Gropile din Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    hai caci acuma au peticit tot orasul sau aproape tot
    ym! dorinu2005@yahoo.com
    BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

    Comment


    • #17
      Originally posted by doru View Post
      hai caci acuma au peticit tot orasul sau aproape tot
      n-as zice... mai au treaba oamenii...
      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

      Comment


      • #18
        pai ce oras e mai frumos ca iasul
        :p
        ym! dorinu2005@yahoo.com
        BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

        Comment


        • #19
          strada Aurel Vlaicu inca tipa de cate gropi are!!! o repara cineva anu` asta sau vin eu cu remorca de ciment?
          ps: stie careva pe unde se va face spitalul de urgente, dancu sau pacurari? ca am auzit ca inca se discuta...
          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

          Comment


          • #20
            Am inteles ca in capatul pacurari, unde se construieste acum de zori, se face si o pasarela peste calea ferata
            Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

            Comment


            • #21
              Daca te referi la pasarela de vis-a-vis de Caremil (ma rog, un pic mai incolo), e aproape gata. Cel putin partea suspendata a fost montata anul trecut.
              Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

              Comment


              • #22
                Originally posted by morariu_alex View Post
                Am inteles ca in capatul pacurari, unde se construieste acum de zori, se face si o pasarela peste calea ferata
                Nu am auzit de spital de urgente in zona!!
                ci pasaj pentru CAREFFOUR

                Comment


                • #23
                  Pai spitalul de urgente cica s-ar face pe langa ab plus, spre dancu, dar inca nu se stie... ar fi bine, pt ca sigur ar repara si strada aia saraca, e ca dupa bombardament!
                  1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                  Comment


                  • #24
                    Pai acolo unde se va face un al doilea carefour si un real si alte minuni din astea, am inteles ca se va face si un spital de urgente super gigant si altele Na, orice s-ar construi, tot e inspre bine, nu ?
                    Cat despre gropile din Iasi, eu astept alt primar sa vad ceva rezultate.
                    Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                    Comment


                    • #25
                      E bine daca ar repara strada aia spre Dancu si fara spital de urgente in zona. Gandeste-te cat timp i-ar lua unei ambulante sa ajunga pana in Dancu, daca de exemplu ar veni dinspre Pacurari. Eu stiam ca acolo unde se construieste intens se va face tocmai din motivul asta, pentru a prelua mai usor urgentele. Si daca tot suntem la capitolul "urgente"...eu chiar nu-i inteleg pe cei din conducerea anumitor ministere...de ce zic? Pai Spitalul de urgenta din Copou inca nu e gata si se chinuie de ceva timp sa-l finalizeze si ei se apuca de construit altul? Dar nu de aia a zis Mircea Badea ca ... traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul ...
                      I don't drive fast...I fly low !!!

                      Comment


                      • #26
                        Pai spitatul de urgente vor sa il faca in dancu pentru ca e mai usor de racordat la utilitati (din auzite spun) si pentru ca in curand pe acolo va trece si o sosea de centura, ceea ce va facilita accesul ambulantelor.
                        dar cum ai spus si tu, sa faca strada aia si fara sa construiasca nimic in zona, numai sa o peticeasca, ca e groaznica!!!
                        poate sa o vopseasca si cu roz, numai sa nu mai fie gauri!
                        1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                        Comment


                        • #27
                          Huzzy, se pare ca suntem salvati http://www.ziaruldeiasi.ro/cms/site/...ii_153732.html
                          La numarul 8 apare si mult discutata strada, asa ca...D-ne ajuta.
                          I don't drive fast...I fly low !!!

                          Comment


                          • #28

                            am citit si eu, insa stateam si ma gandeam ca ei zic ca vor face strada pana la iesirea din municipiu spre holboca... iesirea din municipiu (unde e placa cu iasi taiat) e la intrarea in dancu... ar fi super sa repare pana acolo, sa nu se opreasca iar la amadeo, sa faca ceva si cu linia aia de tramvai, poate sa scoata piatra cubica si sa bage asfalt... ;)
                            Doamne ajuta!
                            1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                            Comment


                            • #29
                              Cel mai jalnic drum din oras pe unde am fost eu e de la piata chirila jos spre statia padurii pe liniile de tramvai; gropi de 50 - 70 cm.Evit zona de acolo pana nu fac nimic cei de la drumuri.

                              Comment


                              • #30
                                Ce bine ar fi Mausein daca s-ar tine de cuvant si cu strazile astea!!!!!
                                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google