Serus(platforma Comerciala Militari ).

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si poza cu ea gata ..
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Originally posted by Nimeni View Post
      Si poza cu ea gata ..
      arata impecabil . Ai vopsito pe toata? sau local
      cat te-a costat operatiunea si unde ai facut-o? Care Serus??
      ​​​​​​

      Comment


      • #18
        Aripa dreapta fata , bara fata , aripa dreapta spate . Ca si pret a fost undeva mai sus pentru ca aripa dreapta fata , farul dreapta , bara fata + aparatori aripi fata/spate sunt elemente noi .
        Serus-ul de pe centura , platforma militari (zona carefu' militari).

        Comment


        • #19
          Originally posted by Leo0608 View Post
          Atentie ! daca vii cu piesa/piesele tale, platesti manopera mai mare conform celor de la receptie/programari !!! Ei incurajeaza cumpararea piesei originale de la ei
          La fel este mai nou şi la Dacoserv Militari !

          Comment


          • #20
            E nasol sa platesti o piesa pe care nu ai vandut-o tu cand clientul reclama manopera defectuoasa.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #21
              Pe principiul asta merita sa o cumperi la pret triplu de la ei ?
              Eu am sunat la simpotrans si mi-au comunicat ca garantia la manopera e acordata de service in limita a 3 luni de zile parca si agarantia pieselor e acordata prin certificat de garantie+factura de montare in service autorizat RAR de catre vanzator.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #22
                Si cand pica sa vezi cum dau unii pe altii vina. E una sa ai garantie la o piesa (fie cumparata de la srl sau de la reprezentanta), e complet alt lucru sa si beneficiezi de ea, adica sa-ti repare problema provocata de distrugerea piesei. Daca pica o distributie, magazinul de unde ai cuparata-o plateste si chiulasa sau supapele sau doar cureaua? La Serus cel putin repara si motorul daca pica piesa vanduta si montata de ei (care are 1 an garantie , atata piesa cat si manopera) .
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #23
                  Chiar iti repara (Serus) motorul daca se rupe cureaua de distributie cumparata si montata la ei ?
                  Eu nu cred
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • #24
                    Cred ca nici o reprezentanta nu o sa faca chestia asta...
                    Stiti ce va spune reprezentanta cand vi se rupe distributia? O sa va intrebe daca i-ati dat la automat a 2-a oara , a 3-a ... si mai departe se spala pe maini si nu isi mai asum responsabilitatea pentru nimic. Am tatal unui prieten bun care e patit cu chestia asta , distributie picata la 20.000km dupa montaj (piese de la reprezentanta + montaj la reprezentanta)....

                    Comment


                    • #25
                      Serus/AMG/MERIDIAN repara, Dacia plateste.
                      In fine, mereu are cineva un prieten care....
                      Eu i-am vazut doar pe aia care s-au ales cu motoarele schimbate/reparate dupa faze din astea.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #26
                        Omu e mecanic de profesie , a mers pe principiul "garantie/mama ei " .... Intr-un final si-a reparat-o singur . La momentul schimbului masina era in "incidenta" celor 3ani+1 garantie , din cauza asta ales sa faca la ei distributia ...

                        Comment


                        • #27
                          Am ajuns destul de offtopic, fiecare alege pentru ce plateste sau nu.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google