Cafenea Ploiesteana !! Program Non-Stop :D

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • drivetest ....
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • Salut baieti! Revin IAR cu o problema de data aceasta mult mai mare si costisitoare..
      A schimbat cineva parbrizul la pilkington? sau daca nu unde altundeva?
      Exclus service dacia (nu am 800 lei sa dau pentru parbriz)..

      Atentie unde parcati masina in acest minunat Ploiesti!! S-ar putea sa va treziti, cand stati in masina linistiti si va ganditi ce trebuie sa mai faceti astazi, cu o placa de vreo 50x50 de fier gros direct pe parbriz..:|

      Comment


      • si nu ai reusit sa vezi de unde a aterizat ?
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • Eram in masina si dintr-o data buf pe parbriz...Nu am idee daca a picat de pe bloc sau de la balconul cuiva..m-am dat jos repede si m-am uitat in sus dar nu era nimeni ..
          Am sunat la 112 au venit, mi-au luat datele si cam atat, au zis ca ei nu au ce face...Mi-a zis o femeie de la etajul unu ca a vazut cum a cazut pe masina mea dar doar atat.. RCAu nu are nici o treaba,casco nu am. Ramane doar sa dau in judecata asociatia de locatari sau sa o fac singur. Si o fac singur ,decat sa mai dau alti bani pe avocat si alte lucruri..Asta e , ghinionul meu!
          Attached Files

          Comment


          • parbriz pilkington avem pe un logan la firma. intr-un an de zile, de cand e pus, nu a facut probleme. stiu ca a costat foarte putin. pana in 300 cu montaj, daca imi aduc amint....

            Comment


            • 150 de lei cu tot cu montat la nord auto glass(la obor faci stanga sa o iei catre artsani pe urma imediat dreapta pe langa o statie de gpl si imediat pe stanga e sediul baietilor..)eu mi-am pus de vro 8 luni la vito si nimic pana acuma..acolo am gasit pretul cel mai atractiv 300 lei..(iar pentru un nissan primera 2008 cu senzori pe el cu tot era 400)si am intrebat de curios pentru logan si mia zis ca e 150 de lei..
              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
              sigpic

              Comment


              • Mi-am facut programare la pilkington( 240 lei cu "parasolar"..nu o sa se compare cu ce am avut). Mi-a mai zis cineva tot unde ai zis tu faraon, dar nu stiu ce firma este parbrizul .De la Saint gobain stie cineva ceva?

                Comment


                • nord glass este firma sunt parbrize facuta personal de ei si tot ei le pun
                  Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                  Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                  sigpic

                  Comment


                  • Salut, am o problema la golanel: la turarea motorului se aude un zgomot ca de rulment stricat, problema persista de cam 3 zile si nu reusesc sa scap de ea. Daca vreun coleg a mai avut aceeasi problema si a scapt de ea va rog sa imi spuneti si mie ca ma dispera. Mentionez ca este motorizare de 1.4 mpi.
                    sigpicKiss FM cu personalitate.

                    Comment


                    • cati km ai cu el?vrun surub desfacut pe la scut,la tablita aia d vine peste galerie?
                      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                      sigpic

                      Comment


                      • are 63 000 km. Am fost azi la service si pare ca este de vina o busca de la alternator, am programato pt sapt viitoare sper sa nu fie ceva mai mult oricum mecanicul a zis ca pana nu o desface nu poate sigur sa garanteze ca e de la alternator.
                        sigpicKiss FM cu personalitate.

                        Comment


                        • Alternatorul nu are bucsi, ci rulmenti. Am intalnit un caz, tot la un logan 1.4, si problema era de la axul rotorului alternatorului, isi facuse joc intre rulment si ax (partea dinspre fulie). In acest caz trebuie inlocuit rotorul, adica alternatorul in totalitate.
                          Last edited by adicata2003; 16 March 2013, 11:56.

                          Comment


                          • sau varianta incarcarii axului cu sudura si apoi strunjit daca are joc intre rulmeti si ax. e destul de scump rotorul. am inlocuit rotorul (pentru alta problema) la un 1.9 diesel solenza si stiu ce vorbesc. mi se ceruse 1500 de lei pe alternator pe 23 august.

                            Comment


                            • A folosit cineva, sau are in acest moment, jante MAM ? As vrea sa stiu si eu niste pareri pro/contra despre aceasta firma. Ma intereseaza in special modelul MAM W2 (6,5Jx15h2 cu cauciucuri 185/65 R15)
                              Attached Files

                              Comment


                              • cu 4 milioane ti-l faci nou la bucuresti ;) lam facut eu la vito la un nene cu garantie cu tot..si unde pui avea numai colete cu alternatoare(de reparat) de la ekatrust si inca cateva service-uri de pe 23 august..timp pierdut 3 ore,400 de lei bani si inca 200 de lei la service dat alternatorul jos si pus la loc..
                                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google