Fotografii Alessandro

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar nu am zic ca nu ma descurc . E putin greu fara zoom dar ma obisnuiesc. As prefera un 35 in locul 50 ului

    Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

    Comment


    • Sovata, Rupea si un soarec
      Attached Files

      Comment


      • salut..azi ai trecut brin bv..te-am vazut intr-un sens giratoriu..frumoasa masinuta..sa o stapanesti sanatos!!
        sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

        Comment


        • Poza cu soarecu este cea mai tare.Bravo!
          sigpic

          Comment


          • Imi place prima, poate un pic de contrast, asa o vad ochii mei.

            Comment


            • Cum ai reusit sa prinzi "soarecul"? Sau e pasionat de sedintele foto...

              Comment


              • Lumina existenta in poza cu soarecul provine in proportie de 90% de la flash. Desi alerga de nebun am reusit sa inghet miscarea la 1/200 si flash 1/1 in cortina 2.
                Un crop 100% din poza asta imi arata cat de bun este senzorul lui 3200. Aproape ca nu se pierde din calitate. Daca doriti le urc

                Comment


                • In timp ce un TIR care gonea nebuneste ma claxona sa ma dau la o parte
                  Poza 2 este un crop aproape de 100%. Cam atat poate D3200 cu 18-105

                  P.S. imi pare rau ca poza 1 nu se vede la calitatea pe care o am eu in PC Nu are absolut nici o treaba cu originalul
                  Attached Files

                  Comment


                  • Sunt faine.
                    Fa resize la max 860Xcat rezulta, chiar daca sunt mici dimensiunile, nu mai pierzi din claritate.

                    Comment


                    • 860 e dimensiunea impusa de forum ? Sau de ce 860 ?

                      Comment


                      • Daca e prelucrata (si dupa ce am discutat cu tine) am observat ca la max 860Xcat rezulta nu mai ia din claritate, permite si sa fie de 200-350 kb, doar rezolutia sa nu fie mai mare de aprx 860x

                        Daca ocupa mai putin de 100 kb, nu ti-o mai prelucreaza site-ul si permite o rezolutie mai mare (mai face si exceptii)

                        Eu cand vad ca din sa zic 150 mgb o face la 80 mgb stiu clar ca a f...t-o.
                        Ii dau resize sub 860 si ma lasa sa pun fara sa mai modifice/sa piarda nimic din claritate

                        Comment


                        • Test...860 pe latura mare.

                          P.S. se pare ca e mult mai bine Merci de sfat
                          Attached Files
                          Last edited by alessandro; 27 July 2013, 11:48.

                          Comment


                          • Ceva tot nu pusca, daca o descarc e ceva mai mica pe ecran decat daca o deschid de pe site si e indubitabil mult mai clara.

                            Comment


                            • Mai clara unde ? Pe site fata de download ?

                              Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                              Comment


                              • Pe download fata de site. Descarcata e mai mica (desi la dimensiune zice ca tot atata are) dar mai clara.

                                Uite atasat cu printscreen cum aparare la mine pe ecran descarcata si a doua cum arata deschisa direct de pe site
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google