Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dannni View Post
    Salut dragi forum-isti fani Logan am si eu un Logan 16 16v cu 5700 de km la bord si in urma reviziei de 1 an (facuta acum 2 saptamani) am observat un consum foarte ridicat .
    Inainte de revizie calculatorul de bord nu arata decat consumul pe 100 de km {cam 8,5 ; 8,4 %)iar dupa revizie arata un consum in timp real (chipurile)

    Problema e ca nu vrea sa coboare sub 10.9 % (am mers doar prin oras)

    Poate ma ajuta cineva cu informatii in privinta asta?

    Ar trebui sa ma duc cu ea la service unde a facut revizia sa-i intreb pe cei de acolo?

    Salu Danni si bun venit pe forum...in principiu o masina cu km putini consuma mai mult...ia ceva timp pana se lasa motorul...
    Apa la cate liniute iti sta?
    Stii ca pe timp racoros masina consuma mai mult...nu?
    Zici ca i-ai dat 4000 si te incanta cum trage (perfect adevarat) dar vezi ca si asta e un factor de consum marit.
    Oricum asteapta sa intre gl_mmm ...el are tot 16 volti
    Te asteptam la intalnirile noastre saptamanale.
    Mut eu aceste posturi pe Discutii Generale.
    sigpic

    Comment


    • Ce inseamna Jtls ?:-/ .
      Vreau sa-mi pun si eu geamuri fumurii pe spate:-? cine imi recomanda unde si cum?

      Comment


      • Dani...JTLS inseamna asta...adica o ieseala la o terasa restaurant la o berica,cafeluta suculet,cu sotie/prietena sau nu cu kinderi sau nu.....daca esti amtor nu ezita...incearca macar
        Referitor la geamurile fumurii...baietii de pe Cosbuc de lanaga fosta Tipografie am inteles ca sunt meseriasi...sau mai incearca in incinta spalatoriei de pe langa srada Radu Negru....aia de lanaga Apollo...(fosta (Apollo)
        sigpic

        Comment


        • Ati vazut noul indicator care masoara viteza de pe Brailei de la fostul Peco MHC?...e foarte tare...daca depasesti viteza apare cifra respectiva si semnul ...deci e prea taare
          Last edited by gl_mmm; 23 November 2010, 11:04.
          sigpic

          Comment


          • l`am vazut ieri...a trecut unu cu 42 i`a aruncat un zambet larg am trecut eu cu 61 s`a intristat imediat

            Comment


            • Intradevar, este distractiv ... masuratorul de viteza! N-am stiut ca-si schimba fata in functie de viteza! Las' ca-l testez eu in toate felurile!

              Stie cineva de ce nu merge filelist-ul? Dati-mi si mie un torent free, calumea!

              Comment


              • la mn la 130 azi nici nu am mai putut sal vad...crek facuse stop cardiac)))
                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                Comment


                • Acum spre seara nu mai functiona...sau la dat peste cap bgd-ul
                  sigpic

                  Comment


                  • posibil..ca acuma ca niciodata rupe asfaltu si consum de 9))))
                    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                    Comment


                    • Cine stie un notar rapid?
                      sigpic

                      Comment


                      • Merci George pentru pont...am rezolvat-o
                        Citat din ziarul de azi :
                        „Vineri dimineaţa, ˝Crosul tuturor vârstelor˝ va închide traficul între orele 9,30 şi 11,00, pe porţiunea de la Ivas (strada Săvineşti) până la Elice (Faleza Superioară – Bulevardul Marii Uniri)”.

                        De asemenea, schimbări importante în traficul gălăţean vor avea loc în intervalul 26 noiembrie – 2 decembrie (de azi până joia viitoare), când tot traficul va fi restricţionat între Pastilă şi Elice, pe Faleza Superioară.

                        Hai lome la sarbatoreee.
                        sigpic

                        Comment


                        • Musumim pentru atentionare, Valeriu !
                          Loganist far'de Logan

                          Comment


                          • Cu placere...vesti calde...faleza s-a inchis de la Pastila la Elice.
                            sigpic

                            Comment


                            • Chiar asa, un mic/bere/vin fiert/barfa/plimbare de Sf. Andrei? E cineva amator?
                              Seara se anunta plina de activitti organizate de Primarie!

                              Comment


                              • Chiar asa, Mircea! as fi vrut si eu sa bat apropos-ul asta !Eu as iesi si probabil se mai ivesc si alti doritori de-un vinut fiert cu scortisoara

                                Profit din vreme, ca sa nu ma iau cu treburile in acea zi si sa urez La Multi Ani si Sa traiasca cu numele toti Andreii nostri! N-am cu sa nu-l congratulez in primul rand pe copilul meu ( Lucian-Andrei), apoi Andrei_ro, Andreiutul lui Laureatu, Andy mic al lui Vicon, poate mai avem si nu-i stiu eu, oricum, tuturor le doresc numai bine si distractie placuta !
                                Loganist far'de Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google