Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca va costa acest "transplant" de motor + omologare R.A.R. + consum marit de combustibil ... asa ceva ar trebui celor sub varsta ta + alt soft pt. motor mai mult ca sigur ... parerea mea :-)
    P.S. : cauta pe forum materiale despre cei care au montat alte motoare pe Logan-uri si vei vedea ca e ceva treaba + timp + bani ...
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

    Comment


    • Motoras

      In ceea ce priveste varsta e ok, aia tineri nu-s printre noi. Consumul nu e vorba de el, e vorba ca o sa las instalatia de gaz pe masina. Montajul in ,,service,, iar omologarea motorului care e de pe masina inmatriculata, cumparata cu acte in regula, nu va fi o problema, atata timp cat se face omologare individuala si respecta normele de poluare ale motorului in cauza. Gazele ies cu diverse metode. Au iesit la 1,4 mpi, de 70000 de km, atat pe gaz cat si pe benzina. Asa ca un motor de 60000 km, recent iesit din revizie va fi ok. In rest , doresc colaborarea marii familii LCIasi. Va multumesc de sustinere!

      My Car

      Comment


      • eu sunt clar pro !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hai sa fecem nea dane ceva grav!!!!!
        sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

        Comment


        • Atunci particip si eu la upgrade-ul masinii cu mare placere ... :-)
          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

          Comment


          • Trebuie vazut si cum se aseaza pe sasiul de Logan.

            Comment


            • ciuciosu ,da,si eu imi donez un plaman )....glumeam.Interesanta modificare,abea astept sa o vad pe masina,desi am mare incredere ca o sa iasa ceva buna

              Comment


              • Ms fain lui CMC ca a fost si am incaltat si eu masina cu 205/55 R 15 ...smecher tare !!!!!
                Cam greu se gasesc dimensiunile astea dar pentru baietii buni se rezolva!!!
                Mai asteptam piesele pentru sistemul de franare de la Nenea Dan si cam asta e!!!
                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                Comment


                • cu mare placere Ciuci
                  va ajut cu orice pot si cand pot doar e stie TREABA asta
                  in legatura cu motorul lui Nea DAN
                  HAI SA FACEM O ECHIPA SI SAI DAM DRUMUL LA TREABA
                  sigpic

                  Comment


                  • salut
                    dak aveti nevoie sa va ajut in vreun fel cu cea mai mare placere,ma anuntati
                    bafta in continoare

                    Comment


                    • nu cred ca mai trebuie sa anunt ca ma bag si eu..
                      andrEyCST--- ---andrEyCST

                      Comment


                      • sal care ma poate ajuta cu o statie pentru doua zile.
                        mersi salutare

                        Comment


                        • in ceea ce prinveste proiectul de care vorbeste domnul dan...ma bag si eu sa ajut...discutam mai multe duminica....totusi eu sunt de parere ca sunt alte tipuri de motoate ce merg puse...cel de 1.8 nu e cine stie ce.... daca tot o faceti mai bine bagti 2.0 de pe clio rs..... e un motor foarte potent
                          0.9 tce SL plus

                          Comment


                          • Motoras

                            Ok. Vb duminica. Daca gasiti 2.0 172 cp sau 200 cp, sub 100000 km e bun asa. Eu inca caut varianta optima.

                            My Car

                            Comment


                            • nene dan aruncati un ochi pe ebay.co.uk ... se poate aduce in tara destul de usor..... si gasiti tot ce vreti ;) in tara la noi il gasiti mai greu 172-ul... cine il are nu il vinde..sau daca il vinde il da pe bani multi
                              0.9 tce SL plus

                              Comment




                              • CE VREMURI FRUMOASE
                                M-A CUPRINS NOSTALGIA
                                FRUMOS FRUMOS
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google