Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca se repeta, miercuri vin si eu
    Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

    Comment


    • Salut toti baietii si va urez multa sanatate

      Bogule stringeti bine chiuloasa ca saptamina asta se implineste
      Last edited by pmilogan; 18 June 2012, 20:32. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • wow, eu sunt acasa, cand esti "ready", doar da beep ;)
        (poate am si eu o sansa sa dorm linistit o noapte)
        Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

        Comment


        • felicitari bogule. Dupa cum credeam, s-a vazut imediat diferenta(prin poze).. sa o stapanesti sanatos si multi bani pentru tunarit..

          acum bogule este o mica problema..chiar daca nu ai fost prezent duminica, eu am tinut cont de dorinta ta, am adus si in acelasi timp am servit baietii prezenti la intalnire cu niste suc cu gheata.. Eu spun si cred ca cei ce vor fi prezenti miercuri ma vor sustine, ca tu sa uzi asa un pic "investitia" care ai facut-o in motor..ce spui?? te tine buzunarul ??
          andrEyCST--- ---andrEyCST

          Comment


          • Ms frumos andrey.
            Pe de alta parte, S-AR PUTEA VORBI despre udat, abia cand investitia va genera si niste victorii pe 400m. Pana atunci insa, eu sunt nervos ca ma i-a somnul, si nu pot vedea repriza a2-a din Spania - Croatia ...off...

            Pe de o alta parte, daca un amarat de ax trebuie udat, ce te mai faci cand iti tragi turbo?
            Last edited by 45BoG; 18 June 2012, 22:42. Reason: tab+ space = post message (wow :O )
            Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

            Comment


            • si tu acum ce puteai sa spui..refuzi politicos.. ( eu glumesc acum, sa nu o iei de buna ) ) ..servisem baietii,ca aveam eu un feeling, ca dupa o zi calduroasa cum a fost duminica, va fi bine primit

              Pai inviti lumea la restaurant.. eu de asta nu imi pun turbo :P
              andrEyCST--- ---andrEyCST

              Comment


              • Apropo de chestii reci, stie cineva unde pot gasi o lada frigorifica pt masina?
                Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                Comment


                • Liniutze

                  Salut Bog, Nenea Dan, cand va dati sa dati un semn sa venim sa facem galerie.

                  Comment


                  • Da, da,daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

                    Normal ca miiine se va vedea rezultatul investitiei lui bog ,sa doarma si el linistit ,ce naiba
                    Last edited by pmilogan; 19 June 2012, 21:10. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Rezultate ax came

                      In aceasta dupa amiaza, au fost efectuate testele mult asteptate.

                      Astfel, dupa doua sprinturi pe 400m alaturi de DanBFL am putut constata ca modificarile suferite de masina nu au influentat cu nimic conduita acesteia.
                      Practic, nu s-a observat nici o imbunatatire a cuplului/puterii.
                      La fel, nu s-a observat nici o scadere a randamentului motorului.

                      Cam pana in jurul acestei ore tarzii, s-a facut conferinta si schimb de informatii cu baieti din LoganClub Bucuresti si LoganClub Mioveni. Se pare ca ramane in picioare teoria conform careia ax cu came fara macar evacuare sport nu ajuta cu nimic. Zic macar evacuare stock intrucat ar trebui montat pe masina un chit complet format din admisie+corp clapeta + ax came + evacuare (serpisori, catalizator, toba intermediara si finala inclusiv).

                      Zic unii, iar forumurile sunt deschise, ca loganuri de 1.6 8valve se joaca cu loganuri 1.6 16v, si de asemenea, loganuri de 1.4 8 valve depasesc loganuri de 1.6 8 valve (ba chiar si 16v, cu alte mici modificari), toate datorita schimbarii axei cu came stock cu una sport.

                      Pentru referinte directe despre testare, pot fi abordati Ciuciosu si TonySTI.

                      Planul initial era sa ajung si eu la intalnire, dar data fiind situatia am optat catre o analiza profunda a rezultatelor. Ne revedem duminica.
                      Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                      Comment


                      • Lasa prietene ca mai ai destule variante care e posibil sa te avantajeze,sunt sigur ca ai sa ajungi la performanta dorita mult succes iti doresc

                        Comment


                        • Bog o teava ca a mea daca vrei la evacuare se rezolva ....adica nu mai ai intermediara ci doar catalizator si finala .........si mai gasesti tu daca vrei toba sport si silencer ...

                          sau poate vrei tot traseul cu tot cu serpisori ..imprumut sa vezi care e treaba?
                          Last edited by ciuciosu; 22 June 2012, 18:48. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                          Comment


                          • Maaaa nentu nui da serpisorii ca ma arde agariciul

                            Comment


                            • Esti foarte amabil prietene ciuci, mi s-a propus şi mie varianta să îmi fac toată evacuarea, dar am refuzat pentru că nu e stilul meu sa huruie tare masina. Sunt convins ca se poate optimiza eficienta unui motor si fara zgomot mult. De exemplu, la proiectul de turbo nu imi trebuie evacuare zgomotoasa >
                              Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                              Comment


                              • ok atunci daca te pot ajuta cu ceva sa-mi zici!!!!
                                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google