Idei / Propuneri Activitati In Cadrul LoganClub Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici eu nu voi fi prezent nici la marea pesteala nici la intalnire...ma trag pana la "bucale".
    sigpic

    Comment


    • Vreau sa fac o prezentare, in format electronic, a Logan Club Galati. Constat ca sunt unii care, din diferite motive, nici macar nu incearca sa intre in clubul nostru ca au si renuntat la idee. Intrebari de genul: "Da' ce faceti voi acolo?" sau "Pot intra si eu in clubul vostru?" sau "Ma primiti daca masina mea e stock?" isi vor gasi raspunsul in aceasta prezentare. Tot aici voi scrie (inclusiv cu poze ) si scurta noastra istorie: pe unde am fost, ce-am facut, cand ne-am infiintat, intalniri, etc. O prezentare in poze si cateva cuvinte. Pentru noi si pentru cei care vor fi sa mai vina in clubul nostru. Ce ziceti? Ma ajutati? Aaa, cand zic "istorie", ma refer la tot ce a fost in trecut. Cu bune si rele.
      Evident, ca voi avea nevoie de ajutorul vostru pentru asta. In prima faza strategia, scheletul prezentarii (in PP) va fi:

      PREZENTAREA Logan Club Galati
      MEMBRII sustinatori - "Omul si masina"
      PRINCIPIILE care ne guverneaza
      ISTORICUL intalnirilor locale si nationale
      REALIZARI cu care ne mandrim
      ASPIRATIILE noastre

      Si vom incepe cu o sedinta foto cat mai elocventa. Omul si masina. Poze sa zicem, sobre, elocvente si cat mai bine facute. Vom mai dezvolta subiectul la intalniri. Astept pareri, sugestii.
      Mistourile, mai in colo putin! Multumesc!

      PS Am facut ceva dar inca nu postez.

      Comment


      • interesanta ideea cu prezentarea in .pps . dar cel mai bine incepem cu un thread nou "lipicios" denumit Istoric/Prezentare LCGl
        sigpic

        Comment


        • Este o idee foarte buna: trebuie sa definesti clar statutul L.C.G. precum si rostul lui pe lumea asta, astfel incat, celui care este interesat sa-i vina cat de cat usor sa-l inteleaga.

          Comment


          • Exact, ati prins ideea. Strategia v-am prezentat-o mai sus. Voi avea nevoie de concursul si sprijinul fiecaruia dintre voi. Valeriu, zicea ca am putea face chiar un topic dedicat, online. Adica nu neaparat un pps. Un topic nou unde nr. de posturi va fi fix. Sau un filmulet pe youtube. Vom vedea. Oricum ar fi, in prima etapa a proiectului, vom avea nevoie de poze individuale cu membrii si masinile lor.
            Cred ca este necesar sa scriu ca in aceasta prezentare vor fi acceptati doar membrii care sunt (sau au fost) activi pe forum. Minim 30-40 de postari si ceva prezenta la intalnirile locale. Astea vor fi singurele conditii.

            Comment


            • Nu credeti ca ra fi bine sa punem in aplicare idea cu tricourile inscriptionate.

              Comment


              • Eu sunt si pentru tricouri...iar
                sigpic

                Comment


                • Ar fi o idee buna sa ne facem tricouri LCG. DAR, tinand cont de unele aspecte, cum ar fi numarul de membri, perspectiva de dezvoltare a clubului, etc., propun sa amanam aceasta actiune. Macar pana se re-cristalizeaza structura clubului. Nu este o noutate pentru nimeni faptul ca Logan Club Galati este un club DEZBINAT si aflat inca in durerile transformarii. Dupa ce vom restabili "celula" esentiala si constanta vom dezvolta si alte proiecte. Pariez ca dupa 17.04.2010 grupul sustinatorilor nostri se va reduce instantaneu la cca 5-6 membri. Asta-i motivul pentru care zic eu ca n-are rost sa facem tricouri acum.
                  Poate sunt un pic mai pesimist astazi ...
                  Last edited by gl_mmm; 8 May 2010, 17:24.

                  Comment


                  • Stau cu un pahar de vin in fata si ma gandesc:
                    -tricouri inscriptionate avem
                    -banner avem
                    atunci nu ar fi bine sa ne grupam cumva si sa onoram intalnirea nationala cu prezenta noastra tinand cont ca se tine la Sibiu ?
                    Postul acesta este cu caracter informativ pentru ca nici eu la ora actuala nu stiu daca o sa pot merge

                    Comment


                    • Da Relu e buna ideea doar ca mai e pana atunci...discutam vedem...si o faurim iar...
                      sigpic

                      Comment


                      • Sibiu??? Cu cea mai mare placere voi merge!
                        Este, cred, cel mai frumos oras din Romania. Si am si un prieten drag acolo, sibianul.

                        Comment


                        • Se pare ca Nationala de la Sibiu (sau Agnita) s-a cam ... terminat. E liniste si pace. Anyway ...
                          Ar fi printre noi (si nu numai) amatori de petrecere a unui mic concediu undeva prin tara? La munte, mare, delta, circuit, cu rucsacul in spate, etc. Ca perioada as propune Iulie-August. Daca da, discutam!

                          Comment


                          • Eu la inceputul lunii august planuiesc un mini concediu.Delta ,mare , munte sau Coasta de Azur ,cam asta ar fi ordinea prioritatilor.

                            Comment


                            • Relu...2 locuri mai gasesc la tine in masina nu?
                              Serios acum...concediul e dat la scadere anul asta...criza si concediul sotiei(care e deabea in septembrie) sunt argumentele mele
                              Oricum...la sfarsitul lui mai Calarasenii fac si ei o minidebandada...vorbim si poate ne prezentam si noi ...asa ca arogantii
                              Vorbim.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by gl_mmm View Post
                                Se pare ca Nationala de la Sibiu (sau Agnita) s-a cam ... terminat. E liniste si pace. Anyway ...
                                Ar fi printre noi (si nu numai) amatori de petrecere a unui mic concediu undeva prin tara? La munte, mare, delta, circuit, cu rucsacul in spate, etc. Ca perioada as propune Iulie-August. Daca da, discutam!
                                si eu sunt amator. la mine nu este criza, zile de concediu am vreo 40 (lucratoare), salariul mi s-a majorat si sunt mare amator de drumetii. mai vorbim maine.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google