Parbrize Auto In IASI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parbrize Auto In IASI

    Unde v-ati schimbat parbrizul si daca ati fost multumiti si de pret si de montaj !!!!

  • #2
    caroglass=depozitul de parbrize din iasi; eu mi-am montat folia la ei dar activitatea lor principala tine de parbrize...nu cunosc preturi...dar gasesti pe google telefonul lor; dai cautare dupa caro glass

    bafta
    "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

    Comment


    • #3
      In afara de cei de la caroglass si cei din Bucium !!!!Alte firme ?

      Comment


      • #4
        Eu l-am schimbat la Sermecom, pe casco. Super multumit.

        Comment


        • #5
          Parbrize in Iasi gasesti la Ager Service. Desi locatia lor nu e chiar la strada (au serviceul intr-o curte interioara mare unde se afla si Iasisting, pe Sf. Andrei in spatele Mitropoliei) poti apela la un taximetrist sa te indrume.
          I-am gasit pe net si am apelat la ei sa-mi schimb parbrizul dar mi-au recomandat sa pun folie auto cu protectie termica pe geamurile laterale si luneta pentru un confort termic.
          Asi dori sa stiu si de la cei care si-au foliat geamurile daca chiar este un avantaj termic in masina datorat foliei.

          Comment


          • #6
            Tot la Ager Service. S-au miscat rapid si deocamdata par a fi facut o treaba foarte buna.

            Comment


            • #7
              bine bine, dar puneti si un pret (atat pentru parbriz cat si pentru montaj)
              Va rog frumos

              Comment


              • #8
                La AGER 250 lei. Pilkington.

                Comment


                • #9
                  la ager schimbat parbriz pt,seat,timp delucru 3 ore.a fost cel mai ieftin.

                  Comment


                  • #10
                    de pe topicul cu intalnirile locale, aseara nu am vazut ca era un topic dedicat:

                    Originally posted by Tazzz View Post
                    Azi a fost o zi deosebita...
                    Dup-amiaza a dat cu spatele un Logan peste motocicleta mea si mi-a pocnit vopseaua de pe aripa fata...
                    Mai inainte am gasit Loganul cu parbrizul spart, fix in dreptul soferului, dupa ce a stat toata ziua in parcarea de la bloc...dimineata cand am umblat la masina era ok.

                    In alta ordine de idei, care a schimbat pabrizu prin Iasi si unde, cu cat mai putine probleme?...Si un pret?

                    Ma bag la o bere sa ma linistesc...

                    PS: Am fo si eu la intalnire :P da am stat doar 5 minute...
                    Originally posted by Lucian MC View Post
                    Tazzz vezi ca este depozit de parbrize pe drumul hotilor si acolo am schimbat 3 parbrize pana acuma fara probleme (Cielo ,dacia sport ,si vw transporter) Oamenii lucreaza f bine si fiind depozit au si preturile mai rezonabile.Numai bine.
                    Referitor la Ager, eu am pus folia spate la ei, mi-au zgariat luneta pe interior si geamurile laterale pe exterior si a ramas cam multa mizerie in masina.

                    Mersi Lucian pentru sugestie.
                    Fara suparare, mai astept sugestii, ca d-aia e forum
                    Dacia Logan Laureate 2004, 1.6MPI
                    Toyota Yaris Sol 2008, 1.4DDTI
                    Dacia Duster Laureate 2015, 1.5DCI, 4x4 + Honda CBR 600 F4i Sport 2002

                    Comment


                    • #11
                      caro glass in podu de fier...ti-l monteaza afara in aer liber, te uiti, comentezi..si toate astea da, langa masina ta
                      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                      Comment


                      • #12
                        va salut.

                        ma puteti ajuta intr-o dilema!? am gasit parbrizul fisurat de la o bucata de gheata si vreau o parere de la cei care ati mai avut de-a face cu cele doua marci de parbrize:

                        - Pilkington - 260 lei cu montaj inclus
                        - Marctec - 190 lei montaj inclus

                        Eu inclin spre Pilkington , cel care il aveam deja pe masina tot Pilkington era, dar la cat de mare a fost bucata de gheata (cat o sticla de 2l) zic mersi ca nu s-a spart de tot.
                        Deh ... bucurie de inceput de an - - - s-a desprins de la o " extorsiune al unui degajament intr-o apa" adica un uluc si tocmai pe masina mea a aterizat.

                        Comment


                        • #13
                          pana la urma am montat Pilkington cu parasolar, total: 250 lei (montaj inclus)

                          srry de double posting, dar m-am gandit ca poate ajuta informatia.

                          Comment


                          • #14
                            tot pilkington cu parasolar, 280 ron (astia n-au pret fix?)
                            am deja cateva mici ciobituri luate la viteza mica. nu-s f. rezistente...
                            internal combustionizer

                            Comment


                            • #15
                              cel mai probabil e in functie de cate materiale au avut nevoie la montaj (al meu nu avea un an de cand a fost schimbat).

                              La telefon mi-au zis un pret putin mai mare, dar nu am mai intrebat de ce ma taxeaza mai putin.

                              Am 3 parbrize schimbate la ei pana acum si , sincer nu am avut probleme.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google