Gropile din Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gropile din Iasi

    Am vazut o chestie asemanatoare aici pe forum facuta de cei din Arad.
    Hai si noi la vanat poze pe strazile atotneincapatoare, si sa ne laudam si noi cu craterele care salasluiesc aiurea, nebagate in seama de cei care ar trebui.
    Mai curand am vazut azi ca au inceput sa largeasca strada care duce din P Ros spre Casa sindicatelor. O idee super buna, pacat ca e an electoral
    Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

  • #2
    fata de ce era acum cativa ani sau mai indreptat lucrurile e mai bine , nu sti vorba aia padure fara uscaturi nu e )
    ym! dorinu2005@yahoo.com
    BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

    Comment


    • #3
      oricum i-am vazut pe baieti la treaba peticesc putin orasul
      ym! dorinu2005@yahoo.com
      BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

      Comment


      • #4
        eu am fost acum 1 luna prin iasi...prin tg cucu...,cum urci din tudor spre independentei...e jale...

        Comment


        • #5
          eu am observat, apropo de circulatie, ca se apuca oamenii sa faca banda speciala pt autobuze... in podu ros este deja, dar nu stiu ce rol are, pt ca cei care ies din statie cu autobuzul, se duc direct pe banda 3, langa ax, ca nu pot intra in intersectie altfel si sa mearga spre palat, dar eu daca intru pe banda lor, care oricum e necirculata, iau amenda.
          de gropi ce sa mai spun... m-am saturat ca de mere padurete de gropile din iasi... cel putin, strada (nu stiu cum ii zice, cred ca Aurel Vlaicu sau Ungheni), care merge de la Hotel Amadeo (fost Basarabia) pana in Dancu, e jale... tur-retur...
          sper ca primaria sa lase la o parte planurile cu nu stiu ce concerte, artificii, formatii, pt care, daca nu stiati, pregatesc 2 milioane de euro (ca vine U2 sau nu stiu cine) si sa puna mana sa faca strazile! ca nu ne incalzeste cu nimic nici artificiile date aiurea, pe care se dau o groaza de bani (care apropo, sunt banii nostri, nu?) si nici concertele aiurea prin oras.... macar de ar fi fost vara, dar vara bate vantu` in iasi, nici un eveniment nimic...
          e cel mai nasol primar de cand sunt eu nascut in iasul asta, nu a facut nimic!!!
          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

          Comment


          • #6
            Aurel Vlaicu ii zice
            I don't drive fast...I fly low !!!

            Comment


            • #7
              Originally posted by mouseinPAS View Post
              Aurel Vlaicu ii zice
              asa credeam si eu, insa am trecut zilele astea pe acolo si ma uitam la reclama celor de la abplus, si scria str ungheni.... de asta zic ca nu sunt sigur...
              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

              Comment


              • #8
                aurel vlaicu e strada aia care duce in dancu?valeleu...acum cativa ani,cand eram in iasi,era cosmarul meu...farmata toata,cu sine de tramvai inalte pe mijloc..si..strada...parca mergi cu caruta pe acolo.si mi se pare ca e singura cale de acces in dancu..nop?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by adrianixx View Post
                  aurel vlaicu e strada aia care duce in dancu?valeleu...acum cativa ani,cand eram in iasi,era cosmarul meu...farmata toata,cu sine de tramvai inalte pe mijloc..si..strada...parca mergi cu caruta pe acolo.si mi se pare ca e singura cale de acces in dancu..nop?
                  mai poti merge si prin tomesti, da` inconjori o droaie si nimeni nu iti garanteaza ca e mai buna...
                  oricum, am vazut intr-un ziar cum ca strada e pe lista strazilor ce vor fi reparate!
                  chiar trebuie!!!
                  1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                  Comment


                  • #10
                    Sensul spre Dancu (pana la iesirea din oras) s-a facut anul trecut, intre trotuar si linia de tramvai, o vreme a fost chiar in regula.

                    Situatia strazilor din Iasi este catastrofala, va garantez ca ne omoram masinile mult mai repede decat cei din multe alte orase. Problema nu sunt gropile ci plombele de foarte proasta calitate, care se pun intotdeauna peste nivelul asfaltului, ca deh, se mai lasa pana la urmatoarea plombare, nu? in felul asta, in loc sa vezi groapa si sa o ocolesti, dai toata ziua cu roata in denivelari. Nu zic ca e mai bine cu gropi, dar nu e bine nici cu plombe model "Iasi".
                    Singura strada asfaltata corect (atentie, de o firma straina) este cea de la Spitalul de Recuperare, care rezista de multi ani fara sa apara nici o groapa. Urmeaza apoi Independentei, Stefan cel Mare, Palat, Pacurari si Alexandru cel Bun, care toate au asfalt cat de cat curat. In rest, toate sunt plombate. Copoul e in stare buna pana la Triumf, dar au lasat cateva canale pe mijloc un pic peste nivel.
                    Anul acesta e an electoral, deja s-au apucat intre Podu Ros si Cotnari, probabil in sondaje cei din zona aia erau cu actuala opozitie. Sa vedem de voturile cui mai are nevoie.

                    S-au cam finalizat procedurile cu BERD pentru reabilitarea a ~40 de km de linie de tramvai, desi o sa ne termine cu santierele, cand o sa fie gata o sa putem circula pe linia de tramvai de la Gara pana in Podu de Piatra si probabil si in Canta se va imbunatati situatia.
                    Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by blood13 View Post
                      S-au cam finalizat procedurile cu BERD pentru reabilitarea a ~40 de km de linie de tramvai, desi o sa ne termine cu santierele, cand o sa fie gata o sa putem circula pe linia de tramvai de la Gara pana in Podu de Piatra si probabil si in Canta se va imbunatati situatia.
                      Asta e cam sosea de centura, si oricat de bine ar face-o odata venita iarna, tot valuri valurele se vor face...masinile de tonaj mare sunt un calvar...

                      Si da, primarul asta e cel mai jalnic....
                      Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                      Comment


                      • #12
                        Pai poate se face si soseaua aia de centura... pe undeva prin Roman - Vaslui sper...
                        Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by blood13 View Post
                          Sensul spre Dancu (pana la iesirea din oras) s-a facut anul trecut, intre trotuar si linia de tramvai, o vreme a fost chiar in regula.

                          Situatia strazilor din Iasi este catastrofala, va garantez ca ne omoram masinile mult mai repede decat cei din multe alte orase. Problema nu sunt gropile ci plombele de foarte proasta calitate, care se pun intotdeauna peste nivelul asfaltului, ca deh, se mai lasa pana la urmatoarea plombare, nu? in felul asta, in loc sa vezi groapa si sa o ocolesti, dai toata ziua cu roata in denivelari. Nu zic ca e mai bine cu gropi, dar nu e bine nici cu plombe model "Iasi".
                          Singura strada asfaltata corect (atentie, de o firma straina) este cea de la Spitalul de Recuperare, care rezista de multi ani fara sa apara nici o groapa.
                          din cate stiu, soseaua de la Recuperare e facuta cu un asfalt de proba, tot de romani. insa cica proiectul a fost vandut in strainatate. faza este ca daca s-ar face un asfalt de calitate care sa reziste cativa ani, nu ar mai avea de unde fura astia cu asfaltarile... mai vedeti in alta tara in lume, primava, santiere de plombare peste tot? numai in romania e asa....
                          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                          Comment


                          • #14
                            pai gropile au si ele un sens , pt cei ce nu sunt din iasi sa se uite pe unde merg si nu la fetele noastre ))
                            ym! dorinu2005@yahoo.com
                            BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                            Comment


                            • #15
                              gropile ca gropile, da` mai sunt si canalele care stau aiurea pe sosea.... sau daca ai "bafta" sa dai in unul de ala care abia se tine, intri cu roata acolo... stiu pe cineva care a patit-o...
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google