Politia Romina Ia MITA! ! ! :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by florin77
    D Fens : daca sefii lor sunt ei insusi cor---i cine vrei sa-i supravegheze ?
    Sefii sefilor lor...Orice nas isi are nasul...
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #32
      D FENS , pai coruptia ajunge pana in varful plopului . Tu nu stii asta ? Ii ceri hotului sa te pazeasca de hoti ? Sunt curios daca se va lua vreo masura in privinta gaborilor de mai sus . Voi credeti ca da ? Eu nu .
      Last edited by Cristi_Xp; 20 May 2008, 20:23.
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #33
        Asa este,dar se pot gasi si "ramurele" verzi,nemancate de "omizi".Doar plopul este destul de mare,nu?
        Din cate vad esti destul de pesimist.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #34
          Eu zic ca va agitati degeaba din mai multe considerente:
          1 daca toata masa de oameni putea brusc sa-si schimbe parerea in acelasi timp, sincronizat, era CEVA
          2 daca societatea ar fi functionat pe premisele pozitive si morale era CEVA
          3 daca nu ar fi existat tentatia...era CEVA
          4 daca oamenii erau niste entitati perfecte...ar fi fost CEVA
          5 cum insa notiunea de OM este ceva diferit notiunii de SOCIETATE daca stai sa analizezi , automat apar subiecte de genul asta care se numesc TABU
          6 coruptia apare si in afara si sa nu uitam ca Occidentul in sine functioneaza ca un sistem corupt!

          Nu va mai certati, fiti optimisti si rugati-va sa fiti sanatosi!Restul e CANCAN...cum spune reclama!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #35
            Felix si florin, ce aveti? Va e prea bine? Hai faceti liniste, pupati-va si lasati certa.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #36
              astazi 450Ron amenda , ciuciu talon , ZERO MITA.

              Asta e .NU DAU MITA!!!!!!!!!

              Offfffffff!!!Sa vezi acum alergatura....
              EX : + =

              Comment


              • #37
                Pai de acum incolo incearca sa fi in litera legii...Daca tot nu dai mita!Bafta si stai linistit ca o sa supravietuiesti!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #38
                  Eu leas da mita militie/doctori/etc unde e nevoie pt ati rezolva problemele
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Nu dau mita/spaga/ciubuc sau ce-o mai fi. Daca am calcat pe bec, platesc, daca nu am calcat pe bec si dreptatea e de partea mea, mergem la tribunal si rezolvam problema. Am castigat 5 procese din 6 cu politia romana (am scris intentional cu litere mici, nu merita respectul meu). La tribunal s-a dovedit ca militistii nu cunosc codul rutier.

                    Comment


                    • #40
                      Mare adevar Omega . Cate cazuri am intalnit in care se uitau in carte ca sa stie la ce articol sa ma amendeze .
                      B45GAO , cred ca este gabor cel ce ti-a dat minus altfel nu vad pe cine ai deranja cu afirmatia ta ( se stie ca avem cativa pe forum ) .
                      Last edited by FLORIN77; 23 May 2008, 06:31.
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • #41
                        Intamplator lucrez cu acte de la politie mult ,dar nu sunt politist.In Bucuresti mai e cum mai e dar in afara 3 sferturi din procesele verbale in cazurile accidentelor rutiere au incadrari gresite si celalalt sfert au date/semnaturi/numere de inmatriculare gresite/lipsa pe care le poti contesta cu ce-a mai mare usurinta
                        EX : + =

                        Comment


                        • #42
                          eu nu am nimic impotriva...sunt si de treaba unii. Sunt cazuri in care chiar nu ar trebui sa actioneze asa...de exemplu accidentul din bucuresti acum nush cat timp cand copilul unui `ala` din politie a calcat o fata pe trecerea de pietoni si noaptea au `mutat` trecerea cu 3m mai in fata k sa nu intre la puscarie. In schimb..ca si in cazul meu..am taiat linia continua sa intru in complex si normal era politia dupa un copac....am vb frumos si mi-a dat 50 de lei k nu am trecut pe trecere k si pieton. Plus ca in ungaria, politia dak vede numere de ro. accepta 50 de E min. si te lasa ... ii prostim pe toti
                          (\__/)
                          (='.'=)
                          (")_(")

                          Comment


                          • #43
                            La soferi profesionisti care din sofat traiesc cred ca le convne sa deie ceva si sa ramana cu permisul in buzunar ca in acest timp nu le mai vine painea .

                            Comment


                            • #44
                              pai asta zic si eu...dar pentru cazuri nesemnificative cum ar fi depasirea vitezei regulamentare cu cativa km acolo sau treci linia...dar e bn din cand in cand si cate o amenda ca dupaia te inveti ... asa te mai trezeste la realitate
                              (\__/)
                              (='.'=)
                              (")_(")

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google