Discutii generale in LoganClub Sibiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pt sfaturi, şi eu oricum nu mă grăbesc să o iau, doar la începutul lunii noiembrie îmi recuperez permisul de la garcea. Dar vreau să bag mai repede actele sa ok pierd programul rabla. În legătură cu motorul de 1.2 am condus la servici câteva luni (lucrez pe taxi) şi am fost foarte multumit. Singurul of era că făcea zgomot după 98 km/h . Dar cu ocazia asta merg şi eu mai omeneşte că deja am avut permisul luat de trei ori în decurs de un an

    Comment


    • Nu conteaza de unde o iei, masina tot aia este ! Reviziile le faci unde vrei tu , la Medias, la Sibiu, singur etc.
      Te asteptam cu ea la intalniri !
      sigpic

      Comment


      • Salut !!

        Mi-am propus un mini concediu in 2, 4 zile prin tara, si in seara asta am ajuns de la Moeciu la Sibiu. Dupa ce am deslusit strazile de-am ajuns si-am vazut centrul istoric, ne-am cazat la Sura Mica, la vreo 10 km, spre Ocna Sibiului.

        Am 2 nelamuriri, pentru care sper sa aveti ceva raspunsuri ... m-au pus in mare dilema.

        1. Traversand orasul am vazut 2 statii de alimentare cu preturi semnificativ mai mici fata de cele traditionale. Ana OIL si ARAL. Sunt sau nu de incredere ? Am de alimentat ceva litri de benzina si as vedea o oarescare diferenta in rezervor..

        2. Maine trebuie sa ajung la Galati pana seara (deh .. se termina zilele libere... ) si vroiam sa cobor pe Transfagarasan pana la Curtea de Arges. Aveti idee daca e practicabil drumul ? Am cauciucuri de iarna. Ca o mica paranteza, am venit incoace de la Moeciu de Sus, unde era zapada multa, la fel si prin Poiana, acum.. stiu ca nu se compara, dar .. intreb.. oare e de facut drumul asta ?

        Multumesc frumos pentru atentie si pentru sfaturi !

        Cu respect,
        tocmai de la Galati
        In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

        Comment


        • @ razv.an

          "1. Traversand orasul am vazut 2 statii de alimentare cu preturi semnificativ mai mici fata de cele traditionale. Ana OIL si ARAL. Sunt sau nu de incredere ? Am de alimentat ceva litri de benzina si as vedea o oarescare diferenta in rezervor.."


          Nu te sfatuiesc sa alimentezi de acolo...nu degeaba e pretul mai scazut..si calitatea lasa de dorit..De preferat sa alimentezi de la omv, rompetrol, mol sau petrom pentru a preveni orice neplaceri...drum bun!
          save the planet!!! kill yourself!!!

          Comment


          • Poti alimenta cu incredere de la AUTOMAT, din parcarea de la REAL,iesirea spre Vilcea sauOMV, MOL ca sa nu ai surprize.Drum bun !
            Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

            Comment


            • Asta era urmatoarea optiune, Automat sau Lukoil, aveau cam acelasi pret. De la Lukoil alimentez in mod obisnuit la Galati.

              De transfagarasan stiti vreo ceva ? nu gasesc nimic despre starea drumului...
              stiam ca se inchide la 30 octombrie
              In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

              Comment


              • Da razv.an transfagarasanul este deschis si inca se poate circula fara probleme si cu cauciucuri de iarna nu ai probleme drumul este deszăpezit. Distracție faina pe traseu daca vrei poti sa te uiti ca sunt 2 camere live una la balea lac si una la balea cascada. Acum m-am uitat pe ele și drumul este deszăpezit adică pe serpentine se vede clar ca este asfalt curat. Cauta pe google live camera balea lac cascada si prima optiune te duce la amândouă camerele. 7 grade la Bâlea acum.
                Last edited by meen; 18 October 2011, 14:38.
                Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                Comment


                • Ti-am vazut masina la Obor vyp75, arata bine, pe tine nu te-am gasit, era doar tatal tau. Ai reusit sa o dai ? Ce stiti la noi in Sibiu unde sunt cele mai ieftine cauciucuri de iarna, si niste presuri de logan, saptamana viitoare iau masina de la Emilian si au ei presuri dar e 120 de lei, mi se par cam mult.

                  Comment


                  • Mai bine ia alea de la Emillian ,ca si calitate sunt f bune si le iei sa le folosesti cativa ani nu sa le schimbi la cateva luni . Eu le am de 4 ani si nu prezinta urme de uzura.
                    sigpic

                    Comment


                    • Cauciucuri gasesti la sigemo, metro sau iony.
                      presuri erau si la ioni de cauciuc la fel de bune ca cele de la emilian si mai ieftine.
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • .

                        Originally posted by Bad_Wolf View Post
                        Mai bine ia alea de la Emillian ,ca si calitate sunt f bune si le iei sa le folosesti cativa ani nu sa le schimbi la cateva luni . Eu le am de 4 ani si nu prezinta urme de uzura.
                        Mda.Aceleasi cauciucuri ca la Emilian le iei din alta parte cu cel putin 90-100 lei mai ieftin.
                        Cauciucuri foarte bune ca raport pret calitate,Sava Eschimo S3.Anul trecut le-am luat de la Iony si sint foarte multumit de ele.Am urcat cu ele,pe zapada la Paltinis si Bilea Lac fara nici un fel de probleme.
                        Attached Files
                        Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                        Comment


                        • Da si eu recomand Sava Eschimo S3 sunt chiar bune avand in vedere raportul pret calitate.
                          Daca nu ma insel Bad_Wolf se referea la presurile de cauciuc
                          Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                          În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                          Comment


                          • Sava Eschimo S3 cu montat si echilibrat,anul trecut,au costat 800lei/ 4 buc.Anula asta se pare ca nu se mai gasesc gume bune sub 1000 lei/4 buc.
                            Atentie mare la cauciucurile reesapate ! Deja am vazut citeva montate care au probleme.
                            Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                            Comment


                            • Da mai Huffy , vorba lui meen , eu zicem de presurile de cauciuc din masina nu de anvelope de iarna .
                              Presurile au costat 140 ron , sunt perfecte pentru locul care il ocupa, cel de la sofer are capse cu care se prinde de mocheta masinii+ niste zimti pe partea din spate sa nu alunece sub pedale, nu au mirosul acele de cauciuc ca alea din targ de 50 lei si sunt tip tavita sa nu perimita apa sa ajunga pe mocheta.

                              Referitor la anvelope, cam toate fac acelasi lucru, difera calitatea materialului, eu am luat de la Carefourr acum 3 ani Dayton si sunt ca noi , de iesit am iesit din orice namol/zapada cu ele . Fiecare isi cumpara dupa puteri, nici eu nu recomand cele resapate .
                              sigpic

                              Comment


                              • Referitor la presuri,merita sa dai banii pe cele cu clipsuri de fixare.Problema alunecarii sub pedale a celor simple e de-a dreptul stresanta.
                                Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google