Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • baietiiii m-am speriat cand m-am uitat pe geam cat costa o pereche de caucoace de iarna sh si de unde ? si care e latimea maxima la cauceoace ce le poti pune pe jantele stock ?

    Comment


    • La sh gasesti cu 8-9 sute de mii vechi cauciucul!
      sigpic

      Comment


      • fara gume de iarna,dar cu spray prevent pt.dezghetare,nu am cautat racleta(1-0 pentru mine,valeriu!)am ajuns la munca in 30 minute ,la casa pensiilor din micro 20.
        pentru cei interesati sprayul se gaseste la praktiker 11.9 lei.
        se pulverizeaza in partea de sus a parbrizului un z ca a lui zorro,se asteapta putin si cu un sprit ,doua lamele sterg ghiata cu usurinta.
        iarna trecuta(care nu a prea fost)nu am folosit racleta neam.
        Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
        Andreea Trifu

        Comment


        • iashca...inca nu am folosit spray de dezghetare a geamului dar am inteles de la bogdan de la braila ca dupa ce dai cu acel spray trebuie sters geamul pentru ca ramane ca o gelatina...om vedea duminica la intalnire minunatia.
          Eu am plecat dimineata pe la 7 (de fapt am vrut) la Selgros sa cumpar niste baterii pentru camera foto...cand coboram panta am vazut ambuteiaj la urcare si m-am linistit si m-am intors inapoi la primul scuar.
          La munca bineinteles ca ne-a luat iarna pe nepregatite si nu aveam montate cauciucurile de iarna...fugi la vulcanizare si pierde 2 ore...
          In rest...multe masini care erau cu cauciucuri de vara si fara abs au facut legea pe strazi...pe la 12 am vazut plugurile primariei pe Brailei si Cosbuc...
          sigpic

          Comment


          • spray pentru dezghetat geamuri am folosit eu si este bun, intradevar se face ca o gelatina, dar se ia foarte usor cu stergatoarele. cu racleta eu am reusit sa-mi zgarii f urat luneta si geamurile laterale.
            ONLY GOD CAN JUDGE ME
            http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

            Comment


            • ia uitati patanie la smecheri la 7 20 tremura pe acolo e vb de intersectia gheorghr doja cu cojbuc la moldova mai exact
              Attached Files

              Comment


              • Acolo nu e un sant?Azi era semnalizat santul si se facea virajul spre strada Crizantemei prin statia peco.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by valeriuciprian View Post
                  iashca...inca nu am folosit spray de dezghetare a geamului dar am inteles de la bogdan de la braila ca dupa ce dai cu acel spray trebuie sters geamul pentru ca ramane ca o gelatina...om vedea duminica la intalnire minunatia.
                  bogdan de la braila, ce aiurea suna, parca as fi un lautar
                  confunzi. eu am o solutie care previne inghetul, care se aplica pe geamuri bineinteles este o solutie gelatinoasa
                  PS ce coincidenta intre primele posturi
                  sigpic

                  Comment


                  • zapada la Galati

                    Bai tata, da' ce ninge! N-am mai vazut atata zapada la Galati de mult tare.
                    Cum v-ati descurcat astazi? Eu l-am ajutat pe unu sa opreasca. Chiar asa, ce culoare iese daca amesteci rosu toreador cu rosu passion?
                    N-am nimic la masina, dar mi-a stricat ziua! Noroc ca spoileru spate e flexibil ...
                    Attached Files

                    Comment


                    • era semnalizat dar cred ca a intrat prea tare in curba de pe cojbuc venind de la papadie spre gh doja si sa dus cu tot cu gard ca gardul era sub el

                      Comment


                      • In seara asta din Piata Centrala pana la Mairon langa Arabesque si inapoi exact 2 ore mi-a luat! S-a blocat centura incepand de la giratoriul de la iesirea spre Tecuci si s-a rupt filmu imediat pe toata centura!
                        sigpic

                        Comment


                        • ) tare de tot faza cu shantzu...am fost azi pe la sh-uri dar n-am gasit neam anvelope de iarna mai multe detalii despre sprayu de geamuri...cand pulverizezi cu el ?

                          keke am fost si eu in rand acolo...eram pe rosu...am luat-o pe contrasens sa ajung la omv...si am facut stanga prin 17 pe acolo...ca la noi la niminea
                          Last edited by lmarius2k; 15 December 2009, 19:44. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Si eu am folosit si voi folosi in continuare spray pentru dezghetat geamurile. De fapt eu prefer genul de pulverizator. Dai putin pe geamuri si gheata se topeste imediat. Il mai folosesc si pentru lamelele de la stergatoare si chederele de la geam. Si e mai rentabil ca un spray (15 lei si are 500 ml).

                            De ajuns la munca am ajuns ok, dar la plecare a fost nenorocire. Si nu ca nu s-ar fi mers binisor, ci din cauza tir-urilor blocate in deal. De la Real pana la Spitalul Judetean am facut exact 90 minute (adica 1 ora si jumate). Si am ajutat si un BMW seria 1 sa urcea dealul (impins...). De patinat nu patineaza prea tare daca stii sa o controlezi. Aaaa si sa nu uit: cauciucuri de vara, pe fata un Continental si un Tigar. Si masina inca trage dreapta ca nu am reusit sa ajung sa-i fac geometria. Deci, se poate...

                            Daca are cineva vesti despre circulatia pe la iesirea spre Braila as fi bucuros daca anuntati, oricat de tarziu. Sa stiu daca mai plec maine cu masina sau iau conventia .
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • daniel...de unde ai luato si cum se numeste? multzam

                              Comment


                              • A fost jale pe strazi azi eu am facut d la munca (romportmet) pana in 20- 1 in jurul orei 15:30ora era blocaj la ambele intarri in oras. In intreg orasul au circulat doar 3 tractoare prapadite ca sa dezapezeasca doar pe cele 3 le-am vazut. Si ce mai galagie facea echipaju d comunitari din fata lor de parac nu le mai ajunega strada.O seara buna si drum bun fara accidente.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google