Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DeWiL View Post
    Ieri sa derulat o parodie dupa filmul ,,Avionul condamnatilor"cu Nicolas Cage in rolul principal.Parodia sa numit ,,Autobuzul condamnatului la insetare" cu Mircea in rolul principal si cu Gabi in rolul secundar rau de tot.Pasagerii stiu de ce.
    Filmul are mai sanse sa primeasca cel putzin 1 Oscar. A fost nominalizat la urmatoarele sectiuni:
    - cel mai bun interpret intr-un rol principal (Mircea)
    - cel mai bun interpret intr-un rol secundar (Gabi)
    - cel mai bun debutant (eu)
    - cel mai bun regizor (Valeriu)
    - cel mai tanar actor (George)
    - cel mai bun decor (autobuzul)
    - cel mai rabdator sofer (Relu)
    - premiu pentru efecte speciale (la gratar si la sosirea acasa)

    Comment


    • Atunci explicatii si voi sotiei lui Dan[tdan08] ca nu eu sunt cel mai antipatic consumator de alcool.

      Comment


      • nu au cum sa-i explice. mircea nu a dormit in bratele ei
        sigpic

        Comment


        • Frumos tare am zis ca am scapat de dureri de burta de la atata ras dar am inceput sa fac febra si mai am ceva de zis pe cand urmatoarea iesire...........?

          Comment


          • Tu esti chiar masochist,gandeste-te la Relu.

            Comment


            • Daca se pune de o viitoare intalnire ma apuc de baut cu 3 zile inaite .Citez un clasic,, muci ma fac".Apropo sa incercat inchegarea unui cerc literar.Pana la viitoare intalnire poate reusim sa scoatem un mic volum de poezii si dedicatii de dragoste.

              Comment


              • Originally posted by DeWiL View Post
                .Master Yoda am doi sconsi de plastic la mine in masina cum ma sfatuiesti sa scap de iei .Lumineaza-ma te rog!
                Deci...ai pus mana pe ei?Te-ai dezinfectat dupa?Daca nu e nasol...acea minibomba ecologica era posata cumva langa capul meu?De aia nu m-am simtit bine
                Uite rugamintea mea...ia un cleste de rufe dianala de lemn,da roata de rezerva jos,introarce-o(ca sa fie cu gaura in sus daca nu e asa),baga acolo intrusul si lasa-i acolo pana duminica...duminica nu te apropii prea mult de noi...voi dezamorsa bomba la mare distanta de orice vietate umana sau neumana...ca ma pricep
                sigpic

                Comment


                • Bomba e alcatuita din chestiile alea doua cu care era incaltat Mircea?"Gladiolele' lui au o aroma imbatatoare.

                  Comment


                  • Oare cum o fi aratat coronita lui Razvan azi la lectia deschisa?

                    Comment


                    • Originally posted by KELBURTOS View Post
                      Bomba e alcatuita din chestiile alea doua cu care era incaltat Mircea?"Gladiolele' lui au o aroma imbatatoare.
                      Nu...sunt chestiile alea doua pe care eu le port doar in aer liber
                      sigpic

                      Comment


                      • Apropo,unde e Mircea?

                        Comment


                        • Acum mi-a zis sotia ca Mircea va lipsi doua zile obligat/fortat de printre noi...e bine si ii multumesc sotiei ca a fost impreuna cu mine...
                          sigpic

                          Comment


                          • Buna dimineata, Daniela C! ... a dormit la mine aseara!

                            Comment


                            • buna dimi! eu am o colega de servici al carui baietel vorbeste prescurtat zicand buna dimi! de aici a aparut binetea!
                              se pare ca v-a priit rau tare la bacau!
                              Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                              Andreea Trifu

                              Comment


                              • Buna dimineata! Mircea, hai trezeste-te, revino la realitate. Nu cumva blanitza pe care ai tinut mana asta-noapte a fost pisica (si nu Daniela Crudu, asa cum te lauzi)?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google