Discutii generale in LoganClub Sibiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e cam liniste pe aici chiar asa va e de cald incat nu mai ziceti nimic?
    1.6i 75 de catari frumosi si un magar la carma
    ASTRA F CARAVAN (X16SZR)

    Comment


    • La multi ani noua, tuturor copiilor!
      In fiecare sambata, ora 17 - Valea Aurie, parcarea de langa terenul de football, Sibiu

      Comment


      • am o intrebare pentru cunoscatori: vreau sa las si eu masina mai jos, (nu mult) si ma intrebam daca trebuie schimbate si arcurile si amortizoarele sau merge numa arcurile? As vrea ceva mai moi nu foarte tari, Ce imi recomandati?

        Comment


        • weitec sau eibach numai arcuri
          vezi ca este pe forum un theard cu pareri pro si contra.
          mai vorbim la intalnire
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • salut..am si eu nevoie de un mic sfat..unde as putea sa-mi fac itp-ul in oraselul nostru drag? ma gandeam sa merg la tursib..dar ..nu stiu ..poate sunt si alte locatii mai bune..multumesc si scuze daca am fost offtopic.
            save the planet!!! kill yourself!!!

            Comment


            • Trakia, Sigemo, Autoklass...

              Comment


              • La iony si costa 70 ron.
                sigpic

                Comment


                • Ms mult!..Pana la urma mi-am facut programare marti la Iony..mai intai fac unghiurile si schimb sabotii tot la ei si dupa aia s-o inspecteze baietii sper sa n-am "surprize" neplacute..masina are 51.000..
                  save the planet!!! kill yourself!!!

                  Comment


                  • mai sunt locatii unde puteai sa-ti programezi masina la inspectie,una era pe frigoriferului,la cei de la atllassib,dar daca ai ales iony ,speram sa treci, cu brio testul...
                    sigpic

                    Comment


                    • si eu tot acolo pe frigoriferului fac itp-ul la transcom , sunt baieti de treaba.

                      Comment


                      • erau cam aglomerati aia de pe frigoriferului..si nah am ales iony ca tre sa fac si geometria si sa schimb sabotii mai intai..si am zis sa fie toate intr-un loc sa nu ma mai plimb ca si asa e benzolu "eftin" rau
                        save the planet!!! kill yourself!!!

                        Comment


                        • cine stie cum pot sa restrictionez toate apelurile efectuate de pe tel mobil?

                          mi-a cerut pin2 si l-am blocat si acum imi cere puk2. am sunat la relatii clienti si ma pun sa sun la un nr taxabil ceea ce nu ma bucura !!!poate ma ajutati voi.
                          fara

                          Comment


                          • schimba cartela pastreaza numarul o declari pierduta si sa iti dea alta cu nr tau daca nu o mai poti debloca si nu vrei sa suni la numere cu plata. alta cartela 10 euro parca.
                            Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                            În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                            Comment


                            • cine stie o antena buna ptr statie si un pret?
                              sigpic

                              Comment


                              • Salutare Loganisti,
                                as vrea sa stiu daca vreunul dintre voi ati reusit sa omologati alte roti (anvelope/jante) ptr Logan. Eu am pe Loganul meu 195/60/15, am intrebat la R.A.R. daca este posibil sa obtin omologare ptr aceasta dimensiune iar raspunsul lor a fost ca nu. Am intrebat mai departe la reprezentanta Dacia Emilian Sibiu si am primit acelasi rasp negativ. Apoi tot cei de la R.A.R. mi-au spus ca daca se strange un anumit nr. de doritori si se face nu stiu ce petitie/cerere catre Dacia atunci este posibil sa se rezolve.
                                Vrea sa va spun ca am si suspensie sport (arcuri Eibach-amortizoare Bilstein) - 40mm iar performantele masinii (pe parte de stabilitate) sunt net superioare echiparii standard. Deci masina este mult mai sigura acum. ITP-ul l-am trecut cu brio (cu dublu control efectuat, ptr ca a fost blocata pe linia ITP de catre cei de la R.A.R.). Deci masina se mentine in parametrii de siguranta si pe parte de franare. Chiar nu inteleg de ce nu vor sa omologheze dimensiunea aceasta!
                                Multumesc anticipat ptr raspunsuri!
                                Last edited by edy_blacksoul; 16 June 2011, 11:31. Reason: Adaugare detalii si corectare
                                1g in + adrenalina,1l - la benzina!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google