Discutii Generale LoganClub Resita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nichita2009 View Post
    va astept la revizii la caransebes ) ca lansari anu asta nimic .. pt anu viitor o sa facem o fiesta mare la noile modele .. noua generatie logan si MPV`ul :P
    cat ma costa schimbatul freonului la instalatia de aer conditionat?
    "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

    Comment


    • fratilor m-am intor acasa,cand punem de o intalnire,la cati km trebuie schimbat freonul eu am 90.000 km trebuie cumva si uleiul la cutie.

      Comment


      • freonul la 2 ani, uleiul de cutie poti sa-l lasi asa
        "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

        Comment


        • Cosmine eu nu am schimbat freonul deloc si masina are 6 ani si 4 luni si aerul conditionat functioneaza perfect. Uleiul din cutie eu zic sa-l schimbi cat mai repede, ca aia intentionez si eu sa fac. Stau cu uleiul de cutie in beci de vreo 6 luni si nu am apucat inca sa-l schimb.

          Comment


          • cred ca esti prima persoana care schimba uleiu .. sincer .. si feronu se face verificare si completare o data la 2 ani .. lasa vlad ca parca vad ca te lasa odata instalatia 0 si sa te vad cum iti pica compresorui )

            Originally posted by Moonshadow View Post
            cat ma costa schimbatul freonului la instalatia de aer conditionat?
            aa pai dami un tzar maine sa nu uit si intreb ca porma plek la resita ca ma treaba ...
            Last edited by nichita2009; 20 September 2011, 22:44. Reason: Automerged Doublepost
            Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

            Comment


            • si cat mar ajunge sa schimb freonul si uleiul in cutie,mersi.

              Comment


              • Da Adi, sunt prima persoana dupa jumate de forum si oameni pe care-i cunosc care schimba uleiul la cutie. Freonul nu am zis ca nu se schimba sau nu se verifica, i-am spus sa nu se streseze ca oricum vine iarna si nu o sa mai foloseasca aerul conditionat si mai degraba ar schimba acuma uleiul la cutie decat freonul.

                Comment


                • nichita ce trebuie sa schimb la revizia de 90.000km si cat ma ajunge la pret vreau sa o fac la voi.

                  Comment


                  • nichita ce imi recomanzi sa imi schimb uleiul in cutie sau nu.am deje 90.000km.

                    Comment


                    • schimba-l fara discutii. nichita o sa-ti zica ca nici ulei din motor nu trebe schimbat

                      Comment


                      • dute- domne`n duda ta ) citeste cartea si vezi ce zice
                        Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                        Comment


                        • auzi nichita daca vin marti la tine ai timp sa mil schimbi si cat mar costa ca sa stiu cati bani imi iau la mine.mersi

                          Comment


                          • Bre Nichita, bine ca la solenza scrie ca trebuie schimbat la 60.000 uleiul in cutie si la logan nu trebuie, ca o fi mai cu moț. Eu mi-am schimbat uleiul si se simte diferenta

                            Comment


                            • pai ai...6 viteze?
                              "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                              Comment


                              • da, am 6 viteze, 5+1 diferenta e ca intra mai usor in viteze

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google