Coltul Colectionarului Amator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    am cumparat azi revista masini de legenda cu dacia 1300, pretul revistei numarul doi e 25 lei, cea cu aro. frumoasa macheta de la dacia 1300 seamana cu masina mea
    Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

    Comment


    • #92
      Deoarece am observat ca sunt multi pasionati de miniaturi va pun o lista de preturi pentru miniaturile din gama Dacia. Pentru cei din LoganClub Galati nu se plateste transportul (o cafea e de ajuns).

      1.Logan Berlina - gri perla - 40 lei
      - albastru egee - 40 lei
      2.Logan MCV* - rosu toreador - 25 lei
      3.Logan Cup 2006 - albastru cu dungi albe(gen Gordini) - 70 lei
      4.Logan Steppe** - albastru - 135 lei
      5.Logan Van* - gri platine - 60 lei
      6.Logan Dacia Asistenta - 70 lei
      7.Logan Dacia Eco - 90 lei
      8.Logan Cupa ADAC - 80 lei
      9.Logan Berlina PH2- gri - 100 lei
      10.Sandero - gri platine - 95 lei
      11.Logan Pick-Up* - gri platine - 40 lei
      - albastru - 40 lei
      12.Logan Prestige* - gri platine - 15 lei


      * - preturi valabile doar in lunile martie si aprilie ;
      ** - cutie de prezentare mai speciala .

      Preturile pot avea o variatie de 1 – 4 lei in functie de cursul valutar la care se comanda. Mai multe informatii la adresa de mail madalin_c@yahoo.com.
      Last edited by madalin_c; 17 March 2011, 15:26.

      Comment


      • #93
        Colectia "Masini de Legenda" - Dacia 1300 şi Aro 240 se mai găsesc prin Galaţi pe undeva?

        Comment


        • #94
          Se găsesc la mai toate chioşcurile de ziare.
          Skypee™

          Comment


          • #95
            Originally posted by Squirrel View Post
            Colectia "Masini de Legenda" - Dacia 1300 şi Aro 240 se mai găsesc prin Galaţi pe undeva?
            la chioscul de la coltul intersectiei 6 martie cu domneasca langa liceul de arta le gasesti amandoua
            Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

            Comment


            • #96
              Hai sa va arat garajul meu cu machete una bucata Dacia 1300 si una bucata Lamborghini Superleggera, ambele scara 1:43. Imi cer scuze pentru calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul.
              Attached Files
              Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

              Comment


              • #97
                Originally posted by madalin_c View Post
                Deoarece am observat ca sunt multi pasionati de miniaturi va pun o lista de preturi pentru miniaturile din gama Dacia. Pentru cei din LoganClub Galati nu se plateste transportul (o cafea e de ajuns).

                1.Logan Berlina - gri perla - 40 lei
                - albastru egee - 40 lei
                2.Logan MCV* - rosu toreador - 25 lei
                3.Logan Cup 2006 - albastru cu dungi albe(gen Gordini) - 70 lei
                4.Logan Steppe** - albastru - 135 lei
                5.Logan Van* - gri platine - 60 lei
                6.Logan Dacia Asistenta - 70 lei
                7.Logan Dacia Eco - 90 lei
                8.Logan Cupa ADAC - 80 lei
                9.Logan Berlina PH2- gri - 100 lei
                10.Sandero - gri platine - 95 lei
                11.Logan Pick-Up* - gri platine - 40 lei
                - albastru - 40 lei
                12.Logan Prestige* - gri platine - 15 lei


                * - preturi valabile doar in lunile martie si aprilie ;
                ** - cutie de prezentare mai speciala .

                Preturile pot avea o variatie de 1 – 4 lei in functie de cursul valutar la care se comanda. Mai multe informatii la adresa de mail madalin_c@yahoo.com.
                Am uitat sa spun ca toate modelele sunt la scara 1/43. Pot sa aduc si modelele mai mici la un pret de 10 lei.
                Attached Files
                Last edited by madalin_c; 17 March 2011, 20:38.

                Comment


                • #98
                  gl_mmm, puntile le-ai dat cu lac lucios?
                  eu am folosit lac mat, ca sa nu ma orbeasca razele de soare reflectate dupa ce matelotii lustruiesc puntea
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • #99


                    ce ziceti de asta ?
                    cu banii de la DeA luam 2 kituri si nici nu asteptam 2 ani ...

                    Comment


                    • pana-n panzele albe

                      Superb kit-ul! Dar eu am ales deja!
                      ...
                      Asa arata galionul meu dupa primele 7 numere
                      Attached Files

                      Comment


                      • o veste buna: va aparea si modelul cuirasatului Bismark.
                        va puteti face o idee despre el aici:



                        colectia are 140 de numere. dupa cate se vede, cei de la Hachette sunt mai darnici in nr de piese pe revista.

                        florynelu, ai uitat un manunt: ai pus un link din Anglia.
                        Last edited by TopCat; 18 March 2011, 23:47.
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • A aparut cu fix 7 saptamani prea tarziu pentru mine. Daca stiam, sau daca puteam sa aleg intre galion si Bismarck, as fi ales fara ezitare cuirasatul german. Dar asa ... e prea tarziu. Desi inca mai socotesc varianta cumpararii numerelor si construirii ulterioare!

                          App, stiati ca Bismarck a fost scufundat de englezi inca din prima sa misiune de lupta? Iaca-ta hal de barca ce-au putut sa faca nemtii ...
                          bismarck.jpg
                          Anyway, pentru impatimitii genului, nu stati pe ganduri! Aveti oportunitatea de a crea cu propriile voastre maini o opera de arta. Si ce opera!
                          Satisfactia este garantata. Numerele de la 2-140 vor costa in jur de 20 lei bucata.

                          Dar pana una alta, ARO 240 ...
                          Attached Files
                          Last edited by gl_mmm; 19 March 2011, 12:59. Reason: atasat poza Bismarck

                          Comment


                          • In comparaţie cu dacia 1300 , la aro chiar au dat rateu, zici că e o jucărie made in china de proastă calitate. (părerea mea)
                            Skypee™

                            Comment


                            • Lasa ca nici la D1300 detaliile nu te dau pe spate. Trebuie tinut cont insa ca aceste machete se vor gasi de cumparat foarte-foarte greu. Ma indoiesc ca o sa vezi in supermarket vreodata printre machete de Ferrari, Lamborghini, Porsche, BMW ... vreun Aro 240. Sau vreun GAZ! Trabant!? Nici atat!
                              Cam asta este ideea cu aceasta colectie: e rare! Si e vechi!

                              Al 2-lea aspect - o macheta la care detaliile sunt cat de cat apropiate de adevar (usi care se deschid, faruri aplicate nu desenate, etc.) costa muuult peste 20 lei.

                              PS Nu vreau sa contrez pe nimeni ... vreau sa ma auto-conving ca nu arunc banii pe fereastra!

                              Comment


                              • si daca e un site din anglia am incalcat vreun regulament ? astept consecintele ...

                                sau e vb despre altceva ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google