Q? Strungar Meserias

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Q? Strungar Meserias

    Salve,
    vreau o piesa facuta la strung.
    problema este ca are un filet mai fin si doresc un material de calitate(inox sau dural)
    Aveti ceva cunostinte in domeniu.
    Despre asa ceva e vorba
    100 cu 41 mm
    Uploaded with ImageShack.com

  • #2
    la ce folosesti aceasta piesa?
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • #3
      Vreau sa maresc garda la sol la motocicleta
      Vin montate in capetele tuburilor de la furca fata

      Comment


      • #4
        la ce motocicleta?
        nu gasesti amortizoare mai inalte

        Comment


        • #5
          Sa schimbi furca e scump rau si implica multe modificari, pana la schimnarea completa , inclusiv roata, etrier samd.
          Sa schimbi doar tuburile, greu gasesti mai lungi de acelasi diametru si iarasi is scumpe.
          Asa ca cheapest way e cu distantiere.
          So....stie cine un strungar care sa aiba skilurile si materialul necesar?

          Comment


          • #6
            Meseriasi cu aptitudinile necesare se mai gasesc la Cugir! Asa ca daca ai ceva cunostinte in zona poti incerva!

            Comment


            • #7
              socru-miu e strungar si lucreaza in inox, dar nu stiu daca are timp, il intrb maine.

              Comment


              • #8
                Am cunostinte ca strungar si frezor . Atat pe aparate cnc cat si manuale . Ideea este ca tu trebuie sa te hotarasti din ce material vrei , ce duritate , clasa materialului , etc. Am sa vorbesc cu el , poate face . Depinde de tine restul .
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Este unul bun la RATT pe Take Ionescu in zona Badea Cartan.A fost si Crististreulea, Cristi Xp,Virtualmansorin si altii pe la el si au fost foarte multumiti.Si nu e foarte scump...

                  Comment


                  • #10
                    Este tatl lui DDD . Meserias domnu . Mai ales la inele de centrare
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Al meu strungar la sat e plecat in starinataturi. In TM am gasit 2, unul nu prea mi-a palcut cum a vorbit cu mine la telefon, al doilea e cu intermediar.
                      Dati-mi va rog numarul lui de telefon sau adresa si programul ca sa vad cum fac sa ajung.
                      Multumesc anticipat

                      Comment


                      • #12
                        Raul, si eu sunt strungar dar nu pot sa scot si nu prea am timp de fuserai-uri...in schimb pot vorbi cu un fost coleg de-al meu care lucreaza ca strungar la Continental....piesa din poza o ai fizic ??? doresti o replica dar sa fie din inox ???

                        Comment


                        • #13
                          iti recomand sa te duci si cu piesa model (daca o ai) si cu furca motocicletei. obligatoriu trebuie calibrata pe ea daca vrei sa iti intre (posibil sa o faca mare) sau sa iti joace piesa si apoi sa te trezesti ca musti din ghidon la vreo groapa.

                          Comment


                          • #14
                            pai de asta am zis meserias de meserias, ca pot duce doar capacul si pe baza masuratorilor pe capac (unde e filetul si santurile de rigoare) sa fac piesa dorita de mine. Filetul e de 1.
                            Am mers la un nene pe str. Martir Ion Miron, recomandat de un mobrist de al meu. Imi face din Inox doua piese, 2 cilindri din propilena si o bucsa la 200roni. umpik peste bugetul meu dar mult sub pretul din UK sau al altui strungar online.

                            Comment


                            • #15
                              Raulserban, da-i un tel mai intai la nr care ti l-am trimis pe PM si vb cu omu si vezi ce se rezolva.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google