LINIUTE PITESTI -sambata 10 Septembrie 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by al!n View Post
    Eu nu inteleg cum sa se bage la 1.4 daca grupa la care se incadreaza el include tot ce e pana in 1600cc inclusiv.?
    La motoarele de 1.6, in talon este trecut 1598 si se incadreaza la grupa S2..
    Colegul nostru Florin are doar 1398 cmc.

    Automobilele vor fi împărţite după cilindreea motoarelor astfel:
    Grupa S1 # sub 1.585 cmc aspirat + 1.000 cmc supraalimentat
    Grupa S2 # 1.586-2.900 cmc aspirat + 1.001-1.600 cmc supraalimentat
    Grupa S3 # 2.901-3.800 cmc aspirat + 1.601-2.550 cmc supraalimentat
    Grupa S4 # peste 3.801 cmc aspirat + peste 2.551 cmc supraalimentat
    Grupa S5 # tracţiune intergrală sub 2.500 cmc
    Grupa S6 # tracţiune intergrală peste 2.501 cmc
    Grupa S7 # diesel sub 2.000 cmc
    Grupa S8 # diesel peste 2.001 cmc
    sigpic

    Comment


    • posibil sa vin si eu sambata ca spectator ...
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • Originally posted by ionut CIA View Post
        La motoarele de 1.6, in talon este trecut 1598 si se incadreaza la grupa S2..
        Colegul nostru Florin are doar 1398 cmc.

        Automobilele vor fi împărţite după cilindreea motoarelor astfel:
        Grupa S1 # sub 1.585 cmc aspirat + 1.000 cmc supraalimentat
        Grupa S2 # 1.586-2.900 cmc aspirat + 1.001-1.600 cmc supraalimentat
        Grupa S3 # 2.901-3.800 cmc aspirat + 1.601-2.550 cmc supraalimentat
        Grupa S4 # peste 3.801 cmc aspirat + peste 2.551 cmc supraalimentat
        Grupa S5 # tracţiune intergrală sub 2.500 cmc
        Grupa S6 # tracţiune intergrală peste 2.501 cmc
        Grupa S7 # diesel sub 2.000 cmc
        Grupa S8 # diesel peste 2.001 cmc
        bine ca le ai explicat la astia mici..
        sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Comment


        • Tu n-ai schimbat motorul? Parca ai pus unul de 1.6.
          In fine, tine de organizare. Daca ti se permite sa te inscrii la categoria 1.4, este problema lor, doar ca nu este fair-play fata de ceilalti.

          PS: invitati-l si pe SGM, ca doar are 1.4 in talon.
          Last edited by Cezar; 8 September 2011, 11:17.

          Comment


          • o invitatie ar fi si pentru Loganul cu motor de Laguna 2.0 care tot 1.4 are in talon ... care a sarit pragul de 150 hp

            Comment


            • sa vina toata lumea..sa fie veselie))
              Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
              prost.

              Comment


              • ai pus-o florine..te-au luat sacalii si cam au dreptate.nu premiu conteaza ci sa vezi rezultatele modificarilor.oricum sa ai bafta desi cu grupe de drag e greu pt closetele noastre.sunt masini mici,cu motoare mici dar foarte puternice.
                [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                Comment


                • ba da sarirati toti pe mine..io am sch motorul cu unul de logan...nu confundati marfa cu ambalajul.mati facut sa rad cu compartii gen sgm..si laguna 2000...iete frate ma dau cu dalea straine sa vad cum merge nu pt premii am tricouri acasa destule si plastice..asa ca nu ma int asta..ci doar sa vad ce poate....si daca ma bate ma bate asta e.doar vreau sa vad cum merge si gata, la anul o sa l trec si in talon stati linistiti...
                  sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                  Comment


                  • Nu il trece florine..nici eu daca imi pun 1.6 nu il trec.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • Florinele , eu unul am glumit ma , nu o mai luat personal si tu treaba cu 1.6
                      nu pot sa ajung la voi , sambata am de cumparat si de mers la casa de copii pentru noua campanie .
                      sa va distrati pe acolo si sa faceti poze !!!

                      Comment


                      • Dupa cum am citit daca se fac grupele cum zice CIA nici un logan nu are ce cauta acolo...o sa dati de honde 1.5 vtech care v-a desculta cu tot cu 1.6 pe logan chiar si 16v la grupa aia nu are ce face.....ultima honda care m-am dat eu cu ea era la slatina si avea 160CP, la alexeni a venit 1 cu un CRX de 200CP....asa ca linistit poate sa se duca si sgm si 2000 laguna, nu are ce le face. Multa bafta la start.
                        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                        Comment


                        • !!!Pentru liniutele de maine, organizatorii au nevoie de 5 oameni pentru arbitrii de parc!!!
                          cine doreste, sa ia legatura cu CIA, DISSSEL sau sa anunte pe forum...

                          Comment


                          • Originally posted by florin_dnf View Post
                            ba da sarirati toti pe mine..io am sch motorul cu unul de logan...nu confundati marfa cu ambalajul.mati facut sa rad cu compartii gen sgm..si laguna 2000...iete frate ma dau cu dalea straine sa vad cum merge nu pt premii am tricouri acasa destule si plastice..asa ca nu ma int asta..ci doar sa vad ce poate....si daca ma bate ma bate asta e.doar vreau sa vad cum merge si gata, la anul o sa l trec si in talon stati linistiti...
                            ma suparacioasa mica eu iti tin pumnii ca stiu ca ai nevoie de incurajari insa iti zic ca prieten ca o sa te simti aiurea cand o sa inceapa marginea ca ai 1.6 si te dai la grupa mica.mai ales ca ai plastice acasa.eu iti zic ca unu care are cupa nu plastice.la primele mele legale m-am dat cu un bmw care in talon avea 90cp si sub capota 1.8 +115 cp.si sincer m-am ofticat.la fel si antonio cu motor de 1.6 pe supernova si a scuturat fulgii din ei la grupa A1 desi el avea motor de A.chiar vreau sa te descurci bine mai ales ca esti al nostru si la cat ai investit meritzi.te saluta fratili tau.
                            [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                            Comment


                            • bitza , grupele de acre vorbesti tu sunt pe cai , nu pe cilindree ca acuma.
                              este total diferit, daca intra la s2 , nu are nici cea mai mica sansa , benzina arsa de pomana si bani dati aiurea la inscriere.
                              nu cred ca o sa se mai faca legale pe grupele vechi.

                              Comment


                              • Dar voi credeti ca toti care sunt inscrisi pe liste sunt cinstiti? noi il stim pe colegul nostru ca a schimbat motoru (a fost fraier ca a spus) cati n-or fi ca el si nu stie nimeni ce se ascunde sub capota.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google