Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Referitor la ce a spus Valeriu mai sus, culmea , am fost raportat de un galatean. Ca sa vezi smecherie si cenzura.

    Comment


    • Pentru George-camera pentru Logan
      Attached Files

      Comment


      • Multumesc! Arata destul de bine, dar cred ca se pot gasi solutii mult mai interesante.

        Comment


        • da multumesc pentru explicatie

          Comment


          • Sterge toate postarile sa o luam iarasi de la 0 .

            Chiar sunt uimit de cele scrise de tine, cand ai avut timp asa de mult sa stai sa verifici toate posturile(numarat,selectat,taiat si aruncat) ce au fost scrise in sectiunile intalniri si calatorii .Nu am nevoie de mai multe stele ca nu sunt "Hotel". De vorbit pe mess a fost o discutie recenta cu privire la alte posturi sterse(care si alea au fost "naspa" ,hotararea a fost luata asa de hai so fac)si din acea discutie nu a reiesit absolut nimic cu ceea ce ai scris tu astazi,bun,a trecut ,in acest intervat de timp nu am avut cum sa scriu un numar de peste 215 postari.La unele atentionari de greseli ortografice (facute de mine la adresa ta)ti-a cazut" relanteul in baie " (adevarul doare pentru unii) si precum catecul celor de la Voltaj Ti s-a pus pata pe mine .Daca trebuia sa faci curatenie la postari (ca nu suporta saitul,ca nu e corect ,ca nu e una sau alta , de ce nu ai dat un exemplu de "model" si sa incepi cu tine ,bai fratilor asta e si gata .Am ajuns la concluzia ca aveti nevoie numai de oameni care sa vina la intalniri sa fie o "atmosfera" cat de cat buna si apoi sa luati la misto si in deradere pe cine va casuneaza voua ,aveti de comentat si de taiat . Asta e doar suntem Romani si traim in Romania .Nu este deloc stres, trebuia sa vina si acel cineva sa puna si bomboana pe coliva.
            Rog a-mi fi data explicatia unde ajung si unde sunt contorizate aceste Reporturi,de catre cine si ce efect au asupra persoanei Reportate.
            Cred ca ar trebui sa fii tratat cu aceiasi moneda. Si referitor la "Loganist de ***** " sa stii ca nu tin neaparat sa apara .Deja sunt plin de nevi la ce explicatii ai putut arunca astazi,dimineata nu eram asa de dezamagit ,dar ai facut ce ai facut si ai dat si cu un tub cu sare ,asa sa nu se strice .

            Comment


            • Nikolas_bnm...nu prea am inteles ce-ai vrut sa spui...dar ramane asa cum spui tu.
              Pentru ultima data o spun:"Nu am sters,nu sterg si nu voi sterge posturi care sunt la locul lor".
              Preferai in locul stergerii posturilor sa editez postul si sa scriu mare ca acel post e off topic?Sau mai simplu...sters postul si dat sanctiune...si am terminat-o.
              Vad ca doar pe tine te deranjeaza acest fapt.
              Oricum mai vorbim la intalnire despre asta...ca sunt multe de spus.
              Last edited by valeriuciprian; 7 May 2009, 17:46.
              sigpic

              Comment


              • Cred ca nu ai vrut sa intelegi,ai citit tot? mai aveam o nelamurire,(referitoare la report) Mai vorbim.

                Comment


                • Originally posted by Nikolas_bnm View Post
                  Rog a-mi fi data explicatia unde ajung si unde sunt contorizate aceste Reporturi,de catre cine si ce efect au asupra persoanei Reportate.
                  Am omis sa raspund acestei intrebari si conform Art 1 (sectiunea Moderatori) litera h trebuiea sa o fac.Imi cer scuze.
                  Reporturile ajung intr-o sectiune vizibila doar moderatorilor acestui forum,iar efectul asupra persoanei raportate este proportional cu greseala facuta,corectarea/stergerea postului,avertisment prin mesaj privat,cartonas galben/rosu,warn sau ban.
                  Hai restul la intalnire ca vin cu regulamentul tiparit...dam lucrare de control
                  sigpic

                  Comment


                  • am un logan cu caseta de directie mecanica si as vrea sa pun una cu servodirectie,ce ar mai trebui cumparat?

                    Comment


                    • Vad ca esti benzinar, deci ar cam fi urmatoarele...

                      1. caseta noua, cu servo aplicatia
                      2. pompa servodirectiei
                      3. traseul de conducte / furtune inclusiv vasul si sonda de presiune
                      4. nu de cumparat....revizie si update soft UCH. Sunt niste conditii de presiune ce lucreaza in bucla cu turatia de relanti.

                      Sper sa nu fi uitat nimic.

                      Comment


                      • In principiu trebuiesc urmatoarele :
                        1. pompa servodirectie ;
                        2. curea de accesorii care sa includa si pompa de servo-directie ;
                        3. prinderea de pe motor si suruburile adiacente ;
                        4. borcanul cu lichidul de servodirectie cu aproximativ 1 l lichid servodirectie in toata instalatia ;
                        4. conductele de joasa si inalta presiune intre borcan si pompa si intre pompa si caseta de servodirectie si retur ;
                        5. caseta de servo directie cu senzorii de presiune si actionare volan ;
                        6. bieletele de directie ;
                        7. tija care face legatura intre axul volanului si caseta de servodirectie ;
                        8. +manopera .

                        Comment


                        • Te costa cam mult si nu se justifica investitia..mai bine vinzi masina si cumperi alta cu servo. din fabrica.

                          Comment


                          • si crezi ca daca vinde masina nu trebuie sa mai puna vreo 3000 4000 sa ia alta noua???

                            Comment


                            • la ce pret se ridica toata operatia asta?

                              Comment


                              • Valeriu ciprian

                                nu mai scoate si tu regulamentul ca l-am scos eu. (de ieri)
                                Last edited by lupulucian; 8 May 2009, 18:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google