Cafenea Ploiesteana !! Program Non-Stop :D

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eventual cumparata niste banda dubla adeziva ca sa lipesti inelele de tabla si sa nu zdrangane.pune niste poze cu inelele.daca nu bate un drum pana la mine si iti dau eu putina banda
    Last edited by faraonw; 16 May 2013, 21:10.
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • Am sa pun maine dimineata poze cu inelele ca le am in masina. Am sa cumpar si banda dublu adeziva ca sa fie.

      Comment


      • vezi langa acr e un magazin trady2000 acolo gasesti cea mai buna banda dubla adeziva este cu galben pe ea

        poftim aici anunt ))
        Last edited by faraonw; 16 May 2013, 23:19. Reason: Automerged Doublepost
        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
        sigpic

        Comment


        • Am facut poze la inele.
          Attached Files

          Comment


          • inelele le poti prinde si cu autofiletante

            Comment


            • poti pune sub ele o folie din aceea de se pune sub parchet si scapi de zdranganeala,spor la treaba!

              Comment


              • sar putea sa nu mearga cu inelele alea ca sunt cam inguste..daca nu merg ia id meu me.faraonw si te ajut eu cu niste distantiere din pal cum mi-am facut eu pentru boxele pe fata
                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                sigpic

                Comment


                • la mine nu zdrangane nimic si n-am pus nici banda si burete...sunt prinse cu autofiletante...si palul nu prea e bun.

                  Comment


                  • Inelele sunt perfecte pentru boxe, vin perfect pe ele. Am sa vad maine cand am timp sa stau de ele. Multumesc pentru sfaturi

                    Comment


                    • de ce nu e bun palu?mi se pare ca sunt cam micute in inaltime..adica nu par a avea 18 mm ci 10 mm
                      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                      sigpic

                      Comment


                      • mdf e material mai tare decat palul. palul plesneste/crapa

                        Comment


                        • facem o incercare cu un holdsurub de 3,5 cu 60 mm la 50 mm de capatul piesei sa vedem care crapa/se sparge?facem pe 1 milion?lucred cu pal de 6 ani de zile aproape..mdf este facut din carton presat si da intradevar este mai dens decat palul, dar palul este facut din talaj,rumeguj, si are o strunca mai rara dar mai maleabila la chestiile care il strapunge adica un holdsurub are mai mult spatiu in pal decat in mdf si de aceea mdf trebuie gaurit innainte cu un spiral de 1-2 mm
                          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                          sigpic

                          Comment


                          • probabil din cauza asta si incintele pentru subwoofere sunt facute din mdf, ca palul e mai bun..chiar nu are rost sa ne contrazicem si sa o dam in pariuri..fiecare foloseste ce crede/stie ca e mai bun, nu?

                            Comment


                            • eu am incinta din pal si se aude chiar ff bine in fine..
                              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by faraonw View Post
                                eu am incinta din pal si se aude chiar ff bine in fine..
                                Da, dar ar trebui sa zici si continuarea...
                                Originally posted by faraonw View Post
                                eu am incinta din pal si se aude chiar ff bine in fine... pentru un difuzor de 300w rms
                                Din lipsa de mdf la un moment dat am folosit si eu inele din pal, am dat de 2-3 ori difuzoarele jos din usi iar urmatoarea data deja holtzsuruburile se invarteau in gol. Deci daca le pui si nu mai umbli la usi este ok si palul, dar daca mai desfaci mdf-ul este net superior!
                                Cat despre pal vs mdf la incinte nici nu se pune problema de comparatie, mdf-ul iese net superior in orice situatie, dar asta nu inseamna ca o incinta din pal nu poate "canta" bine...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google