Cafenea Ploiesteana !! Program Non-Stop :D

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • astazi am stat si eu sa bibilesc un pic pe la masina ca ma enerva geamul de pe stanga ca ma rugam de el sa urce sau sa coboare,si stau eu ce stau si incep sa le desfac,sa schimb motorasele intre ele,sa le ung si sa le pun inapoi,si ca sa vezi,surpriza,geamurile mergeau la fel de prost ca inainte :| m-am enervat de nu mai puteam,imi venea sa sar cu barosul pe ele,pana cand m-am gandit sa pun aparatul de masura pe firele de la geamuri sa vad cati volti ajung la geamuri din cei 12-14 ai bateriei,masor la buton tensiunea ce intra in buton (12.35V) si la ce iese mai bine nu ma spun....5.7V-6.7V :| Clar am turbat pe loc cand am vazut cati Volti ajung acolo,si am zis asa:stai ca iau 2 fire si leg direct de la baterie un geam sa vad cum urca si cum coboara,si surpriza mergea al dreaq perfect,asa ca am stat si am refacut circuitul de alimentare al geamurilor electrice si acum merg si ele cum trebuie,intr-un final,deci am inteles ca aceasta problema cu alimentarea este o cauza de merg ele greu si fac pe ale dreaqului,problema s-a rezolvat,cei ce aveti aceeasi problema va rog masurati ce tensiune ajunge la macaralele de la geamuri ! Stima si Respect!
    Logan Forum consiliaza nu si repara!
    [/SIGPIC]

    Comment


    • Cel mai descurcaret baiat e Andrey

      Comment


      • mersi de aprecieri Mihai dar trebuia sa fac ceva cumva sa scap de RUGAMINTEA aceasta de a cobori geamul sau de-al ridica
        Logan Forum consiliaza nu si repara!
        [/SIGPIC]

        Comment


        • yahoo:yyyyyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ... a inviat MAF-ul ( pe jumatate ) : .... acu mai urmeaza sa intre in partea mecanica si o sa fie complet functional

          Comment


          • felicitari ptr Reinvierea masinutzei multi km fara incidente iti dorim
            Semnat echipa Logan Club Ploiesti ( )
            Logan Forum consiliaza nu si repara!
            [/SIGPIC]

            Comment


            • Doar cei cu peste 150 de postari pe forum au dreptul sa voteze ! Cine nu are 150 si voteaza o sa primeasca BAN !

              Comment


              • eu am votat deja mihaitza ..
                andrei aceasi problema am si eu cu ala dupa dreapta doar ca nu mil ridica nici bine si mi se da si geamu intr'o parte..
                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                sigpic

                Comment


                • am votat Mihaitza!
                  sigpicLogan-Club-Ploiesti

                  Comment


                  • mihaita si dorupopa ...
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • multumesc Andrei

                      Comment


                      • Originally posted by faraonw View Post
                        eu am votat deja mihaitza ..
                        andrei aceasi problema am si eu cu ala dupa dreapta doar ca nu mil ridica nici bine si mi se da si geamu intr'o parte..
                        Cata,fa ce am facut si eu dar ptr amandoua geamurile,adik instalatia de alimentare la butoane este aceeasi ptr ambele geamuri,vezi voltajul ce iti ajunge la motor in sarcina,si in legatura cu deplasarea s la mine se deplasa geamul de pe stanga,ala de mergea prost,am scos cheder,absolut tot,am uns unde a trebuit,si strans bine la loc si acum nu mai am probleme
                        Logan Forum consiliaza nu si repara!
                        [/SIGPIC]

                        Comment


                        • Salutare baieti! Am revenit si eu din vacanta. Ce mai faceti, ce mai e nou prin club?


                          Va astept in continuare pe facebook pentru boxe, subwoofere si amplificatoare.
                          Comenzi Boxe este pe Facebook. Înscrie-te pe Facebook pentru a lua legătura cu Comenzi Boxe şi cu alţii pe care s-ar putea să îi cunoşti. Facebook le dă oamenilor puterea de a comunica şi face lumea...

                          Comment


                          • bine ai revenit ,in club nu mai e nimic nou,posibil sa fie ceea ce stii si tu deja,intanlniri nu s-au mai facut,dar asteptam cu sufletul la gura
                            Logan Forum consiliaza nu si repara!
                            [/SIGPIC]

                            Comment


                            • app... am uitat sa ii multumesc lui Adi de la sreus pt timpul pierdut cu mine ( sa-mi fie rusine k nu i-am multumit pana acum ) ... dar ii multumesc din tot sufletul , atat lui cat si lui Andrei ... cat despre intalniri ... de acord cu tine Andrei , le asteptam cu sufletul la gura , o sa fiu si eu prezent in sfarsit cu loganelul reparat ( k vineri mai am de schimbat partea mecanica si gata ) , asta doar in cazul in care nu se trezesc batranii ca vor la tara

                              Comment


                              • la multi ani mie si tuturor sarbatoritilor de astazi,multa sanatate si tot ce va doriti!
                                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                                [/SIGPIC]

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google