Legislatii,taxe,amenzi,itp-uri,politisti,informari Din Trafic,radare.....etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...ce sa-ti spun, dreptul la intimitate,imagine, de parca te-ar filma la tine in baie.In fond avem ceva de ascuns atunci cand suntem verificati in ceea ce priveste respectarea legilor; de ce nu se doreste transparenta?
    Vorbim despre functionari spagari, ca politia face nu stiu ce abuzuri, iar cand e vorba sa se faca un control "la vedere", se gasesc destui care sa invoce libera optiune a individului.
    Esti cinstit, corect, in concordanta cu legea,nu ai de ce sa te ascunzi.
    TOTUL LA VEDERE, sa se supravegheze tot ce tine de spatiul public, trafic,samd. Sa fie depistati TOTI aceea care incalca legile privind circulatia pe drumurile publice.
    Last edited by IancuMIC; 5 January 2012, 22:34.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Daca ar fi lege pentru toti. Ieri am luat o amnda pentru parcarea in intersesctie ( meritat) dar mai erau 2 "smecheri" parcati in intersectie iar alti 2 au venit si au intors acolo ( in acea intersectie toata lumea intoarce) in timp ce imi scriau procesul verbal la care le-am zis smecheri nu ii opriti numai pe astia mai mici iar raspunsul lor afost asta este deci.......! Am avut noroc ca am dat si eu niste telefoane si am scapt numai cu amenda. Oricum aztazi fac contesatie, mi-a gresit numaru la masina! Oricum mi-e sila de ei!

      Comment


      • La o faza cu "doar pe mine m-ati oprit" iti raspund frumos.."nu putem sa-i prindem pe toti in acelasi timp" .
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • eh ... lasa matheo ca unii sunt mai BO$$i ca noi si scapa mai repede...asta e tara in care traim ce vrei
          Last edited by alexutzu; 11 January 2012, 10:40. Reason: nu mai da quote la ultimu mesaj se intelege ca lui ii raspunzi
          sigpic

          Comment


          • Matheo stai linistit in bucuresti nu e smecheria care e aici! Mi-a zis foarte clar in fata "asta este" si mai erau 3 baieti cu el ii puteau oprii linistiti pe toti!

            Comment


            • Salut. Ce sanctiuni risc daca suntem 6 persoane in masina(logan) si ne opreste garcea ?. Multumesc
              b 89 plk

              Comment


              • cine zicea ca nu sunt bani de campanii electorale))
                Åžtiri de ultimă oră, disponibile online. Gândul iti ofera ÅŸtiri externe si interne în timp real, ÅŸtiri politice, ÅŸtiri economice, mondene, sociale si din sport.
                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                prost.

                Comment


                • sa vezi ce creste pretu iar ca sa recupereze astia dauna
                  azi dimineata ziceau astia la radio ca pretul benzinei a crescut in 3 ani de criza in total cu 82%...

                  Comment


                  • doamneeee unde e pretul ala la litru de acum cativa ani cand bagam de 30 lei pana la rucar si inapoi

                    Comment


                    • era si mai ieftin depinde de unde alimentai ))
                      Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                      prost.

                      Comment


                      • Taxele incluse in benzina de la 1 ianuarie 2012:
                        - acciza este de 467 EUR / tona
                        - taxa de drum este de 125 EUR / tona
                        - taxa de solidaritate (un cent / litru - pentru acoperirea prejudiciului creat prin falimentarea Bancorex), adica 10 EUR / tona
                        Producatorul are pretul de aproximativ 370 EUR / tona. Astfel rezulta urmatorul pret pe tona de benzina: 370+467+125+10=972 EUR / tona (taxe si accize). Se adauga TVA de 24 %, adica 233,28 EUR. Totalul este de 1205,28 EUR / tona. Un litru de benzina este 1,205 EUR (aproximativ 5,15 RON) Producatorul incaseaza 370 EUR / tona, iar statul incaseaza 835,28 EUR / tona !?!

                        Comment


                        • ) pai vezi de ce se numeste stat
                          Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                          prost.

                          Comment


                          • stat degeaba
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • ....si incaseaza!!!!!!
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • vreau si eu , ma inscriu in politica
                                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                                prost.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google