Magazine De Piese Auto Din Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Magazine De Piese Auto Din Iasi

    Salut,

    An deschis acest thread deoarece sunt inca multe persoane care nu stiu de unde sa-si cumpere piese de schimb la preturi acceptabile in Iasi. Eu sunt una dintre ele. De aceea va rog pe voi, cei cu mai multe cunostinte, sa ne impartasiti si noua cateva din magazinele din Iasi de unde ne putem aproviziona.

    De exemplu, eu caut o baterie pentru un Logan 1.4 din 2005. Pana acum 2 zile am avut un Rombat iar acum vreau sa trec pe ceva mai bun (Bosch sau Varta). As vrea sa stiu, de unde pot sa-mi iau una, fara sa-mi jupoaie si pielea de pe mine?

    Pana acum am gasit langa Flora (in Tatarasi, nu mai retin numele magazinului), cu 350 Lei Bosch Silver S4 si Bosch Silver S5 la 390 Lei. Gasesc si mai ieftin? Ca 400 Lei ma cam strang in spate.

  • #2
    Daca pana acum ai avut Rombat si a tinut 5 ani bateria, pentru ce vrei sa dai banii pe ceva mai "bun" ? Crezi ca Bosch sau Varta te vor tine mai mult ? E posibil sa ai "placuta" surpriza si sa te tina 2-3 ani si pe urma sa dai iar banii pe alta. Pentru Bosch incearca chiar la reprezentanta pe splai Bahlui langa service-ul AutoMayer. Spor la cumparaturi.
    sigpic
    Play ManagerLeague

    Comment


    • #3
      Salut! Loganisti! Nu vrea sa scrie nimeni niste adrese de magazine cu preturi gustoase!

      Comment


      • #4
        Uite un raspuns!

        Salut. Daca vrei BOSCH, uita-te pe PM pe care ti l-am trimis

        My Car

        Comment


        • #5
          Eu unul cumpar ce-mi mai trebuie de la Bras, de langa pasarela Alexandru.
          Pana acum, la 80k, nu mi-au trebuit prea multe, masina serioasa, deh.
          Unele repere au preturi mai putin bune unde am zis, se cauta alta sursa.

          Caucioace in schimb, scumpe peste tot. Era totusi un magazin in Dacia, pe la Bicaz, pe dreapta cum vii spre Zimbru, la parterul unui bloc. Aveau preturi bune, daca voiai ceva si nu gaseai la ei, iti comandau.

          Comment


          • #6
            salut,in legatura cu magazinile de piese pt logan,eu unul imi iau ce imi trebuie de la bras dar mai e unul nou deschis in spate la billa,mult mai ieftin decat brasul,iti aduc piesele pe comanda

            Comment


            • #7
              Am cumparta de la BRAS, dar am gasit pe Bulevardul Nicolaie Iorga magazinul MICROTIP si sunt super multumit de preturi. Bafta
              Blue Diesel Tech

              Comment


              • #8
                MICROTIP e pe unde, pe N. Iorga? Langa vulcanizarea aia de dupa pasaj sau spre bazar?

                Comment


                • #9
                  Micro Top S.R.L

                  Bd Nicolae Iorga, Nr. 1, Cod 700260

                  Localitate:
                  Iasi

                  Judet:
                  Iasi

                  Telefon:
                  0232/234298

                  Comment


                  • #10
                    Salut. Micro Top vine in ajutorul dumneavostra cu cateva promotii pentru Logan 2011:
                    - Varta Blue 60 AH 297 lei; Varta Black 56 AH 196lei; Rombat Calciu 62 AH 207lei; Varta Blue 74AH 374;
                    - Kit directie Logan(brate 2 buc,cap bara 2 buc, ax bielata directie 2 buc, bieleta antiruliu 2 buc + cadou ETS) 330lei; Amortizor fata Logan Monroe 115lei/spate 95 lei
                    - Placute frana OE Dacia 110 lei/TRW 55 lei/Valeo 55lei
                    - Kit Distributie Logan 1.4/1.6 OE 178 lei; Curea distributie Gates 46 lei; Rola distr Flenor 67 lei;
                    - Rola alternator LG 1.4 Euro Ricambi 6 canale 130 lei
                    - Disc frana Logan OE set 2 bucati 300 lei/ producator AM 55 lei
                    - Ulei Castrol Magnatec 10w40 5L 99lei; Castrol GTX 15w40 5L 75lei; Mobil 10w40 4L 77lei, Filtru ulei Mann w75/3 15 lei/Origine 21 lei
                    - Rulment fata Logan fara ABS Coram IT 55 lei/cu ABS 83 lei
                    - Burduf planetara roata termoplastic Rapro 30 lei; Burduf planetara stanga CV ETS 62 lei
                    - Kit ambreaj Logan 1.4 Valeo 225 lei/ Mapa 135lei.

                    Comment


                    • #11
                      @Micro Top jante de tabla normale pt logan aveti? Pret?

                      Comment


                      • #12
                        @Micro Top
                        buna ziua...caut si eu un kit de distributie pt logan 1.4 2006 ,dar vreau unul nici prea scump(adik original),nici prea ieftin(sa ma lase-n drum)...acest kit la 178 ron care l-ai mentionat mai sus,unde se incadreaza?va multumesc si ast un raspuns cat mai repede posibil.

                        Comment


                        • #13
                          Sal Microtop.M-ar interesa si pemine niste piese mai accesibile pentru un Logan 1,4MPI fabr.2007:
                          -2 Amortizoare fata
                          -2Flanse amortizor fata plus 2rulmenti
                          -1Capat bara stinga
                          -1 schimb ulei
                          Va multmesc anticipat.

                          Comment


                          • #14
                            Unde pot gasi in Iași capace de roți Logan Laureate originale?

                            Comment


                            • #15
                              Capacele nu-s pe niveluri de echipare.
                              Gasesti pe N. Iorga, dupa vulcanizari sensul spre piata Nicolina. Erau cam 38 de lei bucata. Oricum, la reprezentata sunt mai scumpe.
                              Daca vrei marfa de bazar, cu 50-60 lei gasesti tot setul, nicept sa crape de la prima montare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google