Discutii Generale LoganClub Resita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ooo lume noua pe aici,cum de ai reusit sa iti arzi laptopul,iat cu tabla aia nu am vrut sa o tai din doua motive,una e ca imi tine bara si a doua imi sta dungile pe ea si nu e riscul sa mi se lase,te-ai mai interesat de unde pot se leg semnalul la loganul nou pentru taxi?

    Comment


    • nu ai mai apucat s vorbesti cu vlad ? ca a zis sa il suni ca sa vada sa deschida o schema .. e putin mai ciudat sistemu .... si eu am avut un sok acum cateva zile si am zis ca aici deja e o munca mai nebuna .. au pus f multa tehnoligie ;)) .... mai ales la faza cu datu` km inapoi ..
      dac vrei sa pui un alte ceasuri de bord cu 0 km sau km mai putin .. nu merge .. cand pui bordu nou iti afiseaza cat are cand bagi mufa si cand dai cheie iti afiseaza km reali ai masinii )))

      aaa si mai e o treaba cosmine .. vezi ca tabloul de bord are doar o mufa ... de aia zis ca e putin cu bataie de cap ...
      Last edited by nichita2009; 28 January 2013, 01:01. Reason: Automerged Doublepost
      Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

      Comment


      • Salut, baieti!
        Ajutati-ma si pe mine intr-o problema: i-a venit vremea si Loganului meu sa-i schimb distributia (am 60000km). Unde imi recomandati sa merg, in Resita? Precizez ca nu mai sunt in perioada de garantie, si inca ceva: am nevoie doar de manopera, piesele le-am luat de la Fanimex. Asadar as avea nevoie de schimbat urmatoarele:
        - kit distribuite
        - kit accesorii
        - inlocuire lichid racire
        - inlocuire lichid frana
        - schimbat bujii
        Stiti cumva cat mi-ar cere manopera la Dacia? Sau ce alt service serios mi-ati recomanda?
        Multumesc anticipat!

        Comment


        • du-te la Caransebes, marea majoritate dintre noi acolo mergem
          "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

          Comment


          • eu ultima distributie am schimbato la resita,si am stat langa masina,totul ma costat 900 de ron schimbat distributie si chitul de sccesori cu tot cu manopera,orcum la caransebes sunt mult mai de treaba,eu unu recomand caransebes.

            Comment


            • Ce parere aveti de Transprotector? Merita sa merg acolo pentru distributie? Nu de alta, dar ma gandesc ca au preturi mai mici decat cei de la reprezentanta.

              Comment


              • Nu stiu sa-ti spun de Transprotector dar, cel putin eu, chiar daca ar fi mai scump la dacia, tot la ei as face pentru ca aia au schimbat distributii la logan de probabil si in somn ti-o schimba. E posibil sa ai o surpirza la manopera intre transprotector si dacia in sensul ca poate e mai ieftin la dacia. Cel putin la piese(stiu ca tu le-ai cumparat deja) au niste preturi(piese de logan gen placute frana, discuri etc) cei de la transprotector de iti vine rau. Eu zic sa intrebi atat la transprotector cat si la dacia preturile si sa te hotaresti atunci. Dar repet, parerea mea e ca macar distributia s-o faci la dacia.

                Comment


                • Da, cred ca ai dreptate in privinta distributiei. Ramane sa sun si la Transprotector sa vad ce pret au ei. Cei de la Dacia mi-au zis: 760 lei (kit distributie - achizitie + manopera; kit accesorii - manopera; inlocuire lichid racire, inlocuire lichid frana, inlocuire bujii - manopera).
                  Merci pt. sfaturi, Renault, o sa tin cont de ele.

                  Comment


                  • vorba lui renault mai bine dute la dacia,si noi toti tot la dacia mergem pentru ca sunt deja meserias,zi de zi numai dacii repara,in schimb la transprotector vine cate una la luna.

                    Comment


                    • @chi79 Daca pretul include si achizita lichidului de frana si antigel, e foarte ok. Daca as fi fost in locul tau, kit distributie + kit accesorii, le-as fi cumparat si montat la dacia din 2 motive: 1. sunt piese originale 100% 2. ai garantie(daca nu ma insel, 1 an sau 50.000 km).
                      Restul de piese, le-as fi cumparat de altundeva, daca erau mai scumpe la dacia si le-as fi schimbat eu. Eu sunt de parere ca nu merita sa risti cu distributia, chiar daca e mai scump la dacia, ca oricum se schimba odata la 4 ani sau 60.000km si nu merita economia. Daca se rupe, pe langa kit nou de distributie, mai scoti o gramada de bani pentru supape(asta in cel mai bun caz).

                      Comment


                      • Pretul nu include decat achizitia kitului de distributie, restul fiind manopera pentru cele amintite mai sus.
                        Kitul accesorii, antigelul, lichidul de frana si bujiile le-am luat de la Fanimex.
                        Nu stau grozav cu bugetul in perioada asta, dar asta e... Pentru 100 lei sau poate mai putin la alt service, nu se merita; o sa merg totusi la Dacia, la Caransebes.
                        Merci frumos pentru sfaturi!

                        Comment


                        • te asteptam cand vrei sa vii , un telefon inainte cu vreo zi -doua sa stim ca vei veni ..... ca sa nu te tinem pe aici ca avem alte programari .. (desi nu prea sunt in acest timp atatea programari . dar rezolvam ) .
                          Pt mai multe detalii poftim numarul de telefon al lui Vlady care se ocupa de partea de service 0732 407 671 ! El iti poate da toate detaliile tehnice si economice mai exacte .

                          O zi buna
                          Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                          Comment


                          • aloo .. .lume trezirea .. ce faceti ? vine primavara ? nu mai ziceti nimic ?
                            Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                            Comment


                            • Asteptam sa ne dai tu trezirea ne faci o vizita ceva? :P
                              Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

                              Comment


                              • nu avem cu cine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google