Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • felicitari domn nikolas si tine-o tot asa
    Last edited by lupulucian; 14 April 2009, 18:59.

    Comment


    • la mai multi nicu! trebe sa dai de baut, trimiti o naveta de bere la braila
      sigpic

      Comment


      • Multumesc,da o fuga la Galati vineri.

        Comment


        • ma poate ajuta cineva cu o informatie?

          Am un logan 1.4 si acu 2 zile am fost la service cu ea si am schimbat ambreajul si filtru de aer iar in seara aceasta am constatat un zgomot ciudat al motorului si un zornait inauntru! Ma poate lamuri si pe mine cineva de la ce ar putea fii??
          Last edited by lupulucian; 15 April 2009, 09:11. Reason: Atentie la limbajul MIRC
          Logan Club Constanta
          CT-08-HDV

          Comment


          • Cam greu ... mai ai garantie? La ce service ai fost? De ce ai schimbat ambreiajul? Da si tu mai multe detalii, poate ne dam seama depre ce e vorba. Si da o fuga la intalnirea din Constanta poate isi dau seama baietii despre ce e vorba. ;)
            GL-22-TOF

            Comment


            • am vrut sa dau burn si deja imi patina discul si cand i-am dat a spart discul .garantie la ea nu mai am si chestia e ca dupa ce am vazut ca scoate zgomotu ala am oprit-o. cand s-a racit motoru nu se mai auzea absolut nimica

              e posibil sa ii fi bulit injectoare ceva?
              Last edited by lupulucian; 15 April 2009, 09:14. Reason: Gramatica ma omoara
              Logan Club Constanta
              CT-08-HDV

              Comment


              • este de la un semering care freaca pe placa am mai intalnit aceasta problema si la alte masini .. dar se pare ca il schimbi degeaba ca este facut dintr-un material cam neconventional

                Comment


                • Ce se schimba , ca sunet, cand apesi ambreiajul si cand nu?
                  Daca dispare cand apesi, sau se ruduce considerabil, este rulmentul de la placa de presiune. Am aceeasi chestie ca tine. E o boala a lor. Trebuia sa schimbi tot ansamblu ambreiajului

                  Ar putea fi de la injectoare doar daca ti-au cazut in baie, cumva. De unde le scoate-ti fratilor?
                  Last edited by lupulucian; 15 April 2009, 09:16.

                  Comment


                  • poi lupule faza este ca atunci cand e cald motoru face ca atunci cand e rece el merge normal si plus de asta rulmentul este nou luni l-am schimbat
                    Logan Club Constanta
                    CT-08-HDV

                    Comment


                    • La mine se aude, indiferent de ,, caldura " motorului. Uneori cand este rece, alteori cand este cald. Oricum, este de acolo si nu de la motor. Nu simti in pedala de ambreiaj nimic? Ar trebui.

                      Deci cu rulment nou se aude. Atunci ce nu ai schimbat la ambreiaj?

                      Comment


                      • salut baieti cine ami poate spune si mie unde gasesc o turbina de logan euro 3 aveti vreun nr de tl este urgent ????

                        Comment


                        • da la ce iti trebuie smechere a ta e pe gaz?

                          Comment


                          • Sa-i uram din toata inima : CONCEDIU PLACUT lui Nicusor
                            Attached Files

                            Comment


                            • e pentru un prieten cata si are nevoie urgent de turbina si nu vrea noua , poate gaseste la mana a 2 a

                              Comment


                              • incearca la dezmembrari pentru turbina. E cea mai buna sansa sa gasesti ceva sh.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google