Glume , Bancuri , Intimplari Trasnite L.C.V.J.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    O blondă se plimbă cu prietenul ei pe lângă o şosea circulată.
    La un moment dat, tipul, fan Mercedes, îi zice:
    - Uite un Mercedes Vito!
    Blonda, lovită în sentiment, coace ce coace şi, la un moment dat, când vede un BMW, zice:
    - Uite un BMW, boule!

    Comment


    • #62
      Si unul sec...scotian...
      -Doctore,am fost la dumneavoastra acum 3 ani si mi-ati spus sa ma feresc de umezeala.
      -Da,da imi amintesc.
      -Am venit sa va intreb daca pot sa fac o baie...
      Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

      Comment


      • #63
        De ce au blondele întodeauna un cuţit în maşină???

        Comment


        • #64
          sa poata taia mai bine curbele )
          http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

          Comment


          • #65
            Bai daca nu m-ai spune nimeni nimic m-ai bag eu unul scotian...sec...
            Profesorul:
            -Rezolvand ecuatia,aflam ca X este egal cu zero.
            Bula:
            -Uite pentru ce atata truda!
            Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

            Comment


            • #66
              Un tip se uita la televizor şi se trezeşte cu o tigaie în cap de la nevastă-sa:
              - Asta pentru ce este, dragă?
              - Ce e cu numele Laura Jonson?
              - Ăla este un nume de cal pe care am pariat la cursele de cai, deci e un cal.
              Pleacă tipa liniştită. A doua zi, iarăşi se trezeşte tipul cu o tigaie şi mai zdravănă în cap.
              - Asta pentru ce mai e, dragă?
              - Te-a sunat calul!

              Comment


              • #67
                De ce se uită oltenii pe deasupra ochelarilor?

                Ca să nu-i uzeze!
                Last edited by BOGDANEL88; 22 May 2010, 16:13. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #68
                  Ştiţi bancul cu Băsescu? Bă, se scumpesc toate…

                  Comment


                  • #69
                    Un student la sociologie isi da doctoratul. Ca sa se documenteze trebuie sa locuiasca timp de 2 luni la o stana si sa observe obiceiurile ciobanilor.
                    La inceputul primei luni observa ca ciobanii isi satisfac poftele sexuale cu oile. Rade el ce rade de ei, dar la sfarsitul lunii nu mai poate rabda nici el "celibatul". Ciobanii il surprind intr-o seara reguland o mioara. Si da-i ras.
                    - De ce radeti? Doar si voi o faceti cu oile? zice studentul.
                    - Da ma, da nu cu curva aia.

                    Comment


                    • #70
                      Pe vremea lui Ceauşescu, iese un timbru cu Ceauşescu. Se duce Ceauşescu, deghizat, la un oficiu poştal, să vadă cum se vinde timbrul.
                      - Nu se vinde, spune funcţionarul.
                      - De ce?
                      - Nu se lipeşte.
                      Cere Ceauşescu un timbru, scuipă pe lipici, îl pune pe un plic şi-i arată funcţionarului:
                      - De ce spui că nu se lipeşte? Uite, se lipeşte!
                      - Da, spune funcţionarul, dar toţi scuipă pe partea ailaltă.

                      Comment


                      • #71
                        Doi pensionari stateau in parc pe o banca, cand vad o blonda. Unul dintre ei spune: - Vezi blonda aia? Moare dupa mine! Celalalt raspunde: - Cum asa? Primul pensionar: - Ca doar n-o sa moara inaintea mea!

                        Comment


                        • #72
                          Se plimba Adam prin grădina Raiului şi-l vede Dumnezeu cam trist.
                          - Ce să-i fac eu băiatului ăstuia? Ah, gata, ştiu! Adame! Ia vino încoace!
                          Adam vine.
                          - Adam, ce zici, mă, îţi fac o femeie?
                          - Ce-i aia, Doamne?
                          - Ah! E-o chestie mişto de tot! Frumoasă, deşteaptă, înţelegătoare, iubitoare, temperamentală... ce mai!
                          - Bine, Doamne, da' de la mine ce vrei?
                          - Păi am nevoie de atît: un ochi, un rinichi, un plămîn, un braţ, un picior, jumătate de colon, jumătate din emisfera dreaptă cerebrală, 3 litri de sînge şi cîţiva dinţi. Şi ţi-o fac, ştii cum? Frumoasă, deşteaptă, înţelegătoare, iubitoare...
                          Se gîndeşte Adam şi zice:
                          - Auzi, Doamne? Da' dacă-ţi dau doar o coastă nu-ţi ajunge?

                          Comment


                          • #73
                            Si unul de 1 iunie...sec....
                            -Gigele,de ce pleaca berzele toamna in tarile calde?intreaba profesorul.
                            -Pentru ca si oamenii de acolo vor sa aiba copii.
                            Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                            Comment


                            • #74
                              Iepuraşul stă la rînd la supermarket-ul din poiană. Intră ursul şi merge direct în faţă. Supărat, iepuraşul strigă la el să stea la rînd. Ursul se întoarce şi zice:
                              - A spus cineva ceva?
                              Tăcere... nimeni, nimic...
                              Ajunge şi iepuraşul şi ia două sticle de vodcă. Se duce acasă, bea una, oftează, o bea şi pe a doua, apoi se ridică, bate cu pumnul în masă şi strigă:
                              - Eu, bă, eu!

                              Comment


                              • #75
                                Bula venea de la maternitate foarte suparat si tot zicea:
                                Dar cum p... masii!
                                Un politist ii face observatie:
                                - De ce tot injuri, domnule?
                                - Sotia mea a nascut doi copii gemeni.
                                - Si asta-i motiv de suparare?
                                - Nu! Dar unul este alb, iar altul este negru!
                                - Dar cum p... masii!

                                Guvernul roman a promis ca va asigura slujbe pentru someri pe perioada crizei financiare.Ele vor fi oficiate de preoti , episcopi si mitropoliti.
                                http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google