Concurs De "SLALOM PARALEL" La SIBIU

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu zic sa nu-l luati la rost si nici sa va luati dupa postul lui cj58ard, cei care veniti doar ca sa va uitati cum isi chinuie altii masinile. si astia nehotarati, incercati sa veniti sa va dati, nu doar sa va uitati. lasati-l, ca e tanar si-i fierbe sangele la gandul ca-si va da o mica blana pe sfantul macadam...
    cj58ard, costurile nu se reduc la acei 50ron. unii venim de la mama dracu, ne trebuie cazare, mancare, benzol, suspensii schimbate, bani si munca bagate in masini si risti sa le zgarii vopseaua sau s-o freci pe dedesubt daca dai in ea ca idiotul...
    pt cei din tm, de exemplu, deplasarea asta ne costa 100euro/persoana; chiar sunt bani pe care nu multi si-i permit sa-i arunce de pe o zi pe alta. pt cei din bucuresti la fel, ca nu or sa plece de la 4 dimineata ca sa vina sa se dea si apoi sa ajunga seara la 9-10 acasa, in conditiile in care luni dimineata mai toti tre' sa fim "fresh" la munca.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • aici e marea dreptate....

      Comment


      • Cum ramane cu spectatorii?Mai venim sau NU?
        O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

        Comment


        • @alo68: la varsta ta ma asteptam sa nu pui intrebarea asta...normal ca DA! doh...
          totusi, catafof, dsign, ggi, faceti cumva sa veniti si sa ne dam macar aia 16-17 de pe lista originala...acum la modul serios, de cand s-a pus anuntul asta cei care stiau ca vor sa se dea apucau sa stranga bani. bine, sunt si cazuri cand se iveste ceva neprevazut si clar glumele cu arsul benzolului la liniute sper ca au fost luate ca atare, nu se supara nimeni daca 1-2-3 nu pot veni, dar pe cat posibil ideea e sa mergem sa ne dam. daca de la prima participare nu se aduna destui, in conditiile in care stiam cu o luna dinainte si s-au gasit si sponsori sa acopere o mare parte din costurile inchirierii pistei si a asigurarii unui minm de securitate, din moment ce noi am vrut, ar fi frumos din partea noastra sa mergem. daca nu se poate si nu se poate, asta e, fiecare stie pana la urma cel mai bine motivele pt care vine sau nu vine, sau vine dar nu se da.
          Last edited by Seba; 18 November 2009, 17:49.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Originally posted by ALO68 View Post
            Cum ramane cu spectatorii?Mai venim sau NU?
            Nu mai venim , ca nu ne mai lasa baiatu` din cluj

            Seba , crede`ma ca eu am de luat bani de ceva vreme , si stau si astept , am luat doar cu taraita , sa pot sa trec strada.
            criza isi spune cuvantul...
            inca mai sper in astea 2 zile pana in week sa prmesc ceva substantial.

            Comment


            • Mai oameni buni. Suntem un forum cu PESTE 20000 membrii. Din astia 20000 chiar nu se pot gasi 20 care sa isi doreasca sa vina sa se dea si sa poata sa o faca? Sincer nu cred. Penibil, ce sa mai zic? In cazul in care se mai retrage cineva o sa iau si eu in considerare varianta asta pentru ca dupa cum am spus mai sus putin nu vreau sa investesc sa vin pana acolo si sa ma trezesc ca o sa concurez cu inca 7-8 oameni. Chiar mi-ar parea rau sa se intample asta. Alte cluburi pot spune cu traditie deja si cu bani ar plati mult mai mult sa aiba aceasta ocazie probabil unica si nu se poate pentru ca nu au un reprezentant cu influenta care sa-i poata sprijini in acest sens. Noi avem totul si dam cu piciorul...N-am cuvinte
              sigpic

              Comment


              • Seba nu se pune problema varstei.daca vrei sa faci ceva nu conteaza varsta. Daca se tinea la oradea si ma hotaram sa merg,mergeam pana acolo.abia astept acest eveniment sibian si ne vedem.sper sa ne si cunoastem!!!

                Conform listei ne-am adunat ceva noi cei din brasov
                Last edited by ALO68; 18 November 2009, 18:02. Reason: Automerged Doublepost
                O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                Comment


                • Mai oameni buni...ce aveti?
                  Ideea e ca acest concurs se tine pentru ca multi dintre noi si-au exprimat dorinta1
                  Acest concurs se vrea a fi ceva deosebit pentru clubul nostru.Cine vrea sa vina si sa se dea, poate s-o faca, cine nu poate sa vina la fel.
                  Costurile sunt destul de mari ( unii chiar stiu ca initial am pus taxa de inscriere 100 ron)., am facut tot ce am putut sa fie costurile mici, caci stiu ca nu toata lumea dispune de bani!
                  Dupa cum ati vazut, astazi am rezolvat sa va montez pe masini si folii protectoare pentru a nu sari ( exista o posibilitate sa sara pietricele) pietricele si sa se ciobeasca vopseaua masinilor voastre!
                  In afara de faptul ca avem ocazia sa ne desfasural intr-un cadru legal, mai este si faptul ca unii dintre voi, ar avea ocazia sa fie copiloti pentru niste piloti profesionisti care vor veni special pentru noi!
                  Asa ca, noi ne vom distra, ne vom simti bine si va asteptam pe toti cei care doriti sa veniti ca spectatori!

                  IDEEA DE BAZA a ceea ce facem, este sa ne intalnim, sa povestim si printre altele sa ne dam cu masinile intr-un cadru organizat si legal!
                  aham......Restul e LOGAN


                  http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                  Comment


                  • Clar, oricine poate sa vina ca participant sau ca spectator, dar ideea e sa nu mergem numai spectatori, ca atunci o sa fim 50 de oameni (sau cati vom fi) care stau pe margine si se uita la o pista goala . Ma astept totusi sa vad ceva participanti macar din zonele apropiate (Sibiu, Brasov etc). Pentru ei costurile chiar nu sunt mari deloc
                    sigpic

                    Comment


                    • ideea nu era sa fiu antipatic sau sa dictez eu cine vine si cine nu vine...SCUZE celor care au inteles asta,atunci mergeam la lucru cand m-am apucat de scris si nu am avut prea mult timp sa ma explic.

                      ma refeream la faptul ca daca astia 50 de ron sunt motivul pentru care nu participa unii , inseamna ca nu esti suficient de pasionat.de ex.:Sunt unii mancatori de seminte aici in cluj care merg la liniutze in fiecare joi si povestesc despre X si Y ce masini slabe au si numa "lucruri bune" si ei stau cu masinile parcate si povestesc ce tari is ei si cate fac ei si cand e vorba sa faca o linie...:"pai numi stric io masina" sau "eu nu ma dau ca-mi stric masina da ma uit la voi cum va dati". MA REFEREAM LA GENUL ASTA DE PERSOANE.
                      Si eu am probleme si inteleg ca-i criza si ca pentru unii 50 de ron inseamna ceva enorm, dar la nimeni nu cresc banii in copaci.un adevarat pasionat si ultimul leutz il da pe masina sau curse.
                      Imi cer SCUZE daca am suparat pe cineva si is deacord ca nui un forum de piloti ca e un forum de utilizatori LOGAN si nu trebuie sa participe toti userii,dar mie personal numi place ideea "io numi stric masina da ma uit la tine"...

                      ...parerea mea
                      DACIA - CJ 58 ARD

                      Comment


                      • cj58ard, la faza asta, de acord cu tine!
                        aham......Restul e LOGAN


                        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                        Comment


                        • Si eu sunt perfect de acord cu cj58ard. Totusi din astia 20000 utilizatori de logan, nu se pot gasi 20 care sa fie si pasionati sa "se dea"? Adica 0,1 % si tot ar fi ceva
                          sigpic

                          Comment


                          • @cj58ard: asa cum ai spus acum, e ok. scuze ca am inteles noi gresit. exprimarea ta lasa loc de interpretari. acum e clar. deci emrgem mai multi, nu? macar 15...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Mah oameni buni, daca pana si Seba merge sa-si dea blana acolo, care e cel mai prudent si mai constient sofer posibil, ce-ar mai fi de zis?
                              sigpic

                              Comment


                              • Posibil sa mai fie ceva surprize pentru cei impatimiti ai macadamului!
                                Seba, va trebui sa te hotarasti....MITSUBA.....SAU SUBARU!!!!!!!
                                Maine revin cu mai multe informatii!!!!!
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google