Statii I.T.P Timisoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Silviule nu te contrazic pt ca nu stiu la care dintre modele e problema asta.Eu zic doar ce mi-au zis cei de la ITP.Ei cand mi-au zis n-au specificat la care dintre variante e problema,doar ca peste 65% din Loganuri au frane mai naspa pe spate,deci sunt majoritare cele fara ABS.Ce mi s-a zis aia zic si eu,nimic in plus.

    Comment


    • #17
      eu, mai sus, doar aduceam completari la ce ai zis tu cu ce aflasem si eu :-)

      si de multe ori cred ca ITPurile exagereaza :-) tare ma indoiesc eu ca ies masinile de la producator cu probleme tehnice tocmai la sistemul de franare ...
      dar asta e alta discutie :P


      S.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • #18
        Nu cred ca e o problema asa grava pt ca franele tin destul de bine,acum ca nu se ridica acele celor de la ITP la valorile care zic ei ca ar fi bune...!!!Daca RAR-ul da niste valori si Loganul ca masina noua nu intra in parametrii aceia,crezi ca e de vina fabricantul pt tipul asta de frane?!!Ce mai stii sau ce mai poti zice,asta e.

        Comment


        • #19
          Originally posted by boris View Post
          azi am facut si eu itp`ul la lighean
          am umblat in tot orasu dupa cel mai mic pret pt itp
          la autoeuropa e 100 lei
          la depoul de troleibuze din sagului(dimbovita)linga alfa pretul e 70 lei
          la garajul partidului (str budai deleanu) pret aprox 60 lei(+spaga sa treci etc)


          am avut si parte de peripetii cu itp`u bagau sonda pe teava de la toba si cind dadea talpa pina in 5000 de ture ia aruncat sonda pe jos si a picat si aparatu de masurat gazele,ulterior nu a mai functionat vreo 10 minute de la impact,mau intrebat daca folile is omologate si am zis ce legatura au folile cu itp?
          deci am platit 70 lei miau pus stampila pina in 2011 si iam zis sa nu imi puna abtibildu pe nr din fata cu verificarea,tipu ala la pus ptr poze si pina sa ajung acasa cred ca sa pierdut pe drum gasitorului ofer recompensa.

          Mai este o statie noua de ITP
          In curte cu centrul de parbrize, pe str Miresei.
          Pret bun, oameni faini, au si service. AUTO LCD, asa cred ca le zice
          Incercati

          Comment


          • #20
            esti prieten cu ei? sau lucrezi acolo de ii lauzi
            nu ai zis pretu
            sigpic

            Comment


            • #21
              Si tot una, pe Buziasului, langa detergenti. Candva erau OK (daca parbrizul nu era spart, gumele si masina arata OK, la fel si banii de spaga - 50 lei pe langa taxa oficiala) si scapai repede.
              Mai sunt si cei de la Planet Service, dar mi-a spus cineva ca e aspru, mai ales daca la masina sunt probleme.
              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

              Comment


              • #22
                A mai aparut o statie Itp in spate la Real aradului pret logan 65-75 lei , e un prieten de al meu , userul ioneldale
                sigpic #

                Comment


                • #23
                  e omologata ?
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    da cu toate actele/omologata in regula face itp de la autoturism pana la camion,autotren,autobuz,anfibie,etc cei din logan club au pretul cel mai mic
                    sigpic #

                    Comment


                    • #25
                      si o sticla de lipova
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        pentru ce sticla
                        sigpic #

                        Comment


                        • #27
                          o statie buna e in spatele servisului demetra de pe str demetriade acolo e bine
                          nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

                          Comment


                          • #28
                            ala langa umt/continental ? daca e ala s-a inchis
                            sigpic #

                            Comment


                            • #29
                              Eu unu ii recomand pe baietii din curte de la Pencop ,sunt super de treaba.Preturile sunt urmatoarele : 120 ron pt 2 ani sau 85 ron pe jumatate de an (taxiuri,scoli de soferi).
                              ...byAdi.Schumi_tm
                              TM23XAC : http://www.loganclub.ro/forum/tm_23_xac-t25665.html

                              Comment


                              • #30
                                sunt de acord cu pretul 120 lei daca am probleme/frane/gaze/folii, dar daca masina nu are nimic modificat parca as da 80 lei in loc de 120
                                sigpic #

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google