Cupa VSS I, 13-14 martie 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din pacate nu poti sa pui taxa la intrare si sa dai bilet decat in momentul in care ai firma...
    Nu cred ca Sorin are firma ca sa poata da bilet. Eventual ar putea sa dea bilet proprietarul pistei.
    fara linkuri externe

    Comment


    • nu de firma e problema, ca aia este. problema e ca incasezi din bilete un 2-3 milioane dar dai la firma de paza care o sa stea sa "taie" bilete 5 milioane. ganditi-va ca si asa am fost mult mai putini decat era necesar, dar daca mai trebuia sa stam inca 3-4 pe la porti sa taiem bilete.
      ne-am gandit inainte de eveniment si la varianta asta si am lasat-o balta
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • Din cate stiu eu Sorin are VSS Racing Club si e si cu acte in regula ca si o firma,deci cred ca ar putea linistit pune bilet la intrare.Dar daca va fi Vss Cup 2 sau chiar si mai multe,nu cred ca ar face intrare pe bani.
        Last edited by dany59ddd; 23 March 2010, 14:46.

        Comment


        • oameni buni eu zic sa va treziti la realitate! ce sunt cu aberatiile astea cu taxa pt spectatori?nui mai plangeti atat de mila lu sorin,se descurca el(sponsorizari,alea alea).si apropo sorine daca la vss 2 o sa ai taxa de inscriere de 200 roni nush cati concurenti vor mai exista ;)
          sigpic

          Comment


          • decat 100 la acr pt 30 de secunde, in 2 manse lungime totala de 800m, mai bine 200ron pt 10km de circuit...la acr mai multa benzina consumi sa-ti incalzesti motorul decat consumi pe proba... hai sa fim seriosi, or sa vina oameni. asta nu inseamna ca sustin taxa de 200ron la viitorul concurs, departe de mine. doar imi expun parerea. si pana la urma, cine nu vrea, nu vine, nu? la lola, ce, merg 80 de oameni?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • eu unu sincer nu neaparat ca nu aveam destui bani (inca 100 lei ) dar pt mine cel putin era prea costisitor sa mai si particip .. imi pare rau ca nu am participat dar totusi bani de cheltuiala + alea alea se aduna si nu toti putem
              Its just a car ...

              Comment


              • radu: intradevar totul se aduna. cred ca in cazul vostru combustibilul era mai scump decat cazarea plus taxa de inscriere
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • Cupa VSS1 eu il vad ca pe un succes.
                  Cheltuielile sunt convins ca sunt mari de partea organizatorilor.
                  Din pacate (sau fericire ) ) noi astia muritorii de foame nu prea vom mai putea sustine un pret de eu stiu 200-250 lei pt participare.
                  Atunci vor ramane numai cei care au si masini preparate (la mine asta se intelege chiar si un set de arcuri), si care sunt constienti ca sportu asta costa bani multi.

                  Bubule chiar ca totul se aduna la muritorii de foame: bani de benzina ca nu mergi cu aer, bani de participare, bani de halelala (fara sa vrei tre sa manci)+ (dupa caz) bani de cazare.
                  Daca tie ti se pare un chilipir, asta-i treaba, la altii nu e chiar asa de lejer.

                  PS: mai spun altii ''pai lasa mai, ca doar o data in an faci si tu treaba asta'' , pai da...tot o data (sau de doua) in an imi iau si pantofi, platesc impozite si taxe.

                  Comment


                  • bre tavi, eu nu ziceam ca e un chilipir ... tocmai ca ziceam ca toate se aduna si ca de fapt cel mai mult trage la cantar combustibilul (pentru cei de pe alte meleaguri). acum cand si pretul la "gaz" creste constant si fara intreruperi (ce suduieli trag si eu cand tre sa alimentez) e tot mai greu sa te "aduni".
                    oricum parerea mea e ca e prea devreme sa speculam pe seama VSS2 din toate punctele de vedere. DACA si CAND o sa fie cazul putem discuta, acum doar sa ne spunem off-urile ...
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Tavi, poate nu sunt eu in masura sa judec lucrurile, din moment ce nu am participat dar, atunci cand iti doresti ceva in mod deosebit si stii ca acel ceva se petrece la un anumit moment si ca trebuie sa aloci o anumita suma, de regula faci niste calcule si iti vei asigura putin cate putin fondurile de care ai nevoie. Eu unul asa fac de regula si imi cam iese, desi muncesc si am cheltuieli. Si asa cum spuneau niste prieteni (adimrv si dany59ddd) e ca un drog. Iar dependenta costa.
                      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                      Comment


                      • E drog, e pasiune, e adevarat ce spui si tre' sa fim constienti ca e o pasiune scumpa, atat pentru organizatorii de astfel de evenimente (cel mai mult cred eu) cat si de partea reisarilor.
                        Poate la anu va fi mai bine pe plan financiar (nu cred), da' acum traim vremuri nasoale rau, unii poate nu simt, altii simt din plin treaba asta, si pe cat posibil ar fi bine (vezi sa nu) ca si evenimentele astea sa se adapteze oarecum dupa foamete.

                        PS: da' nici organizatoru sa scoata bani din buzunar.

                        Comment


                        • Originally posted by bubu_vasile View Post
                          radu: intradevar totul se aduna. cred ca in cazul vostru combustibilul era mai scump decat cazarea plus taxa de inscriere
                          pai la mine daca veneam singur era cel putin 200 de lei benzina + restu ? dar dsign ...? cat o fii pus pt benzina ? dublu ca ceasu`
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • eu zic sa inchidem ca deja discutam discutii
                            de cind am dorit sa organizez ma gindeam la pierderi de pina la 20 de mil asa ca nu doresc sa imi plinga nimeni de mila
                            cind o sa mai organizez o competitie o sa anunt pe cite zile este si costul si cine vrea sa vina vine cine nu sta acasa
                            anuntul va fii tot cu cel putin 3 luni inainte
                            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                            Comment


                            • inseamna ca poti pune de acum anuntul ))
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • Inregistrare Analog TV emisiunea : Joia Sportiva - Spectacol total pe circuit din 18 mai 2010
                                Invitati :
                                Sorin Balan
                                Emanuel Resiga

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google