Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ieri am vazut... Nu e in club?
    Attached Files
    Zambeste, maine poate fi mai rau!

    Comment


    • Nu Cornel. N-a trecut pe la noi. Inca........

      Comment


      • Astazi am primit instiintare de la Mioveni, referitor la programul "ceruirea" . Astept o parere la care dintre aceste doua firme :1.Nalba , 2. Apan (Prisma) ma pot prezenta cu toata increderea si multumirea.

        Comment


        • @nicu pana acum nu ai facut ceruirea?... pai cred ca la nalba sa te duci aia la braila sunt cam golani:P

          Comment


          • la mecanici te referi ca sunt golani :P mie mi s-au parut ok
            sigpic

            Comment


            • Pana acum am fost de 3-4 ori la Braila ,Prisma ,si nu am avut probleme cu ei,totul a fost ok.Nu pana acum nu am facut ceruirea ,am asteptat invitatia de la Dacia.

              Comment


              • Nicule eu am fost la nalba si golanii nu mi-au pus protectii aripi desi ceruirea mi-a facut-o si azi am fost sa ma iau de ei dc nu mi le-au pus si au zis k are rugina masina in porbagaj.Si sa le las masina k se rezolva si cu rugina si cu protectiile si drept urmare azi le-am lasat masina si maine ma duc sa o iau.sa ai in vedere acest lucru asta in cazul in care nu ti-ai pus inca protectii sau poate nu doresti asa ceva, trebuie sa iti puna dc masina e fabricata inainte de vara lu 2006

                Comment


                • Nicule, te-ai prins de ce tocmai acuma ti-au trimis avizul pentru ceruire?
                  Se apropie Pastele si le raman lumanari, ca sa faca rost de ceara. Asta era.

                  Comment


                  • Ce dragut esti, Luciane .
                    Last edited by Nikolas_bnm; 6 April 2009, 21:26.

                    Comment


                    • azi am fost la Iatsa (cei mai hoti dintre toti hotii, dupa cei de la nalba) si le-am spus ca am facut ceruirea in noiembrie si nu mi-au fost puse aparatorile. raspunsul lor a fost ca masina este din luna mai- 2006 si nu mai beneficiaza de aparatori. de aparatori beneficiaza doar cele pina in martie- 2006.dar daca vreau aparatori........se poate rezolva.

                      Comment


                      • este adevarat eu am trimis mail la vocea clientului si am primit inapoi acest raspuns Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca daca autoturismul dumneavoastra este fabricat in 2004(deoarece nu ne-ati transmis datele de identificare ale proprietarului, ale automobilului si unitatea la care ati apelat nu am putut sa identificam automobilul) este cuprins in lotul de autoturisme care urmeaza sa li se puna si protectiile aripi.Unitatile service DACIA cunosc faptul ca la automobilele fabricate pana la 31.03.2006 trebuie sa se puna si protectii aripi.Va recomandam sa apelati la unitatea service care a efectuat programul anicoroziune si sa solicitati la seful tehnic sa va puna aceste protectii la aripi.Leonard eu am fost azi si am ridicat masina de la ei cu tot cu protectii aripi si cu masticul acela dat in porbagaj, imi pare rau ca nu poti beneficia si tu de aceste protectii.

                        Comment


                        • Astazi am trimis si eu mail la vocea clientului,astept sa vad ce raspuns i-mi va da. Normal ar trebui sa beneficiez si eu(dupa raspunsul tau) de protectiile pentru aripi.28.02.2006.

                          Comment


                          • ala e mailu primit de la ei dar ce-i de la service nalba au zis ca pana in iunie sau nu am inteles eu bine logic trebuie sa beneficiezi si tu nicule

                            tin sa precizez ca, cand am primit mailul masina mea era deja la service cand am ajuns inapoi cu ea am gasit si mailu

                            Atentie la MIRC si prescurtari
                            Last edited by lupulucian; 7 April 2009, 21:20. Reason: Limbaj MIRC

                            Comment


                            • Protectie aripi,ceruire,toate operatiunile s-au facut in 4 ore,fara rugaminti;asta e obligatia lor.

                              Comment


                              • Stiu, cam atat dureaza in mod normal. Doar ca mie nu mi-au dat protectiile, ca e din iulie 2006
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google