Micul "bazar" Al Celor Din Iasi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da asa ziceam si eu

    faci o treaba ca lumea
    sigpic

    Comment


    • Salut prietene stii tu cum e cmc si bfl eleron calumea breee:

      Comment


      • vind prezoane originale logan folosite 2,3 saptamini pt. cei interesati tel 0755037079 ,pentru jantele de tabla

        Comment


        • cate sefu` prezoanele? le vinzi cu tot cu piulite?
          sigpic42.453.149

          Comment


          • pentru cei interesati de jante de tabla pentru logan, gasiti in magazin de piese auto la 105 ron / buc
            eu am cumparat noi, sh nu am gasit, probabil is f rare

            Comment


            • Vand filtru ulei LOGAN DIESEL.

              PRET: 20 RON

              L-am cumparat pentru mine dar nu mi-am dat seama pina nu am ajuns acasa ca e de diesel in loc de benzinar.
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by cristyans View Post
                pentru cei interesati de jante de tabla pentru logan, gasiti in magazin de piese auto la 105 ron / buc
                eu am cumparat noi, sh nu am gasit, probabil is f rare
                Care magazin si ce producator de jante? Ca daca-s de ASAM, sunt bani aruncati, dupa cateva gropi luate s-a dus naibii echilibrarea.

                Comment


                • Originally posted by usr1 View Post
                  Vand filtru ulei LOGAN DIESEL.

                  PRET: 20 RON

                  L-am cumparat pentru mine dar nu mi-am dat seama pina nu am ajuns acasa ca e de diesel in loc de benzinar.
                  care e diferenta intre filtru ulei de diesel si benzina ?

                  eu am vorbit cu un mecanic auto si mi-a spus ca sunt la fel.
                  Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                  Comment


                  • La diesel , pana la 2.5 bar uleiul trece prin hartie sau din ce e facut elementul filtrant , ca sa separe impuritatile de ulei. Cand presiunea trece de 2.5 bar supapa da voie uleiului sa treaca pe direct ca sa nu sparga hartia , sa asigure un debit normal de ulei motorului in turatii ridicate , sa nu gâtuie debitul de ulei atunci cand hartia se umple de impuritati . Concluzie : cu filtru de benzina uleiul se innegreste mai repede si este mai putin filtrat (pentru ca supapa se deschide la 1.5 bar ) dar nu restrictioneaza debitul de ulei catre motor , ai aceeasi presiune .


                    Pentru a vedea exact pe ce motor se foloseste filtru pe care il detii clic aici.

                    Si "meseriasii" de la autocenter ziceau azi ca e un singur filtru de ulei atit pe diesel cit si pentru benzina dat se inseala.

                    Asa ca aveti grija... pentru benzinare codul de pe cutia filtrului de ulei trebuie sa fie 7700274177 iar pentru diesel 8200768913

                    Un filtru de ulei pentru benzinare are inaltimea de 49 mm iar cel de diesel e de 54 mm , diametru e la ambele M20x1,5 si din cauza asta se potrivesc.
                    Last edited by usr1; 2 September 2011, 16:06.

                    Comment


                    • buna informatia !

                      puteau si aia de la reno sa le faca diferite frate...
                      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                      Comment


                      • Originally posted by hriberiu View Post
                        cate sefu` prezoanele? le vinzi cu tot cu piulite?
                        da nenea hrib piulitele ti le inminez personal duminica

                        Comment


                        • Originally posted by me_catalin View Post
                          buna informatia !

                          puteau si aia de la reno sa le faca diferite frate...

                          pai nu trebuie motoarele sa pice mai repede ca sa le creasca lor vinzarile si conturile din banci ca mai apoi sa intre in criza

                          Comment


                          • Filtru ulei pentru 1,5 DCI codul :
                            8200867976 sau
                            8200768913... 24lei original Renault;
                            Blue Diesel Tech

                            Comment


                            • nenea hrib ia sa-mi zici cit costa un eleron de luneta pentru vectra B sa mai faci si tu un banut cinstit ca na criza e mare bree

                              tre sa stau in garda ca asta, cind iti opinteste cite un pret te duci pe spavarache (GLUMEAM)

                              da cred ca am dreptate daca nu a zis pina acum inseamna ca se mai gindeste si asta nui a bine
                              Last edited by pmilogan; 4 September 2011, 10:20. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • nenea hribbbbbbbbbbbbb te-ai mai gindit la eleronul ala s-au nu a cazut pretul pe grila aaa?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google