Cafenea Ploiesteana !! Program Non-Stop :D

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stie cineva pe unde gasesc si eu niste stergatoare bune si ieftine prin ploiesti,de tip aero?Exclus Bosh,etc ca sunt peste 100 si ceva de ron,am inteles ca Alca sunt bune,insa am gasit doar simple,nu aero.
    Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

    Comment


    • caut la metro selgros bosh sunt undeva in jur de 50 de lei perechea,stiu ca am luat eu pt vito,dar nu aero

      urmatoarele achizitii care imi vor ajunge la primavara :
      Hifonics Brutus BRX1600.1D • 1600W RMS Class NextGen Super-D Monoblock Brutus Series Amplifier • RMS: 600W x 1 @ 4 ohms 1200W x 1 @ 2 ohms 1600W x 1 @ 1 ohm • Total RMS Power: 1600W • CEA-2006 Compliant • Bass Boost: 0-10 dB at 40 Hz • Aluminum Alloy Heatsink with Illuminated Hifonics Logo • Dimensions: 15-15/16"L x 10-5/16"W x 2-1/2"H

      Belva BAK02 • 1/0 Gauge Premium CCA Copper Clad Aluminum Complete 2-Channel Amplifier Wiring Kit with RCA for Amplifiers up to 2000 Watts - RED • 1/0 Gauge Amplifier Installation Kit • For Amplifiers Up To 2000 Watts RMS • Premium CCA Copper Clad Aluminum • Helical Twist 2-Channel RCA Cable • ANL Fuse Holder with 100 amp fuse • Complies to American Wire Gauge standards

      Pyramid TW18 • 300W 3-1/4" Aluminum Bullet Horn Tweeters 3-1/4” Bullet Horn Tweeter • 300W Max • 150W RMS • Aluminum horn tweeter • 1” Super tweeter • Capacitor crossover network & hardware • Ferrofluid enhanced • 4 or 8 Ohms impedance • 20oz. Magnet structure

      Alpine CDE-147BT • In-Dash CD/MP3/WMA Car Stereo Receiver w/ Bluetooth USB Auxiliary Input and 2-Way iPod Control • 50W x 4 Chan. Max 18W x 4 Chan. RMS • 3 Sets of 4V Preamp Outputs • 9-Band Parametric Equalizer • 24-Bit Digital Analog Converter • Bluetooth 3.0 Technology

      Pioneer DEH-X9500BHS • In-Dash CD/MP3/WMA Car Stereo Receiver w/ Bluetooth HD Radio iPod Control Pandora & MIXTRAX • Full-Dot 3-Line LCD Display • Built-In HD Radio • 50W x 4 Chan. Max 14W x 4 Chan. RMS • 3 Sets of 4V Preamp Outputs • 5-Band Graphic Equalizer • Advanced Sound Retriever • 24bit Digital Analog Converter
      Last edited by faraonw; 30 November 2013, 23:38.
      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
      sigpic

      Comment


      • in sfarsit printre voi ... ca am avut probleme cu adresa cealalta

        Comment


        • bine ai revenit domnu Maf

          are cineva drum in bucuresti saptm asta?
          Last edited by bidepa; 13 January 2014, 19:55. Reason: Automerged Doublepost
          sigpicLogan-Club-Ploiesti

          Comment


          • unde gasesc si eu niste inele mdf in ploiesti? vreau sa imi montez niste boxe de 16.5 pe spate.

            Comment


            • @tavinush : nu cred ca o sa gasesti in Ploiesti, pe la magazine.M-am interesat si eu acum ceva timp pe la Omnia si in spate la Doroftei Pub si nu am gasit. Poti gasi aici sau la be-loud.ro

              Cine ma poate ajuta si pe mine cu informatii privind schimbarea distributiei. De unde v-ati cumparat piesele? La ce service autorizat le-ati montat? Pret manopera?

              Comment


              • Eu am luat piesele de la daciashop, dar nu le-am montat in service autorizat. De fapt e autorizat service'ul, dar ca sa imi dea factura imi cerea dublu si ceva manopera. Fara a fost 150 lei. Ca idee am mai intrebat prin oras la ekatrust (400 lei manopera), motormania (350 lei). Peste ~5000km urmeaza sa o schimb a2a oara. Nici o problema pana acum.

                Piese : pompa apa hepu

                curea gates si rola snr

                curea gates sau contitech (continental) pentru alternator/pompa servo..a mea n-are ac
                Last edited by PiciuX; 20 January 2014, 19:07.

                Comment


                • Distributia eu am luat'o d la cosmin uau si am schimbat'o acasa,dar iti pot recomanda un service unde ma duc eu si costa cam 250 de lei si iti da si factura

                  Originally posted by tavinush View Post
                  unde gasesc si eu niste inele mdf in ploiesti? vreau sa imi montez niste boxe de 16.5 pe spate.
                  Iti fac eu din pal daca vrei,eu mi'am facut pt alea de fata , daca esti interesat suna'ma 0721.584.580
                  Last edited by faraonw; 20 January 2014, 19:40. Reason: Automerged Doublepost
                  Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                  Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                  sigpic

                  Comment


                  • tavinush, poti sa folosesti si pal doar sa nu le scoti de multe ori ca se macina..inele din mdf are userul sharky sau ceva de genul..cauta la anunturi

                    Last edited by PiciuX; 20 January 2014, 19:58.

                    Comment


                    • aveti dreptate. la magazine nicio sansa. am luat 23 august la rand, omnia, sc valmari (cel din spatele pub doroftei). se uitau unii la mine de parca le ceream piese de ozn.
                      momentan am facut rost de o bucata de pal si o sa-l rog pe tatal meu sa o decupeze pe strung (strung pt prelucrari metalice), desi nu cred ca o sa reusesc ceva.
                      @faraonw daca nu reusesc sa fac ceva, mai mult ca sigur te contactez.
                      acum intreb si eu ca prostu': care e diferenta dintre pal si mdf?

                      Comment


                      • @Piciux : M-am gandit la varianta aceasta sa dau comanda de la daciashop, am facut un calcul si ma costa cam 900 lei piesele + manopera 200 sa zic.Nu prea am incredere in magazinele de pe 23 august ca sunt originale. Am intrbat la Poliserv si ma costa ~20 mil, prea mult. Imi poti lasa pm cu adresa/numele serviceului/nr de tel? Poti sta langa masina cand ti-o schimba?
                        @faraonw : O sa intreb si la Cosmin sa vad cat ma costa. Imi poti lasa pm cu adresa/numele service-ului/nr de tel?
                        Multumesc baieti!

                        Comment


                        • Originally posted by tavinush View Post
                          aveti dreptate. la magazine nicio sansa. am luat 23 august la rand, omnia, sc valmari (cel din spatele pub doroftei). se uitau unii la mine de parca le ceream piese de ozn.
                          momentan am facut rost de o bucata de pal si o sa-l rog pe tatal meu sa o decupeze pe strung (strung pt prelucrari metalice), desi nu cred ca o sa reusesc ceva.
                          @faraonw daca nu reusesc sa fac ceva, mai mult ca sigur te contactez.
                          acum intreb si eu ca prostu': care e diferenta dintre pal si mdf?
                          http://www.okazii.ro/sisteme-audio-a...858-a128544636
                          Eu pt usile fata am facut un patrat de 20x20 si pe urma am taiat gaura pt boxe..este mult mai simplu..

                          Cristi service'ul este pe dn1 in pucheni-mosneni pe dreapta pana in brutarie
                          Last edited by faraonw; 20 January 2014, 22:10.
                          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                          sigpic

                          Comment


                          • [QUOTE=Cristyano;1550783]@Piciux : M-am gandit la varianta aceasta sa dau comanda de la daciashop, am facut un calcul si ma costa cam 900 lei piesele + manopera 200 sa zic.Nu prea am incredere in magazinele de pe 23 august ca sunt originale. Am intrbat la Poliserv si ma costa ~20 mil, prea mult. Imi poti lasa pm cu adresa/numele serviceului/nr de tel? Poti sta langa masina cand ti-o schimba?


                            Baiatul are service-ul in Baicoi. Eu numai la el m-am dus, intotdeauna multumit. De multe ori lasam masina acolo si plecam. Niciodata nu au fost probleme. Poti sta langa el. La Poliserv mi-a povestit cineva ca s-a dus sa schimbe distributia, iar dupa ~10.000km s-a rupt cureaua si i-au schimbat motorul. Acum e cu dus si intors, tu faci cum crezi. Se poate sa fie "defecta" cureaua din fabrica. Degeaba iti da daciashop garantie daca nu o montezi in service autorizat. Nu mai e valabila. In functie de ce hotarasti, imi zici si iti dau adresa/nr tel.

                            Comment


                            • am si eu o intrebare : scaunul fata sofer , se potriveste pe sinele de la logan ? sau trebuie sa dau eu alte gauri ??
                              Attached Files

                              Comment


                              • mafule se adapteaza daca are sina ca la noi merge daca are dinacea in caroserie nu merge
                                vopsitorie preturi bune

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google