Discutii generale in LoganClub Sibiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa este fiecare isi cumpara dupa puteri,eu am resapate pe masina a doua iarna sunt made in germany,o iarna am trecuto fara nici un fel de probleme iar cauciucurile sunt ok ca noi,nu vad diferenta,sunt si moi pe frig ,sunt ok....
    sigpic

    Comment


    • huffy lampa de interior ai reusit sa o modifici? daca gasesti si un bec cu leduri pentru postul 2 maine vin cu berea sau mai bine cu un ceai cald
      Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
      În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

      Comment


      • Astept ceaiul...

        Poti sa aduci ceaiul acela cald
        Cam asa arata acum plafoniera ta :
        Attached Files
        Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

        Comment


        • huffy vreau si eu 2 becuri cu led pentru plafoniera, pentru locul ala mic, daca maqi ai aduci la intalnire?
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • .

            Am asa ceva(poza 1),daca crezi ca sint ok.
            Mult mai bune sint cele din poza 2,dar nu mai am.
            Attached Files
            Last edited by huffy; 29 October 2011, 09:59.
            Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

            Comment


            • Intreb si eu ca prostu' cauciucile de iarna trebuiesc si atunci cand ploua ? Ca parca in lege scrie de zapada, gheata si polei. Insa ultimele doua se formeaza si de la ploaie.

              Comment


              • eu stiu ca legea spune in felul urmator:daca carosabilul este acoperit de zapada si gheata,sunt obligatorii cauciucurile de iarna chiar daca asta se intimpla in luna mai de ex.sau in oricare din lunile anului,cu precadere in cele de iarna,si mai spune legea ca daca echiparea masinii se face doar partial-pasibil amenda cu ridicare talon masina,inclusiv cu echipare fata de iarna spate all season,sau pe inteles pe puntea tractoare doar,de iarna,si in rest all season,echipare masina cu cauciucuri iarna integral este obligatorie in cazurile de mai sus...
                sigpic

                Comment


                • Amenda+inspectia la RAR pentru redobindire talon+benzina consumata,costa cam 400 lei,adica aproape cit 2 cauciucuri.Daca trebuie sa faci ITP sau ajungi la RAR pentru redobindire certificai inmatriculare,e obligatoriu sa ai gume de iarna pe masina,asa ca tot trebuiesc cumparate.
                  De banii de amenda + redobindire la RAR,se pot lua 4 cauciucuri second in stare buna(pentru cine nu are bai de gume noi).
                  Un set de gume noi costa in jur de 1000 lei,iar cele reesapate costa in jur de 700-800 lei,preturi cu montaj si echilibrat.
                  Daca "sare accidentul in fata" si nu sint gume de iarna pe masina,in perioada 1 noiembrie-31 martie,cei de la asigurari sar in sus de bucurie ca mai platesc dauna.
                  Pe linga toate astea si mai presus de ele,e vorba de siguranta si asta nu are pret.
                  Vorba lui BASESCU : IARNA NU-I CA VARA !
                  Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                  Comment


                  • vesti noi..sau nu..luati de va uitati
                    http://stirileprotv.ro/stiri/social/...ti-folosi.html

                    @huffy apropo la intalnirea de azi..nici sandero nu-i ca loganu..nici 1.2 ca 1.4 )
                    Last edited by NextLevel; 29 October 2011, 23:49. Reason: Automerged Doublepost
                    save the planet!!! kill yourself!!!

                    Comment


                    • Se contrazic unii pe altii si nici ei nu stiu ce vor.Cauciucurile de iarna le folosesc pentru siguranta mea,nu pentru mofturile lor.
                      Legea putea sa fie foarte simpla: 1 noiembrie-31 martie sau 1dec-28 feb se folosesc cauciucurile de iarna.Cauciucurile all season nu corespund cerintelor.
                      Vreau sa vad si eu cauciucul acela care face treaba buna si iarna si vara,dar cred ca mai am de asteptat.
                      Cine vrea sa circule cu masina se conformeaza,iar cine nu,ia autobuzul.
                      Un set de gume de iarna tin cam 4-5 ani,daca sint folosite doar pe perioada de iarna.
                      Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                      Comment


                      • 5 ani au gumele mele de iarna si mai merg 1 sezon de iarna fara nici o problema dupa care daca mai rezista 1 este lux daca nu le port vara
                        Parerea mea este ca se merita sa ai gume de iarna, mai greu la achizitie dar ulterior ai liniste cel putin 4-5 ani daca le iei de noi si nu le porti si vara.
                        Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                        În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                        Comment


                        • Apropo de meniul secret am fost la reprezentantă la Emilian să îmi văd masina şi am dat să văd în meniul secret câti litri de benzină are şi un băiat de acolo s.a luat d e mine că cică dacă mai fac aşa ceva de câteva ori îl distrug. I.am zis prietene la taxiul meu fac de zeci de ori zilnic asta şi nu are nimic. Apoi când a văzut că mă ţin cu el a zis că nu îmi zice repercusiunile. Ar fi acestea ? Miercuri o iau si daca am timp liber vin si eu sambata la intalnirea voastra.

                          Comment


                          • un baiat rau se poate spune ,despre cel de la Emilian,ce rau este sa vezi cita benzina are masina,in fine prea multa nu este, indicat este sa te duci direct in pompa dupa cumparare,te asteptam sambata la intilnire,la ora 16:00 in parcarea de sub cabana .Aurie,drumul ce duce la zoo. ,enryku,toti sunt bine veniti.
                            sigpic

                            Comment


                            • De curiozitate te poti interesa cati litri de carburant trebuie sa fie in rezervor la cumparare. Poate aveau ei o manevra cu carburant repercusiunile poate erau asupra lor daca te uitai cati litri erau in rezervor si vedeai daca lipsesc
                              Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                              În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                              Comment


                              • Oricum erau numai 5 litri si cica asta e standard la vanzare )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google