Sa-i Ajutam Pe Cei Mai Tristi decat Noi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    e de bine

    Avand in vedere ca in urma unor discutii preliminare am cazut de comun acord ca pungutele (individuale) sa contina : 1 periuta de dinti, 1 pasta de dinti, 1 sapunel, 1 pachetel de servetele umede, 1 pereche de sosete + dulciuri si sucuri, updatez lista contribuabililor astfel :
    1. Elena (sand'dana) - banuti
    2. Mircea (gl_mmm) - banuti
    3. Relu (DeWill) - banuti
    4. George (gheorgngv) - banuti
    5. Luminita (prietena Elenei) - asigura necesarul de sosete
    6. batranul70 - asigura necesarul de suculete

    Lista ramane deschisa si se va updata ori de cate ori intervin modificari.
    Inca mai sper ca numarul celor care vor sa dea o manuta de ajutor ar putea creste, stiu, cu o floare nu se face primavara, dar macar un zambet tot poate aduce !
    Attached Files
    Loganist far'de Logan

    Comment


    • #92
      Joi cotizez si eu
      "Copii ne coloreaza viata!"
      sigpic

      Comment


      • #93
        La modul concret, sacoselele incep sa prinda forma : am preluat sosetelele de la Luminita ! Ii musumim !
        Tot 'nainte cu spor, sa umple Mos Nicolae ghetutele copiilor ! Deci se intrezareste si data actiunii, nu ?
        Attached Files
        Last edited by valeriuciprian; 24 November 2010, 20:38.
        Loganist far'de Logan

        Comment


        • #94
          De Mos Neculae e perfect zic eu...-1,2,3 zile e bun si asa.
          sigpic

          Comment


          • #95
            Discutaram azi la JTLS despre pasii pana la realizarea actiunii.
            Am spus ca pe langa cele mentionate pana acum ar merge si o jucarica, potrivit varstei copiilor. Totalul copiilor din centrul de zi al Fundatiei Inima de copil in Pechea este de 25. Din pacate nu ne vom putea ocupa decat de 14 dintre ei, cei pe care i-am intalnit si la prima vizita, deoarece neadunandu-ne destul de multi, bugetul este limitat.

            Ideea de jucarica e posibil sa fie rezolvabila si ea, asa cum a fost si cu soseţelele, fara sa intram in banutii adunati. Sunt convinsa ca mai sunt oameni cu inima mare, pacat ca nu ne-am adunat mai multi ...

            Azi am fost si prin Selgros, am mai prospectat preturile dulciurilor. Exista destule variante de luat in seama si acceptabile ca pret. Ramane de vazut ce si cum. Eu as propune totusi ca duminica sa facem cumparaturile pentru ca oricum va trebui sa aranjam totul in sacosele, e oleaca de regie de facut, n-as vrea sa ne precipitam in seara premergatoare si sa iasa vreo-ceva aiurea.
            Iata si lista updatata :
            1. Elena (sand'dana) - banuti
            2. Mircea (gl_mmm) - banuti
            3. Relu (DeWill) - banuti
            4. George (gheorgngv) - banuti
            5. Luminita (prietena Elenei) - sosetelele
            6. batranul70 - asigura necesarul de suculete
            7. ValeriuCiprian - banuti

            * ne-ar ajuta daca cei care au declarat initial ca se vor implica, sa ne spuna daca ne putem baza in continuare pe ei si in cazul afirmativ, poate duminica la intalnire vor veni si cu sustinerea materiala/ financiara.

            Abia astept sa ii revad pe copilasi !
            Loganist far'de Logan

            Comment


            • #96
              Da...e bun planul tau Elena...sunt pentru...asteptam eventualii doritori de fapte bune in prag de sarbatori sa ni se alature.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Iata si lista updatata :
                1. Elena (sand'dana) - banuti
                2. Mircea (gl_mmm) - banuti
                3. Relu (DeWill) - banuti
                4. George (gheorgngv) - banuti
                5. Luminita (prietena Elenei) - sosetelele
                6. batranul70 - asigura necesarul de suculete
                7. ValeriuCiprian - banuti
                8. SAN - banuti --- prea tirziu am aflat de actiunea voastra...
                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                Comment


                • #98
                  Inca un update

                  1. Elena (sand'dana) - banuti
                  2. Mircea (gl_mmm) - banuti
                  3. Relu (DeWill) - banuti
                  4. George (gheorgngv) - banuti
                  5. Luminita (prietena Elenei) - sosetelele
                  6. batranul70 - asigura necesarul de suculete
                  7. ValeriuCiprian - banuti
                  8. SAN - banuti
                  9. laureatu' - banuti (sunt la mine)
                  10. aida - banuti (sunt la mine)


                  Deacord si eu cu propunerea. Deci maine se merge la cumparaturi.

                  Comment


                  • #99
                    m-a impresionat lucrul frumos pe care al faceti . bravo voua ... de ar face si altii lucrurile acestea ... dar se pare ca romanul a ramas fara sentimente .... creste ura in suflete mai mult ca bucuria ... pacat ca am uitat ceea ce am invatat de la bunicii nostrii . inca odata felicitari
                    deviza Logan Club - Aici toti suntem prieteni !

                    Comment


                    • Ma bucur ca ecoul actiunii noastre a ajuns tocmai la Baia Mare .
                      Multumim, primim cu onoare felicitarile, speram insa sa deschidem inimile cat mai multor oameni si sa fie un impuls spre bunatate si generozitate si ar fi ideal sa se intample asta in toate orasele. E prea multa rautate si egoism in păturile inalte politic si financiar, dar nu ne lasam influentati
                      S'auzim de fapte bune !
                      Loganist far'de Logan

                      Comment


                      • Felicitari noua si tuturor care ni se alatura si se gandesc la acei copii care chiar au nevoie de un mic ajutor nu neaparat de banuti ci si de o vorba buna, o caldura sufleteasca.
                        Multumim celor care ne sustin.

                        Comment


                        • Voluntari pentru un drum astazi la super market? Sau mergem toti, invadam parcarea!
                          Multumim pentru felicitari!

                          Comment


                          • Uau...se mareste lista...multumim celor care participa la aceasta actiune...da...eu merg azi la soping.
                            sigpic

                            Comment


                            • Mai am de primit donatii de la inca doi domni care doresc sa ramana anonimi. Le multumim frumos!

                              Comment


                              • pasi concreti inainte

                                Inca un update
                                1. Elena (sand'dana) - banuti
                                2. Mircea (gl_mmm) - banuti
                                3. Relu (DeWill) - banuti
                                4. George (gheorgngv) - banuti
                                5. Luminita (prietena Elenei) - sosetelele
                                6. batranul70 - asigura necesarul de suculete
                                7. ValeriuCiprian + Gabi' - banuti + ceva jucarele si lucruri utile copiilor
                                8. SAN - banuti + hainute
                                9. laureatu' - banuti
                                10. aida - banuti
                                11. Un Loganist - banuti
                                12. Anonim - banuti
                                13. Prieten de-al lui George - banuti (intamplarea a facut sa fie in parcarea unde tinem noi intalnirile de duminica si a reactionat prompt si pozitiv auzind despre actiunea caritabila)

                                Multumim mult tuturor celor care se implica si respectam dorinta de anonimat a unora dintre participanti.

                                Azi am facut si unele cumparaturi partiale. Vedeti in attach ce s-a cumparat azi si bonurile aferente, precum si lucrurile care vor ajunge la copii prin bunavointa unora dintre noi si pentru care nu s-a intrat in suma adunata. Zilele viitoare se updateaza / upgradeaza continutul.

                                Apropos, pana acum suma stransa e de 271 lei din care azi s-au investit in bucuria copiilor 99 lei. Spun pana acum, deoarece lista doritorilor de a participa la fericirea unor copii sarmani ramane deschisa; mai sunt cateva zile in care ne vom ocupa de toate detaliile actiunii ca sa iasa bine si frumos.
                                Banuti inca mai sunt, idei de cumperaturi mai sunt si ele
                                Attached Files
                                Loganist far'de Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google