Idei / Propuneri Activitati In Cadrul LoganClub Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perfect! Daca exteriorul se face cu ceara, atunci eu zic ca e un pret excelent! De fapt, trebuie musai ca exteriorul sa fie cu ceara!
    Unde este aceasta spalatorie? Da-ne cat mai multe detalii, a.i. sa ne facem o idee cat mai clara. Conditiile negocierii? De cate ori pe luna de masina?

    UP, cu lista cu cei "pentru":

    1. cata29 - ...
    2. i_m_lucius - GL 83 LUC
    3. danielliviu - ...
    4. valeriuciprian - ...
    5. gl_mmm - GL 26 MRN
    6. lupulucian - GL 99 RLR
    7. birky - GL 81 CIC
    8. batranul70 - GL 07 AXT
    9. cristi80 - GL 27 KTA
    10. tonyx - GL 51 ADC
    11. leony69_ro - GL 19 DLE
    12. Dan Honda - GL 44 PHD
    13. Ramycel - GL 07 JEZ
    14. catalingalati - GL-99-PYU
    15. ...

    Pune-ti-va numerele de inmatriculare! O sa trebuieasca!

    PS Am vrut sa modific postul anterior dar trecusera deja cele 10 minute ...
    Asta este postarea mea! Cea dinainte poate fi stearsa. Multumesc!
    Last edited by valeriuciprian; 28 November 2009, 09:52. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Pretul este la int-ext fara ceara.
      Ideea este ca un spalat int-ext costa 26 lei cam peste tot.
      Daca faci abonament la 5 spalari ai una gratuita deci ar iesi cam 21,6 lei pe spalat.
      eu zic ca e un pret corect 15 lei int-ext.
      Conditiile cu care am dat la pace cu proprietarul sunt urmatoarele:
      -minim 20 masini
      -minim 3 spalari pe luna
      -banii inainte pentru luna in care urmeaza sa spalam masinile(ca la fetite)
      Pentru cine nu stie unde este spalatoria -la iesirea din Gl spre BR vis-a-vis de Cozamin se numea BKO si este in incinta statiei de benzinarie Lukoil(statie inchiriata)
      Sper ca am lamurit pe toata lumea,daca nu va stau la dispozitie pentru orice intrebare.

      Comment


      • In primul rand personal mi se par cam mult 3 spalari pe luna. Cu minim 2 spalari, ar fi ok din punctul meu de vedere.
        Pretul: sunt spalatorii care ofera tot 5+1 gratis, cu interio - exterior si ceara, la 24 lei. Ar veni cam 20 lei pe spalare. Deci la 15 lei pentru 2 spalari pe luna la un nr de X masini ar fi foarte bine.
        Mai ales daca ne recomanda si unele perioade in care sa venim, cand nu e asa aglomerat (in fu7nctie si de posibilitatile noastre).


        UP, cu lista cu cei "pentru":

        1. cata29 - GL 24 BYA
        2. i_m_lucius - GL 83 LUC
        3. danielliviu - GL 22 TOF
        4. valeriuciprian - GL xx YKY
        5. gl_mmm - GL 26 MRN
        6. lupulucian - GL 99 RLR
        7. birky - GL 81 CIC
        8. batranul70 - GL 07 AXT
        9. cristi80 - GL 27 KTA
        10. tonyx - GL 51 ADC
        11. leony69_ro - GL 19 DLE
        12. Dan Honda - GL 44 PHD
        13. Ramycel - GL 07 JEZ
        14. catalingalati - GL-99-PYU
        15. ...

        Pune-ti-va numerele de inmatriculare! O sa trebuieasca!
        GL-22-TOF

        Comment


        • Ai inteles gresit! 15 lei costa o singura spalare int-ext fara ceara. In niciun caz 2.

          Comment


          • este o spalatorie pe Tecuci, de la IFR spre Cosbuc, unde au reclama afara ''Interior-Exterior 20 lei'', in conditiile acestea, cred ca s-ar putea scoate un pret mai bun de 15 lei.
            vorbim maine la intalnire.

            Comment


            • UP, cu lista cu cei "pentru":

              1. cata29 - ...
              2. i_m_lucius - GL 83 LUC
              3. danielliviu - ...
              4. valeriuciprian - ...
              5. gl_mmm - GL 26 MRN
              6. lupulucian - GL 99 RLR
              7. birky - GL 81 CIC
              8. batranul70 - GL 07 AXT
              9. cristi80 - GL 27 KTA
              10. tonyx - GL 51 ADC
              11. leony69_ro - GL 19 DLE
              12. Dan Honda - GL 44 PHD
              13. Ramycel - GL 07 JEZ
              14. catalingalati - GL-99-PYU
              15. Andrrei_ro - GL 88 ANV

              Comment


              • Originally posted by danielliviu View Post
                .... Deci la 15 lei pentru 2 spalari pe luna la un nr de X masini ar fi foarte bine.
                ....
                Originally posted by gl_mmm View Post
                Ai inteles gresit! 15 lei costa o singura spalare int-ext fara ceara. In niciun caz 2.
                Scuze, am inteles bine dar m-am exprimat aiurea. Cate 15 lei de spalare, in conditiile a minim 2 spalari pe luna.

                Andrei, ai uitat niste numere de inmatriculare.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Intalnirea din 29.11.2009. Stadion Dunarea (intrare)

                  In aceasta locatie "binecunoscuta" Loganistilor Galateni ,si nu numai ,sau efectuat doua operatii(pe cord):
                  1.Gratarul Loganistilor galateni (Lcgl)
                  2.Continuarea discutiilor si gasirea unei solutii pt o spalatorie auto.(se continua)
                  Si o alta "Chestie" super tare ,care se mai amana cu cateva zile.Stati aproape .(cine stie ,cunoaste.Nu ? ) Din nou sectiunea Foto.
                  Dane(Honda) ,sper ca nu te-am trezit din somn cu Fotografiile .
                  Attached Files
                  Last edited by Nikolas_bnm; 29 November 2009, 16:11.

                  Comment


                  • Spalatorie auto

                    Asa cum s-a discutat astazi, asupra initiativei cu spalatoria auto, s-au ridicat anumite plusuri si minusuri ( nu minusul ,, lipsa " a lui gl_mmm ).
                    Era de asteptat, ca pentru orice afacere sa fie tentanta pentru ambele parti implicate, trebuie sa aiba loc un schimb, dai - oferi. In cazul nostru, trebuie sa ne distingem de ceilalti. Prin ce? Numar si consistenta.
                    Avem pana acum doua spalatorii propuse, la nivel concret ( mers si discutat ):
                    - cea de pe centura, vis a vis de Gold & Platin ( numita A )
                    - si cea de la iesirea din oras spre Real, in incinta Lukoil ( numita B )

                    Acum sa le punem fata in fata

                    ________________________________A_________________ _____B

                    Pret interior + exterior____________15 lei___________________15 lei
                    Ceara______________________Nu s-a discutat_______________Nu
                    Numar de masini minim_________Nu este cazul____________20 de masini
                    Numar de spalari pe luna__________3 ori____________________3 ori


                    Fata de cele spuse mai sus, va las pe voi sa decideti. Doar o parere am sa-mi exprim. Tinand cont de participarea la aceasta initiativa, participare la intalniri, sincer nu cred ca vom putea sa asiguram acest numar de 20 de masini, luna de luna, in cazul celei de-a doua spalatorii. Dar este doar o parere.
                    Oricum as da-o, eu unul sunt foarte satisfacut. S-a inceput ceva, pe topicul acesta, o initiativa, care se va concretiza sau care are toate sansele sa se concretizeze. Asa ceva am urmarit la LCG, implicare si initiativa.
                    Last edited by lupulucian; 30 November 2009, 08:56.

                    Comment


                    • Imi cer scuze daca am lasat sa se inteleaga faptul ca in pretul de 15 ron intra si ceara pentru ca aceasta este separat,eu am spus pretul strict la int -ext.
                      Acum spunandu-va aceasta chestie poate ca va e mai usor sa faceti o alegere.

                      Comment


                      • Ai dreptate Lucian, exact la numarul de participanti la "campania:spalatoria" ma gandeam si eu. Un vot de la mine pt spalatoria A, iar legat de ceara, daca nu s-a discutat, poate negociem si pt asta, daca nu eu sunt dispus sa mai dau 2-3 lei in plus pt ceara. Totusi un 18lei, sa zicem, interior+exterior e un pret bun.

                        Comment


                        • Originally posted by sufleth View Post
                          Imi cer scuze daca am lasat sa se inteleaga faptul ca in pretul de 15 ron intra si ceara pentru ca aceasta este separat,eu am spus pretul strict la int -ext.
                          Acum spunandu-va aceasta chestie poate ca va e mai usor sa faceti o alegere.
                          Nicio problema Alex, stai linistit. Am facut corectia in lista comparativa.

                          Comment


                          • Si-asa si-asa, masinile tot trebuie spalate. Asa ca eu zic s-o scurtam si sa-i dam drumul repede la lista finala. Si la fel de repede sa strangem banii si sa mergem sa batem palma cu una dintre spalatorii. Deci, pretul pentru o luna ar fi de 45 lei de masina (3 spalari). Poate obtinem totusi in pretul asta si ceara.
                            Votez "A", pentru ca asa cum rezulta din comparatia facuta de Luci, nu conteaza nr. de masini!
                            Last edited by gl_mmm; 30 November 2009, 11:26.

                            Comment


                            • la spalatoaria A trebuie sa spalam masina de cel putin 4ori pe luna si nu de 3 ori, asa am inteles eu de la catalin.
                              ONLY GOD CAN JUDGE ME
                              http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                              Comment


                              • Oricum, saptamana aceasta facem o vizita la spalatoria cu pricina.
                                Pana atunci, incepem lista doritorilor :

                                1. lupulucian - GL 99 RLR
                                2....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google