sculele in apa. Din nou, in spatele lui, vocea:
            - Aici nu vei gasi peste!
            Enervat, pescaru` se-ntoarce si graieste:
            - Da`cine pi*a ma-tii esti tu, ba, de-mi tot sperii norocul?
            - Eu sunt directorul patinoarului!

            Un politist trecut in rezerva, care se cam plictisea, a hotarat sa se ocupe cu pescuitul. Si-a cumparat manuale, undite, si-a facut rost de momeala si s-a dus la balta. Dupa 4 ore de asteptare, el reuseste sa prinda un peste mic. Furios, politistul il scoate din carlig, il apuca de coada si incepe sa-i traga palme:
            - Spune unde sunt ceilalti! Spune unde sunt ceilalti...
            sigpic

            Comment


            • Ala primu' e bun dar ultimul e vechi....trecut
              sigpic
              Maică, ce mafioți de treabă !!!

              Comment


              • Dar de ce nu iti place ultimul Domnu Secretar,pentru ca e cu politisti sau ca e vechi ???

                Comment


                • secretare pune tu mai bune daca sti ?
                  sigpic

                  Comment


                  • Bla, bla, bla.....iar vrei sa-ti invinetesc ochiul
                    sigpic
                    Maică, ce mafioți de treabă !!!

                    Comment


                    • este ca nou colega , cu piciorul cum stai ? , poti sa dansezi
                      sigpic

                      Comment


                      • Asa si asa, intr-un picior
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • Na lasa ca este bine si asa decat deloc ! In curand o sa iti refaci si celalalt picior !

                          Comment


                          • La cate lovituri am suferit io peste picioare, asta-i nimic, ce am luat de la Don Costelo
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • Poi vezi de aia trebuie sa ai grija pe unde circuli si cu ce viteza circuli ! ! !

                              Comment


                              • Nu stii tu Razvane, de unde am io ''oblojelile''...intreaba-(doar unii) pe cei de la Sala de sport, de la karate
                                sigpic
                                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google