Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • APAN-u profesionisti , aia care nu gaseau problema la masina lor si pentru un injector de 11 milioane(care ei nu l-au gasit defect) ma puneau sa dau jos chiuloasa care cost 44 milioane(la renault clio) si 33 milioane montajul ..........daca pana si oamenii care lucreaza pentru Apan zic ca firma e praf si are preturi foarte ridicate, iar cand sa cumperi de la ei, daca ii cunosti, te trimit sa iti iei mai bine piesele din alta parte , voi va duceti pentru cafea sau pentru masina!? dar cand omul nu este in cunostinta de cauza spune multe.......ii cunosc foarte bine din 2007 si pe cei de la braila si cei de la galati, iar angajatii zic acelasi lucru ,,mai bine in alta parte"........c-am atat de comentat despre ,,profesionalismul" lor, succes la dat mult din buzunar.
    (apropo am toate chitantele si diagnozele de la ,,profesionisti")

    Comment


    • Parerile sunt impartite...

      Am deschis garantia masinii la Nalba si pana sa realizez ca nimic nu ma tine legata de ei, am fost victima superficialitatii lor repetate de cel putin 3-4 ori pe probleme diferite. Ultima chestiune cu care m-am dus la ei si am amanat-o din noiembrie pana la revizia din decembrie (ca sa nu-i stressez prea mult) a fost zgomotul / rontzaiala de la accelerare ...presupusul lor motiv fiind proasta calitate a benzinei. Si mergand iar si iar cu aceeasi problema ...sa ti se spuna sa dai muzica mai tare sa nu mai auzi zgomotele anormale ...deja e o dobitocie, da? Am rabdat cu "motivul" respectiv, incercand sa pun numai benzina "buna" ( ce-o fi aia in Romania..?) pana prin martie-aprilie , cand un coleg de forum mi-a recomandat Apan-ul de BR. Mers, probat, testat, auzit clar si diagnosticat : calculatorul de injectie ( probleme de soft ). In 2 saptamani aveam un alt calculator de injectie ( binenteles, pe garantie, ca doar n-am muscat eu din caramida ceea). Am mai rezolvat de atunci si alte mici problemute la ei, ma duc cu inima deschisa acolo si nu pt ceaiul sau cafeaua data la Agip. Nu stiu aici, pe GL cum se misca lumea de la Apan, desi am schimbat pe casco parbrizul la ei, nu a fost de ajuns sa-mi fac o imagine clara.
      Or mai fi si altii care se comporta bine, ramane de vazut.... dar nu Nalba, k? ....
      Loganist far'de Logan

      Comment


      • piano, piano ... ca sare lantu'

        Originally posted by MSD View Post
        1. ... chiuloasa ...(la renault clio) ... 33 milioane montajul ...
        2. ... voi va duceti pentru cafea sau pentru masina!? ...
        3. ... succes la dat mult din buzunar ...
        1. Da-mi voie sa nu te cred. (Si nu zic mai mult!)
        2. Macar ai gustat cafeau lor? Este excelenta! Si bineinteles ca pentru cafea ma duc la ei! (Asa intrebare, asa raspuns ... nu te supara )
        3. Aici ne iei la misto, sau ce? Ca nu m-am prins!

        Dealtfel, apreciez faptul ca ti-ai exprimat opinia intr-un mod elegant si obiectiv.
        De preturile si profesionalismul celor de la IATSA ai idee? Sau i-ai "fumat" si pe-astia?

        Comment


        • Din experienta mea personala APAN e cu o clasa peste IATSA. Nu comentez preturile la piese, ma gandesc doar la atitudinea angajatilor si cunostintele lor tehnice.

          Exemplu concret: "se aude un troncanit in bord"
          IATSA: asa face toate, se mai lasa in timp, uite am miscat masina si nu se aude
          APAN: iesit pe traseu, constatat problema, strans ceva sub volan, rezolvata problema (pe garantie)

          Imi plac indivizii care se uita exclusiv la pret cand e vorba de service. Dar stresul? Dar timpul pierdut? Dar garantia ca piesele sunt originale nu fake-uri care arata identic ca alea originale? Dar faptul ca esti tratat decent nu ca un fraier?

          Evident chestiile astea nu conteaza pentru toti

          PS: Nalba ocupa un loc special in inima mea, aproape in fiecare zi cand ma apropii de masina ii pomenesc cand privesc portiera din dreapta fata si observ ca are o nuanta speciala de bleu electrique spre deosebire de restul masinii :P
          Last edited by catalin27182; 7 July 2010, 16:31.

          Comment


          • Mircea du-te la Apan si intreaba-l pe Laurentiu sau cine este acolo la service cat face o chiuloasa de clio + motanjul(garnituri si accesorii)(tin sa mentionez este vorba de clio 1.5 DCI)...............nu vorbiti in nestiinta de cauza.....eu unu nu m-am dus pentru cafele la ei, ci cu probleme. IATSA ca sa imi puna cablu de la Frana de mana, cand a sarit asta iarna, mi-a luat 110 ron, iar ca sa o lamurim, mircea nu am chef de arogante(eu inteleg ca nu ma inghiti si ai tot dreptul), inceea ce priveste Dacia logan eu am avut abia cand au aparut primul logan in 2005(luat de la fosta lor reprezentanta de la General)....si motoarele astea cel putin de 1.4 le stiu din 2002 cand imi luasem supernova(cumparata de la Iatsa si tin sa mentionez ca a fost cea mai buna, si rezistenta, masina pe care daca o luai de noua si aveai grija de ea, nici macar nu faceai cunostinta cu service-ul)....
            Last edited by MSD; 7 July 2010, 16:45.

            Comment


            • Sincer imi pare rau ca postul meu cu revizia de 30 starneste atatea polemici si schimburi de replici prea dure.M-am razgandit, nu mai fac revizia de 30 si o astept pe cea de 45 pe care o fac la firma mama din Franta.

              Comment


              • Genial Relu ) .......las-o pana la 60 sa vezi ce se mai discuta )

                Comment


                • Originally posted by MSD View Post
                  ...nu vorbiti in nestiinta de cauza.....eu unu nu m-am dus pentru cafele la ei, ci cu probleme...
                  Nu ma pot abtine sa nu te citez. Nu am nimic cu tine, dar ma deranjeaza cand o faci pe atoate-stiutorul. Ce inseamna la tine a vorbi in "nestiinta de cauza"? In afara formularii super academice ... ne crezi copii? Am fost in cam toate service-urile din oras, si nu numai! Crede-ma ca am o imagine foarte buna a reprezentantelor Dacia, in special.

                  Tu chiar ai crezut ca am fost la ei pentru cafea???
                  Ok, am inteles ca tu ai fost cu probleme acolo si nu pentru cafeaua lor gratuita. Nu ca mine ...

                  Comment


                  • Ma lasi fara cuvinte......ti-am zis eu ca ai fost la cafele???.........aduceam vorba de acele cafele pentru ca voi ati deschis subiectul nu am vrut sa atac pe absolut nimeni , doar am atras atentia ca firmele care par a fii puse la punct cu toate probleme masinilor noastre nu este chiar asa, pentru ca eu m-am lovit de multe ,,inconveniente" cu aceste firme, nu cred despre nimeni din club ca ar fii un copil nici macar ca si judecata, da' vazand toate aceste reactii ale tale tin sa mentionez ca nu voi mai fii prezent la acest club, nu o luati in nume de rau, ci doar nu mai vreau sa mai vin pentru a nu creea disconfort unora, va respect pe toti si voi tine legatura cu oricare din voi sau chiar sa ma intalnesc doar cu cine doreste si nu interpreteaza spusele mele.....Mircea ii tratezi pe toti ,,de sus" si nu cred ca sunt singurul care observa acest lucru.....pentru a fii respectat respecta, nu interpreta unele spuse si nu jignii(indirect) oamenii de langa tine...
                    Last edited by MSD; 7 July 2010, 19:27.

                    Comment


                    • mda...se spune "in necunostinta de cauza" eventual...
                      Dar Claudiu mai are timp sa invete, e inca un copil, de altfel as mai avea cate ceva de spus, dar astept momentul prielnic.
                      Pana una alta ii recomand sa citeasca Regulamentul forumului, are si de acolo cate ceva de retinut.
                      Scopul forumului nu e de a ne jigni sau a ne da unii mai rotunzi decat altii, poti sa-ti scrii parerile astfel incat sa nu ataci pe nimeni. Fiecare are propriile experiente ref. la rezolvarea problemelor masinii in service-urile autorizate Dacia. Nu e nevoie de impunerea unei pareri subiective,E posibil ca reactia celor din service sa ni se datoreze intr-o oarecare masura , ce parere aveti ?
                      Loganist far'de Logan

                      Comment


                      • Mii de scuze greselile gramaticale, exprimarile, etc. mi-le asum in totalitate.
                        Last edited by MSD; 7 July 2010, 19:45.

                        Comment


                        • Mai oameni buni, scuze ca intervin dar nu mi se pare normal sa va adresati, vorbiti asa, daca aveti ceva vorbiti fratilor fata in fata, eu cred ca nu dau bine relele si cuvinte rautacioase... imi pare rau ca am citit discutiile astea...pacat

                          Comment


                          • Pai daca-mi spui ca montajul unei chiuloase costa 33 milioane ... m-am cam lamurit!

                            Comment


                            • Pe cine il intereseaza am sa il rog frumos sa adreseze o intrebare celor de la Apan service cat costa un montat-demontat chiuloasa Renault clio 1.5 DCI 65 CP si cat costa si o chiuloasa......in rest numai am nimic de comentat referitor la ,,intepaturile" fara justificare ale domnului Mircea( ce ma intereseaza pe mine daca ma crezi sau nu cand nu ai avut niciodata un Renault, daca aveai stiai sigur)
                              Last edited by MSD; 7 July 2010, 20:50.

                              Comment


                              • Si tu.... parca n-ai sti ca sunt unii care stiu ce preturi la manopera au dealerii. De asemenea si timpul normat pentru anumite operatiuni . Mai ales ca e vorba de reprezentata Renault, nu Dacia.

                                Ca o completare: TOATE reprezentantele Dacia din zona noastra sunt la pamant. Mai rar gasesti cate un mecanic bun, dar si acolo trebuie sa te duci ca fiind un prieten / cunostinta / var / etc. Altfel isi bat joc de masina.
                                Experiente:
                                - APAN - calitate medie a manoperei, durata mare de asteptare, nerespectarea programarii facute cu 1 saptamana inainte, intarzieri nejustificate.
                                - NALBA - la pamant... a durat 2 luni sa-mi schimbe bara fata pe casco - cica nu aveau bara pe stoc, nu e nici la uzina, si alte abureli. Aveam in momentul ala confirmarea ca spoilere sunt pe stoc la fabrica.
                                - IATSA - au cativa mecanici buni, dar superficiali. Se pot rezolva multe probleme cu preturi mai mici pentru client.

                                Per total, cel mai multumit am fost la BOSCH dar si alte service-uri mai mici, care vor sa faca treaba buna.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google