Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O distributie daca a facut cineva la 16v; un pret total, sau pe componente inlocuite.
    Multumesc.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Eu am schimbat distributia la masina mea. M-a costat in jur de cca aprox si ceva 700-750 lei dar fara pompa de apa. Kitul mi l-am cumparat de la Popescu cu 340 lei. Am facut lucrarea la Nalba si am fost foarte multumit de lucrare. Recomand!
      La partea de accesorii (AC, DA, alternator) n-am schimbat decat cureaua, vreo 70 lei, parca. Daca te intereseaza iti pot da un link catre o sursa de piese originale, la preturi mult mai mici. Desi nu bag mana in foc ca-s originale dar eu de-acolo mai cumpar cateodata.

      Comment


      • Multumesc Mircea; de parca nu ne-am fi intalnit ieri, dar probabil fiind zi de Pasti am considerat ca problemele masinilor sa ramana pe locul 2; poti sa-mi dai link.
        Si eu tot la Nalba as dori sa fac distributia, sa vedem cum e cu garantia extenso.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Ti-am trimis un link pe PM. Stii ca garantia (extinsa chiar) n-are nicio treaba cu distributia, da?

          Comment


          • Probleme mea era daca sunt obligat sa fac distributia intr-un service agreat de reteaua Dacia; in ceea ce priveste reviziile, acolo le-am facut.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Daca vrei sa pastrezi garantia motorului atunci trebuie sa-ti faci distributia intr-un service agreat Dacia.

              Comment


              • Asa cred si eu, numai ca in urma unei postari ale mele pe un topic despre distributie, un user imi spune in cuvinte putine ca, garantia extenso nu ar mai implica asa ceva.
                Oricum tot intr-un service Dacia voi merge pentru revizia de 60.000.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • salut baieti,stiti un service bun in galati pt caroserie,ca ar trebui sa fac niste mici retusuri pe casco,ms

                  Comment


                  • Nalba; am facut si la vechiul logan retus la 2 usi, iar recent am fost cu un Opel; impecabil.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Impecabil de prost....
                      recomand cu incredere Iatsa. Cautati vopsitorii (sunt 2 ) si le spuneti de Daniel de pe forum Logan , cel cu ledurile.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Sa inteleg Daniel ca tu ai vazut cum a iesit Opel-ul si nu-ti place?
                        Vopsitorii de la service-ul pe care il recomanzi tu fac treaba buna numai daca le spune cineva ca sunt trimisi de tine, sau cum?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by gl_mmm View Post
                          Intrebare: cum se scot butoanele din bord?
                          Am becul ars pe butonul de dezaburire si nu stiu cum sa-l scot ...
                          Originally posted by danielliviu View Post
                          Cel mai usor si mai sigur este sa scoti tabloul de bord (cel cu butoanele, bineinteles) si sa impingi butoanele din spate.
                          Daca ai drum pe la mine am si un pumn de beculete de schimb
                          Subiect rezolvat pe loc. Multumesc danielliviu pentru bec, disponibilitate si colegialitate.

                          Comment


                          • aveti idee unde pot reconditiona niste jante de aliaj?

                            Comment


                            • Incearca pe Centura, la hotelul de anvelope Nalba. Este situat intre viaduct si statia de GPL Bulrom. Au scule super smechere. Dar si preturi ...
                              Eu am facut cateva indreptari de roti acolo si am fost foarte multumit. Este singurul loc unde am vazut ca spala roata (cu alice din plastic) inainte de indreptare/echilibrare.

                              Comment


                              • Pe centura la linia de tren in spate la depozite.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google