Excursii, Calatorii si Iesiri Organizate De LoganClub Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In caz ca nu puteati dormi de grija mea, va spun ca eu vreau ca cel tarziu la ora 15 sa plec din Galati. Traseu: Galati-Braila-Viziru-Harsova-Constanta. Abia astept ...

    Comment


    • mircea vezi ca portiunea de drum de la viziru este in reparatie, un sens de mers fiind inchis circulatiei
      ONLY GOD CAN JUDGE ME
      http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

      Comment


      • La mine cred ca o sa ramana varianta de plecare, in jurul orelor 17. Daca insa, se va duce spre ora 18, am telefoanele tuturor si ne sincronizam in felul asta. Daca nu, ne vedem acolo. Interesant ar fi daca mergem impreuna, sa luam statiile cu noi ( statiile mele, adica, cei care au fost la Iasi stiu despre ce este vorba). Am sa le pun la incarcat, pentru orice eventualitate.
        Daca nu ne sincronizam cu plecarea, frumos ar fi sa stim unii de altii, pe unde si cum suntem. Asa ca am rugamintea sa tineti telefoanele la indemana.
        Traseul meu , ales, este Braila, Macin, Slavele...., Ovidiu, Constanta - centura, Eforie sud

        Comment


        • Originally posted by gl_mmm View Post
          In caz ca nu puteati dormi de grija mea, va spun ca eu vreau ca cel tarziu la ora 15 sa plec din Galati. Traseu: Galati-Braila-Viziru-Harsova-Constanta. Abia astept ...
          Daca drumul tot e inchis cum a fost acum 2 zile cand am trecut pe acolo mergi in continuare si inainte de baraganu faci la stanga...si iesii in drumul Bucuresti-Constanta.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by birky View Post
            tony BAC-ul la Braila, trece nonstop
            da stiam dar mai era taxa de noapte si nu stiam cat mai e in plus fata de trecerea nornala de 18 lei

            Comment


            • Valeriu, stiu ca umbli mult pe soselele patriei. Tu pe unde ai lua-o daca ar fi sa te duci la Constanta? Multumesc!

              Comment


              • Originally posted by tonyx View Post
                da stiam dar mai era taxa de noapte si nu stiam cat mai e in plus fata de trecerea nornala de 18 lei
                17 lei, am trecut eu acum 2 sapt pe la smardan (tarif de zi, de noapte nici nu vreau sa aflu cat e)

                drumul prin viziru am auzit si eu ca e inchis. mai e cel prin baraganu, asa cum spunea si valeriu, dar se ocoloeste putin in cazul asta si mai este cel prin dobrogea (trecere bac). cel prin dobrogea este destul de greu, multe serpentine si dealuri. cel prin baraganul este drum european (cica). nu se compara deloc cu E85 dar e drum de campie
                personal, prin baragaul, nu am condus niciodata si nu pot sa spun in ce stare e drumul
                Last edited by bogdan_1984; 9 July 2009, 19:20.
                sigpic

                Comment


                • Apropo coordonate GPS:
                  Latitudinte - 44,0216 N
                  Longitudine - 28,6508 E
                  Adresa :
                  Progresului 75
                  Olteniei 1A
                  Vila Adrian se afla la intersectia strazilor Progresului cu Olteniei
                  In spatele bisericii vechi...

                  Cateva ponturi
                  1.Eforie Sud este cea de a2a Eforie.

                  2.De pe soseaua principala sunt 2intrari(2locuri unde banda continua este intrerupta)
                  3.Se intra pe a2a intrare.
                  4.Faceti STANGA din soseaua principala.
                  5.Cu 50metri inainte de prima intrare pe partea DREAPTA a soselei exista un Peco vechi , parasit.
                  6.Strada pe care intrati este un bulevard(strada lata si cu squar pe mijloc)
                  7.La a3a intrerupere(intersectie) a Squarului faceti STANGA in sus(este o intersectie in Y)
                  8.La prima stanga , si Vila Adrian este pe Dreapta...



                  sigpic

                  Comment


                  • Lucian tu ai spus ca o ei pe centura Constantei ? de la Ovidiu dupa podul peste canal ? din cate stiam acum catva ani era rau tare + trafic greu .Astept un raspuns de la cineva care a fost recent.....

                    am fost acum 2 saptamani la Navodari cu trecere pe la Braila ,drumul este super este mai mult de munca cu volanul dar se merge bine si fara radare.de la Smardan(TL) la Navodari oras 1ora si 50 min. e cred destul de bine dar fara opriri de una alta.
                    Last edited by cocolino06; 9 July 2009, 19:39. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • cocolino ce zici tu imediat dupa pod dreapta aia e varianta ovidiului ptr camioane si dupaia da in varianta constantei , si e fff prost drumu pe varianta din ovidiu... deci voi puteti asa:

                      1. iesiti din ovidiu treceti de carefour si la semafor drepata , adica inainte cu 30m de semafor dreapta pe varianta constante si e drumu bun adica eu il fac zilnic si e bunicel
                      2. la semafor o luati inainte , si inainte de al 3lea semafor faceti drepata pe lapusneanu tot inainte si dati in statiuni...
                      3. cum zice cocolino pe la navodari si aici aveti 2optiuni:
                      3.1. dupa ce treceti de rompetro pe stanga(rafinaria midia) urcati pe pod si faceti stanga inspre ct si traversati toata mamaia , si de acolo ajungeti in giratoriu papadie , de unde dreapta iesiti pe varianta CT (optiunea 1) , inainte-stanga iesiti pe lapusneanu(optiunea 2)
                      3.2 urcati pe pod faceti dreapta tot inainte stanga la urmatoare intersectie traversati navodariu , lumina , stanga in principala , dupaia dreapta unde se infunda drumu , si iesiti in principala spre ovidiu si acolo faceti stanga si tot inainte spre ovidiu...


                      sincer a inteles cineva ceva? sau ma las de explicatii turistice???

                      sigpic

                      Comment


                      • NICULE, Maine plec la Bucuresti pentru a-mi rezolva niste probleme,asa ca, imi pare rau dar nu pot veni cu voi. Poate cu alta ocazie.
                        As vrea un pret si de unde pot cumpara o etajera pentru MCV.
                        Last edited by lupulucian; 10 July 2009, 08:06. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • de centura care incepe la talcioc(targul de masini),metro ......si ese dupa pod pe langa un market ala este clasic sa mergi spre statiuni. PS. bacul BR-Smardan 17 lei cu sofer ,pod Giurgeni-Vadu Oii -8 lei

                          Comment


                          • Salutare Gasca .Fiti gata ...startul se da maine dimineata.totul e ok ?Traseul meu este :Br -Smardan -Ct (Centura)daca nu loi incurca -Euforie S .La ora 6:00 sunt pe drum .Drum bun si fara evenimente.Statie nu am ,GPS nu am telefoanele-s incarcate .Doamne ajuta.

                            Comment


                            • Distractie placuta la mare Nicule. Nu uita (colacul)

                              Comment


                              • Aveti grija sa nu faceti insolatie
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google