Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E pana la tabla si as vrea sa fac un retus local ca sa nu rugineasca ca parca nu mas duce la casco doar pt atata

    Comment


    • Cumperi putina vopsea albastru marin, lac si intaritor se amesteca cele 3 componente. Pe urma iei o scobitoare si umpli zgarietura cu vopsea, pana vopseaua "da pe-afara", zgarietura obligatoriu sa fie plina cu vopsea. Dupa ce se usuca bine aprox.8 ore se ia o foaie de smirghel de apa, de granulatie super fina si se freaca cu smirghel, tot timpul zona sa fie uda cu apa. Se freaca zona cu polish pasta, pana vopseaua capata cat de cat un luciu.

      Comment


      • Recomand si eu. O singura remarca doar. Nu sunt suficiente 8 ore pentru intarire completa. Abia dupa 2 zile se va putea realiza aceasta operatiune cu smirghelul de 2000, continuu cu apa, pentru a se obtine succesul. Succesuri, deci...

        Comment


        • As dori sa stiu daca a folosit cineva aceste produse
          Xerapol - pasta speciala pentru lustruirea obiectelor din plexiglass si material acrilic
          Quixx - polish pentru suprafete vopsite
          Attached Files

          Comment


          • Cultura generala ... si nu prea! Oare chiar asa sa fie?

            Comment


            • Si eu inainte sa pun fitrul am citit ceva asemanator .

              Suna bine... insa nu la fel de bine faptul ca la 1.4 sunt doar 70CP (sau cel putin asa arata Dyno)
              sigpic

              Comment


              • @ady62: am folosit eu acea pasta pentru zgarieturile din plastic. E ok, iese bine. Dar sa respecti instructiunile intocmai.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Am si eu o intrebare: care este cel ma apropiat Dyno Tester de judetele noastre? Daca stiie cineva la voi..
                  sigpic

                  Comment


                  • pt cine? pt tine? daca da, nu merita. doar asa din curiozitate sa afli ca ai ~ 99 CP. daca o faceai de curse si aveai vreo 150 cp, atunci se merita. bani aruncati aiurea, parerea mea. mai bine bagi benzina de banii aia
                    sigpic

                    Comment


                    • Baaai golanca blonda... ce vrei tu de la viata mea ma? Intru si eu la Galati, te tii dupa mine... mai rau ca o scama esti

                      Asta inseamna ca testul cere multi bani? Sunt curios cati...

                      Deci, eu vreau sa imi perfectionez admisia. Si vreau sa incerc mai multe, insa am inteles ca se poate doar pe dyno. Si chiar sunt curios ce martoage am dupa remapare si filtru .
                      Last edited by iamagi; 30 October 2009, 18:04.
                      sigpic

                      Comment


                      • Gicule, stii ca nu poti s-o faci McLaren, nu?

                        Comment


                        • Ma gandeam totusi la un Bugati ... nu imi spulbera visele
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by iamagi View Post
                            mai rau ca o scama esti
                            ca o scama? putin zis. ca o in coaste. n-ai vazut la intalniri?
                            hai, lasa-te de prostii si zi cand ingincem gratarul ala mare.
                            serios acum. nu merita sa faci dyno test.
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu ti-am zis ca nu mai scap de tine.

                              Lasa'ma ma sa imi fac of-ul Vi tu repede...

                              Ti-am zis, am nevoie de Dyno sa pun axa cu came, compressor, 2 tobe sport si inca cateva, iar apoi sa am nevoie si de tine sa imi dai cheile de la 'vila' din cazasu ai zis nu?

                              Mi-ati spulberat visul sa am motor de Bugati

                              Si inteleg de ca face asta Bogdan... isi baga unghia in gat ca el are doar 75 mielusei si nici aia intregi la minte... iar eu peste 150 armasari nemancati )

                              Uite mai scama, acum fac off pe topicul oamenilor. Sa iti fie rusine!


                              Acum serios... cel mai apropiat Dyno de noi e la Timisoara?
                              sigpic

                              Comment


                              • Daca e careva interesat: vinde cineva pe reno.ro jante originale de Prestige Ph1 - 200EUR pentru 4 bucati.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google