Elibereaza Pilotul Din Tine !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by rally.addict View Post
    Adrenalina, prieteni, muzica. A doua semifinala Rompetrol Racing Challenge are loc la Timisoara, Iulius Mall, sambata 21 august. Bafta tuturor celor care s-au calificat pentru etapa asta!
    Si sper sa ne vedem pe circuit la Cluj!
    Am revenit cu noutati. Celor 3 castigatori de la Constanta li s-au mai alaturat inca 3 la Timisoara: Vlad Bunescu (Timisoara), Cristian Cotan (Bucuresti) si George Bartha (Timisoara). Felicitari lor! Dar felicitari si celorlalti, pentru ca erau acolo oameni realmente talentati, desi nu aveau antrenamente sau cursuri la activ, dar aveau motivatie si pasiune reale. Timisorenii au fost chiar tari, au venit acolo in numar mare si au sustinut concurentii, fie ei din Timisoara sau nu. De NRA nu mai zic...o echipa sudata si la care te uiti si te face sa-ti doresti sa fii si tu unul dintre ei. Asta pe langa jobul misto pe care il fac. Sper sa ajung si eu la Cluj si nu ca si spectator! PS: Felicitari mareom, ti-ai facut treaba chiar ca un pilot adevarat, te-am urmarit cu mare atentie!

    Comment


    • #47
      There we go again....emotii mari. Azi se afla care sunt cei 30 de concurenti care merg mai departe in semifinala de pe 11 septembrie de la Sala Sporturilor din Cluj. E ultima semifinala RRC 2010, dupa care urmeaza Marea Finala de la Bucuresti . Sunt 262 de challengeri inscrisi, ceea ce inseamna ca este cea mai stransa competitie de pana acum. Pe pagina de FB "Elibereaza pilotul din tine!" lucrurile se precipita in asteptarea telefonului de la Bogdan Marisca, prin care cei 30 vor fi invitati sa se alature echipei pentru etapa Cluj. Pana atunci, agitatie si ros unghiile . Bafta tuturor!!

      Comment


      • #48
        FELICITARI celor trei timisoreni Bartha George Andrei, Ovidiu Almasa si Vlad Bunescu care s-au calificat pt marea finala de la Bucuresti a Rompetrol Racing Challange.Bravo si multa bafta in continuare.

        Comment


        • #49
          Salut!
          Desi nu m-am calificat pt etapa Cluj, am dat o fuga pana acolo. A fost foarte tare evenimentul, mai tare chiar decat la Timisoara. Pilotii de la NRA au tocit ceva cauciucuri in drifturi, vremea - un mix de soare cu ploaie lejera, publicul numeros (nu s-au clintit de acolo nici cand ploua), muzica buna si concurenti fff buni (cea mai buna grupa de pana acum, dupa cum spuneau cei de la NRA). Mi-a placut si atmosfera, a fost cumva un amestec de tensiune de competitie si fun. Mi-a mai placut si felul in care s-au imprietenit concurentii, desi era vorba de competitie si in final erau adversari, dar si ca au venit sa-i sustina concurenti din etapele trecute. F tare!
          Castigatorii etapei Cluj sunt: Ovidiu Almasa (locul 1), Cristian Rus (locul 2) si Raul Badiu (locul 3). Felicitari baieti! Si felicitari si celor care nu s-au calificat pt Finala, pt ca au fost cu totii foarte tari! In finala nu vor fi 9, ci 10. Al 10-lea concurent este Alin Plesa, cel care a primit wild card-ul competitiei.

          Invitatia pt evenimentul de sambata (Marea Finala) suna cam asa (facebook delivery):

          "Startul in MAREA FINALA Rompetrol Racing Challenge se da sambata, 25 septembrie, ora 15:00, Bucuresti, Baneasa Shopping City.

          Dupa doua luni de pregatiri, emotii, testari, evaluari, etape locale si antrenamente, ii aducem la linia de start pe cei mai buni 10 concurenti Rompetrol Racing Challenge:

          Alin Plesa Petringenar - 20 ani, Alba Iulia
          Cristian Cotan - 24 ani, Bucuresti
          Cristian Rus - 27 ani, Sibiu
          Florin Petrisor - 36 ani, Cluj
          George Bartha - 27 ani, Timisoara
          Liviu Cana - 20 ani, Campulung Muscel
          Mihai Draghici - 30 ani, Bucuresti
          Ovidiu Almasa - 25 ani, Timisoara
          Raul Badiu - 18 ani, Sibiu
          Vlad Bunescu - 26 ani, Timisoara

          Ce au in comun? Pasiunea pentru pilotaj, talent, indemanare si viteza.
          Miza lor? Titlul de pilot in Campionatul National de Raliuri 2011.

          Va asteptam alaturi de noi pe 25 septembrie, cand adrenalina, emotiile, turariile si inversunarea pe circuit se vor dezlantui intr-o cursa ce va schimba viata castigatorului.

          Campionul RRC va deveni simbolul acestei competitii si ne va reprezenta anul viitor, ca pilot, in Campionatul National de Raliuri.

          Din programul zilei: manse concurenti, demonstratii ale pilotilor Napoca Rally Academy, Bogdan Marisca si Danny Ungur, concursuri, concerte si festivitatea de premiere.


          Echipa Rompetrol Racing Challenge"


          Eu am dat suggest to friends si invite la eveniment pe fb (Elibereaza pilotul din tine!) si ne-am strans cativa care mergem sambata. Si am pus-o si de after party! Feel free to join!

          Comment


          • #50
            Marea Finala de la Bucuresti a avut loc sambata, 25 septembrie. A castigat Cristian Rus, a fost incredibil. In primul rand, toti concurentii au fost foarte puternici, au luptat cu indarjire pe circuit si cu greu s-a ajuns la finala intre Cristian Rus si Florin Petrisor. Nu au mai fost 3 manse. De data asta, sistemul a fost mult mai complicat, iar concurentii au aflat toate detaliile in dimineata competitiei. Competitia a inceput cu o prima mansa, in care startul a fost luat simultan de cate 2 concurenti, fiecare de cate doua ori. La finalul mansei, in competitie au ramas doar 8 concurenti.
            Mansa a doua, a insemnat patru dueluri in sferturi, in urma carora in competitie au ramas 4 concurenti, cei mai buni in 2 din 3 curse: Florin Petrisor, Cristi Cotan, Gigi Bartha si Cristi Rus. Dupa acelasi sistem piramidal, in Finala s-au calificat Florin Petrisor si Cristi Rus. Cei doi s-au intrecut in 5 manse. Dupa primele 4 manse, scorul era egal. Au fost momente in care pe circuit era sincron...incredibil. In ultima mansa, Florin a gresit startul si a fost penalizat. Victoria i-a revenit astfel lui Cristian Rus, cel mai fericit om al serii.
            Rompetrol Racing Challenge a ajuns la final anul acesta, iar cel pe care il vom vedea in 2011 participand la Campionatul National de Raliuri este Cristian Rus. Bravo si bafta!
            http://www.rompetrolracing.ro/istoric_etape_detaliu/113

            Comment


            • #51
              Ne vedem la Sibiu Rally Show, pe 5-6 noiembrie, adica weekend-ul asta!! Ce se intampla? Fun, viteza, prieteni. Mai exact, unii dintre noi concureaza, altii sustin si se distreaza. Am facut deja o gasca maricica noi cei care am participat la Racing Challenge, chit ca unii s-au calificat si altii nu. Dar ne-am facut prieteni si ne intalnim acolo si cu echipa Napoca Rally Academy, deci sigur iese FUN!! Mai vine cineva? Ne vedem acolo?

              http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?v...ow_ul_Sibiului

              Comment


              • #52
                Mai e vreo competitie ceva luna asta?

                Comment


                • #53
                  [QUOTE=rally.addict;723148]Marea Finala de la Bucuresti a avut loc sambata, 25 septembrie. A castigat Cristian Rus
                  Rompetrol Racing Challenge a ajuns la final anul acesta, iar cel pe care il vom vedea in 2011 participand la Campionatul National de Raliuri este Cristian Rus.

                  Mai jos, povestea lui Cristi Rus.
                  Bravo si bafta!


                  http://www.rompetrolracing.ro/eliber...urnal_view/151

                  Comment


                  • #54
                    Guys, daca va doriti niste manusi de condus din piele foarte misto si GPS-uri, e un concurs pe FB in care nu s-au prea inscris oameni, iar campania se termina soon.
                    Link: http://www.facebook.com/JohnnieWalkerRomania

                    Bafta!

                    Comment


                    • #55
                      Ce trebuie sa faci mai exact ?
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Salut
                        Din ce-am vazut eu acolo e mega simplu, concursul e pe tema Silverstone (de unde-s aia de la McLaren F1 team) si tre sa bagi o propozitie haioasa/cum vrei tu, sa spui de ce ar trebui sa mergi la Silverstone, cu tag numele tau.
                        adica: @Popescu Ion: Eu tre sa merg la Silv. pentru ca...bla bla.
                        Si sa te voteze prietenii. That's it.
                        Si daca va nimeriti pe pagina...vote andrada :P pt binele meu hahaha

                        Bafta!

                        Comment


                        • #57
                          A fost ok

                          A fost ok evenimentul , am participat ca "guest" . Poate il mai repetati . Succes !
                          Ma joc in fiecare zi jocuri cu masini

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google