Excursii, Calatorii si Iesiri Organizate De LoganClub Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merg si eu cu familia, oriunde ar fi, am scris si pe celalalt topic.
    Zambeste, maine poate fi mai rau!

    Comment


    • Pai ma... eu spun ca kelul burtos si cristi3775 nu au ce cauta la asa ceva... Nu aveti voie ma!


      Din pacate, sotia lucreaza acel week-end, deci nu va voi putea insoti. Chiar imi pare rau
      sigpic

      Comment


      • la o excursie de genu asta pentru o noapte ma bag si eu dar daca ajung in zona aia vreau sa merg si la ocna de sare de la targu ocna, mai tenteaza pe cineva?

        valeriu daca e anunta si tu un pret pentru cazare

        Comment


        • Daca schimbati data... ma bag si eu ... Adica '-' o saptamana .
          sigpic

          Comment


          • Comment


            • Baieti cu parere de rau trebuie sa gasim alta locatie pentru ca am sunat azi la pensiunea uzu si au zis ca e deja inchiriata si platita vila pt 1 mai

              Comment


              • slanic moldova

                Comment


                • Am mai gasit ceva acum ramane de vazut daca sunteti de acord pe la sarata monteoru : http://www.turistinfo.ro/sarata_mont...ga-c25159.html
                  am inteles ca, ca si zone e frumos, acu ramane de vazut daca sunteti de acord si sa cautam cazare cu pret mic si convenabil dar trebuie vorbit din timp

                  Comment


                  • am fost la sarata monteoru. nu ma incantat nimic.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by mrfler View Post
                      slanic moldova
                      am fost in toamna la slanic moldova si am ramas dezamagit. statiunea era un mare santier. drumuri blocate cu busteni, pietris, paraul era si el in lucrari de consolidare, masini multe care carau pamant si strazile erau pline de noroi si mult paf. se lucra mult si nu erau lucrari care se terminau chiar repede. am ramas dezamagit pt ca chiar nu aveam ce sa fac acolo. era totul pustiu si urat. nici nu am avut macar ce poza, decat o veverita. nu am rezistat mai mult de 3 ore, dupa care am plecat acasa. din punctul meu de vedere, slanic moldova as recomanda peste 2-3 ani.... dupa ce mai termina lucrarile.

                      eu as propune, daca nu va deranjeaza drumul, lacul rosu. acum doi ani am facut 1 mai la lacul rosu si a fost frumos, nu va mai spun ca statiunea a fost arhiplina si aproape tot drumul de pe cheile bicazului. poate va incanta ideea si cu siguranta va incanta, dar ramane problema drumului pentru voi. din punctul de verere al bacauanilor si al nemtenilor e usor sa vorbim, care avem 120, respectiv 60 km.

                      oriunde ar fi... eu sunt primul pe lista
                      Last edited by dan08; 19 March 2010, 14:30. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • Vom dezbate acest subiect mai in amanunt la intalnirea de duminica asta.
                        Ideile principale, de discutat, sunt:
                        1. daca mergem? cand mergem?
                        2. unde mergem?
                        3. cine se va ocupa?

                        Inteleg pana acum ca ar fi ceva doritori din LC Galati, Focsani, Bacau, Piatra Neamt. Asta suna a regionala de-acuma.
                        Eu am o intrebare: este musai sa ne gasim de 1 mai? Sau putem si in alt w.e. si in felul acesta vom beneficia de preturi rezonabile si vom avea si de unde alege? Ca de 1 mai, afaceristii din turism, cresc preturile. Si toata lumea se imbulzeste ca fiind un fel de "sezon". N-am inteles niciodata de ce. Cu atat mai mult cu cat anul asta 1 mai pica taman sambata.
                        Concret, propun sa schimbam data intalnirii din 1 mai, in 15 mai. De fapt week end-ul 14-16.05.2010.
                        Last edited by gl_mmm; 20 March 2010, 09:19.

                        Comment


                        • Cum pensiunea Uzu e ocupata de 1 mai, ce ziceti de asta?

                          Singurul neajuns ar fi ca e in Buzau si e mai greu de ajuns din Bacau, Neamt, etc.
                          Zambeste, maine poate fi mai rau!

                          Comment


                          • ultima fraza suna aiurea. cum adica este mai greu de ajuns din bacau sau neamt? pai daca cei din galati ar veni la pensiunea uzu, ar fi mai usor? multumim ca ne porti de grija, dar nu este corect fata de galateni si braileni. ca si cum galatenilor le este usor sa vina la darmanesti, dar bacauanilor le este greu pana la buzau. oriunde ar fi, cineva va calatori mai mult sau mai putin. daca se hotaraste sa se faca acest eveniment dupa 1 mai, poate pensiunea uzu va fi libera atunci. deocamdata trebuie sa se raspunda la intrebarile puse de mircea mai sus. pana la urma, oriunde s-ar face, important e sa ne simtim bine.... pensiuni sunt cu sutele in tara asta.
                            sigpic

                            Comment


                            • tdan08, scuze, a fost o greseala de exprimare. Una peste alta, cred ca ar trebui sa continuam discutiile pe topicul deschis pentru intalnirea de Pasti si sa schimbam cu 1 mai or later, aici la Galati poate nu se uita toti sau se discuta si despre alte intalniri, la fel la Bacau.
                              Despre data, eu ma abtin, deoarece sambata si duminica noi suntem liberi.
                              Last edited by cory; 22 March 2010, 17:06.
                              Zambeste, maine poate fi mai rau!

                              Comment


                              • Cu parere de rau, dar noi n-am ajuns la nicio concluzie duminica. Eram doar 4 insi la discutia asta. Cei care au lipsit isi spun parerea aici, pe forum. Ma refer in special la colegii galateni. Vad ca entuziasmul de alta data s-a ddus dreaq. Nu mai suntem ce am fost odata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google