Modificari/imbunatatiri Dacia Logan(pentru Prahoveni)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    salutare all!hai sa lamurim problema

    Originally posted by alin28 View Post
    Imi pare rau pt andrei...dar nu se pricepe la vopsit sau tinichigerie. Mai bine rezuma-te la pus chedere sau mai stiu eu ce porcarii!
    posibil ca alin zice ca nu este multumit din cauza ca pe aripa dreapta fata e o mica scursura de lac,aceea iese foarte frumos la polish,i-am si spus ca nu pot s o polisez acum deoarece este fff proaspat vopsita,polish-ul incingand si uniformizand lacul,ceea ce nu se recomanda a se polisha la 2 zile dupa ce ai vopsit masina a ramas ca sa mai treaca un pic de timp si sa vina sa ii polisez toate nenorocirile de zice el de ele,pretul a fost de 600(materiale+manopera),cu banii astia vopsesti la service o aripa,poate nici aia. asteptam sa vedem ce te deranjeaza exact,si ce ma deranjeaza pe mine este urmatorul lucru:te-am intrebat cand ai venit sa iei masina,ai vreo problema,vrei sa imi spui ceva ?ai ceva probleme de spus?el a raspuns ca nu are si ca din punctul lui de vedere a iesit foarte bine,deci in concluzie ma deranjeaza ca "acuzi pe la spate".

    Luni seara mi-a adus masina,marti am pregatit-o si am si vopsito,miercuri am echipat-o si miercuri a si luat-o,pozele sunt puse mai sus cu produsul finit,vopsesc si la cabina bineinteles contracost deoarece cabina costa 400 de lei ca sa pot intra cu masina inauntru,nu vreau sa fiu nesimtit dar ptr banii acestia eu m-as pupa undeva

    las alti critici sa vorbeasca!
    multumesc tuturor!
    Logan Forum consiliaza nu si repara!
    [/SIGPIC]

    Comment


    • #92
      @alin28 - stai linistit .. eu am avut masina anul trecut la vopsit la o firma care avea cuptor , oameni calificati in vopsit masini .. si a iesit ca naiba .. totusi din pozele care le vad la tine e destul de bine .. daca e problema de putin polish , stai linistit ca se repara .. cat timp nu ti se esfoliaza vopseaua poti sa fii relaxat .. pana la urma tu ai vrut sa iesi mai ieftin .. nu putea sa iasa extra-calitativ .. face omul treaba cu ce are .

      Comment


      • #93
        Nu vreau sa vorbesc omu`pe la spate...dar corect mi s-a parut sa se stie si pe acest forum despre calitatea serviciilor in ceea ce priveste vopsitul de masini, si eu sa fiu ultimul patit. Intr-adevar m-am uitat la bani de data asta si mare greseala am facut, oricum la banii astia nu trebuia sa ma astept la prea mult, dar nici asa. In legatura cu ceea ce am spus in momentul in care am ridicat masina, oricum era mult prea tarziu sa-ti mai zic ceva, am zis "asta e...teapa mea", dar inca o data mi se pare corect sa stie si ceilalti membri ai forumului despre ce e vorba.

        Cu poze sper sa revin maine si sper sa se si vada despre ce e vorba. Argumente am si sunt de incontestat: nici macar chitul nu a fost slefuit cu smilgherul adecvat pentru ca se vad o gramada de zgarieturi si umflaturi, toata vopseaua e gunoioasa si in vre-o 3-4 locuri cursa.
        Am fost cu masina astazi la Di-bas ploiesti sa o vada vopsitorii de-acolo si s-au ingrozit cand au vazut despre ce e vorba, saptamana viitoare o sa revopsesc si rechituiesc capota. Sper ca de data asta sa iasa bine.
        Last edited by alin28; 6 April 2012, 20:12. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #94
          re all

          salutare tuturor,pun si eu niste poze cu ce am mai facut zilele astea in ciuda faptului ca unii nu sunt multumiti de serviciile mele
          Am o rugaminte la cei care au fost la mine si au avut nevoie de serviciile mele,sa scrie aici daca sunt multumiti sau daca nu sunt multumiti si de ce ca sa stiu si eu de ce o sa fac in continuare,multumesc anticipat

          Pus Folie Geamuri laterale spate Renault Megane:Pozele sunt urmatoarele:
          Andr33y.s Photo061.jpg

          Andr33y.s Photo062.jpg

          Andr33y.s Photo063.jpg

          Andr33y.s Photo064.jpg
          Logan Forum consiliaza nu si repara!
          [/SIGPIC]

          Comment


          • #95
            Noroc!!! Ştie cineva unde se pot recondiţiona jante de aliaj? Sunt zgâriate şi bineînteles vor necesita şi vopsire.

            Comment


            • #96
              ti le pot reconditiona eu daca doresti ! o zi buna sa ai,numarul meu este 0733 178 719
              Logan Forum consiliaza nu si repara!
              [/SIGPIC]

              Comment


              • #97
                Andrei sa facem asa ceva la un bmw e36 la cat ma duce ? nu vreau sudura ..vreau chit si vopsit..?
                Attached Files

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Andr33y View Post
                  ti le pot reconditiona eu daca doresti ! o zi buna sa ai,numarul meu este 0733 178 719
                  Sal, a venit timpul pt polish la masina mea, ia zi un pret pt restul, ma refer la polish total ?

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Alex4u View Post
                    Andrei sa facem asa ceva la un bmw e36 la cat ma duce ? nu vreau sudura ..vreau chit si vopsit..?
                    @Alex4u-200 de lei cu tot cu materiale dureaza 2 zile maxim
                    @Spicer-150 de lei Spicer toata masina cu reducere ca tre sa iti fac capota din partea casei 130 de lei
                    Last edited by YzyBoy; 1 May 2012, 19:41.
                    Logan Forum consiliaza nu si repara!
                    [/SIGPIC]

                    Comment


                    • Buna Seara colegi loganisti,sunt rupt de somn,am muncit 2 zile ca MIGU,fara oprire,vai capu meu,acum abea ce am terminat de montat niste proiectoare pe o SKODA OCTAVIA,frumoasa masina,dintotdeauna mi-a placut ,consuma fff putin,dar cand e vba de umblat pe la ea te omoara,am demontat "juma" de masina sa montez niste chestii numite proiectoare,cu martor cu tot,instalatie electrica ptr ca nu era prevazuta din fabrica cu asa ceva,era varianta cheala,dar nu asa cheala ca ale noastre logan-uri,in concluzie masina FOC de buna,dar v-am mai zis,cand vine vba de umblat pe la ea ,,,mai bine iti bagi un deget in funduletz... ) bafta voua!
                      Ieri am facut mai multe chestii pe la un logan al unui coleg de-al nostru,din pacate nu cred ca il cunoasteti,este un super om,Cristi il cheama si are un logan benzinar din 2005,i-am recomandat sa isi faca user pe forum si poate sa participe pe la o intalnire daca poate,in fine.asta e ...
                      Logan Forum consiliaza nu si repara!
                      [/SIGPIC]

                      Comment


                      • inca o data salutare dragi colegi Loganisti,va salut cu stima si cu respect.acum am in lucru un Mercedes Vito la vopsit,TOTAL,azi am inceput la el,problema ca e roz ))),o sa revin cu poze imediat cum o sa am timp sa le pun
                        PS:Mai intai sa le fac )))))
                        Multa sanatate ca asta e cea mai importanta !
                        Logan Forum consiliaza nu si repara!
                        [/SIGPIC]

                        Comment


                        • spor la treaba !
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • mersi domn Razvan,sa traiesti
                            Logan Forum consiliaza nu si repara!
                            [/SIGPIC]

                            Comment


                            • Salut . Andrei poti sa-mi pui o alarma pe care o am montata pe o masina mai veche pe loganul meu ? alarma a fost cumparata si montata la sinvex si este cu IC si cu telecomanda separata . Care ar fi pretul?+deschidere portbagaj din cheia masinii?

                              din telecomanda originala
                              Last edited by byby 81; 14 July 2012, 00:16. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic::PH 26 BYE

                              Comment


                              • @ byby 81-70 de lei totul astept raspunsul tau
                                Revin cu pozele de la vito,am finalizat lucrarea si acestea sunt pozele,lucrarea a fost facuta la Cabina De Vopsit a Carone AutoServ:
                                DSC00018.jpg

                                DSC00019.jpg

                                DSC00020.jpg

                                DSC00021.jpg

                                DSC00037.jpg

                                DSC00038.jpg

                                DSC00039.jpg

                                DSC00040.jpg

                                DSC00041.jpg

                                DSC00043.jpg
                                Last edited by YzyBoy; 14 July 2012, 21:11.
                                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                                [/SIGPIC]

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google