Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neața băieți ! Cum ați petrecut cutremurul ?

    Trimis de pe al meu Nexus 4 folosind Tapatalk
    Skypee™

    Comment


    • mai cu frica , mai cu spaima dar cu happy end

      Comment


      • Din câte am înţeles de la alţi colegi, mişcarea telurică la Galaţi s-a simţit destul de tare, mai ales la etajele superioare ale blocurilor.

        Comment


        • Jale a fost. Eu nu am fost in localitate, dar am un cumnat ce sta la etajul 9. Mi-a zis ca s-a simtit parca era in varful unui copac batut de vant. Un coleg a petrecut cutremurul in turnul de televiziune, care are 110 metri inaltime. Senzatii tari a trait.

          Comment


          • Astazi la munca instructajul a debutat cu ... "impresii de la cutremur".
            Cineva spunea ca in "19" a cazut un lift; nu stia alte detalii.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • La multi ani Romania! La multi ani romani!

              Comment


              • La Multi Ani tuturor celor care simt, gandesc si traiesc romaneste.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • La Mulţi Ani, România!

                  Comment


                  • La multi ani! Era fain sa ne vedem cativa cu niste steaguri. Eu am vreo 2. .

                    Comment


                    • Un sincer LA MULTI ANI, tuturor celor ce isi serbeaza astazi onomastica.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • La multi ani!Sanatate sa fie ca de restu avem noi grija.
                        www.diagnoza-auto.net

                        Comment


                        • Tocmai ce a "sarit" balconul de la un apartament situat la etajul 6; m-am speriat, am crezut ca au venit rusii. Pompieri, politie, gaze, ambulanta, electrica; o intreaga armata.
                          Din ce am vazut, vreo 6 masini avariate destul de urat.

                          Incidentul de care va spuneam aseara, in presa;

                          ...
                          E incredibil ce a putut sa faca un boiler; eram convins ca e din cauza unei acumulari de gaze.
                          Last edited by IancuMIC; 10 February 2015, 10:59. Reason: Automerged Doublepost
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Un prieten avea masina parcata la 2-3 masini distanta de unde cazuse boilerul.

                            Comment


                            • N-a cazut niciun boiler; suflul a distrus toata fatada din termopan a balconului de cca 7m; boilerul era in baie; grilajul metalic din constructia balconului era aplecata la 45 grade in afara.
                              Pur si simplu e inimaginabila forta cu care a fost aruncata tamplaria pe o distanta de cca 20-25 m de la baza blocului.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • El asa a zis.
                                Oricum si de la stiri arata horror.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google