Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bob was in trouble. He forgot his wedding anniversary. His wife was
    really pissed.

    She told him "Tomorrow morning, I expect to find a gift in the
    driveway that goes from 0 to 200 in 6 seconds AND IT BETTER BE THERE !!"

    The next morning he got up early and left for work. When his wife woke
    up, she looked out the window and sure enough there was a box
    gift-wrapped in the middle of the driveway.

    Confused, the wife put on her robe and ran out to the driveway, brought
    the box back in the house.

    She opened it and found a brand new bathroom scale.

    Bob has been missing since Friday.

    Comment


    • Un puşti vine revoltat de la şcoală şi îi spune tatălui său că acolo îl pun să înveţe numai inutilităţi. Tatăl îl întreabă uimit:
      - Cum adică?
      - Păi la istorie ne pune să memorăm nişte ani: 1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cică sînt importanţi!
      - Altceva...
      - Păi la geografie tot aşa trebuie să reţinem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpaţii "Scurburii", Strîmtoarea "Fosfor" şi Dardanele, de parcă mi-ar folosi la ceva chestiile astea! Dacă mă întrabă careva merg repede la un Internet Cafe, dau search pe Google şi aflu... simplu, nu?
      - Da, fiule, da' să zicem că ieşi şi tu cu o fată, şi cum vă ţineţi voi aşa, de mînă, ea te întreabă ce înălţime are vîrful Chomolugma?
      - Nu-i problemă! Merg repede la un Internet Cafe, că-i deschis non-stop, dau search pe Google, aflu şi mă întorc să-i spun...
      - Da, da' pînă te întorci tu să-i spui că are 8848 m s-ar putea să o găseşti ocupată!
      - Cu cine?
      - Păi, tot cu un prost aşa ca tine, da' care are laptop!


      ================================================== ======


      Un cuplu la restaurant. Vine ospătarul:
      - Ce doriti să serviţi?
      Ea:
      - O friptură mare şi o salată pentru mine şi o salată pentru el.
      După un timp, ospătarul revine:
      - Mai doriţi ceva?
      Ea:
      - O friptură mare pentru mine şi o salată pentru el.
      Ospătarul:
      - Nu vă supăraţi, dar domnul nu consumă decît salată?
      Ea:
      - Păi dacă f**e ca un iepure atunci să mănînce ca un iepure!

      Comment


      • Moş Crăciun intră pe horn într-o casă şi nimereşte în dormitorul unei tinere superbe, care dormea goală în pat. Nehotărît, începe să se plimbe de colo-colo prin încăpere, zicînd:
        - Dacă o fac, nu voi mai fi primit în cer, dar, dacă nu o fac, nu o să mai pot ieşi pe coş.

        Comment


        • Un băieţel privea atent la un preot care-şi repara gardul de la grădină.
          - De ce mă priveşti aşa de atent, fiule?
          - Vreau să aflu ce zice un preot cînd îşi dă cu ciocanul peste degete!

          Comment


          • Cel mai bun tratament pentru gripa porcina...

            Parastascetamol si supozitoare cu hrean Am auzit la Dezbracatu am zis ca mor de ras.

            Cel mai bun tratament pentru gripa porcina...

            Parastascetamol si supozitoare cu hrean Am auzit la Dezbracatu am zis ca mor de ras.
            Last edited by sinx; 9 November 2009, 20:50. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • Un preot catolic, unul protestant şi un rabin, după o obositoare conferinţă asupra religiilor, s-au hotărît să petreacă seara pe marginea unui lac. Zis şi făcut. Merg ei la locul cu pricina, discută vrute şi nevrute, după care hotărăsc să facă o baie în lac. Se dezbracă ei, lasă hainele pe margine, şi - goi puşcă - se aruncă în lac. După ce ies, nici nu apucă să se îmbrace şi trei femei trec prin zonă, venind spre ei. Din reflex, preotul catolic şi cel protestant îşi acoperă zonele intime, însă rabinul îşi acoperă faţa. Contrariat, preotul catolic întreabă:
              - Bine, măi rabine, de ce nu faci şi tu ca noi, să îţi acoperi cu mîinile părtile intime?
              La care rabinul răspunde:
              - Nu ştiu cum este în comunitatea voastră, însă în a mea eu sunt recunoscut după faţă.

              Comment


              • Bancul zilei

                BANCUL ZILEI: "SUZUKI LE STIE PE TOATE"
                Inceputul anului scolar, intr-un liceu din America , diriginta le prezinta clasei un nou coleg: Sakiro Suzuki, din Japonia.
                Incepe ora: - Sa vedem, cine stie cel mai mult despre istoria Americii.
                Cine a zis: 'Libertate sau moarte!'?
                Tacere de mormant in clasa, numai Suzuki ridica mana: - Patrick Henry 1775, Philadelphia . - Bravo Suzuki,
                si cine a zis: 'Tara este poporul, de aceea poporul nu poate sa moara."?
                Suzuki:- Abraham Lincoln 1863, Washington .
                Diriginta se uita peste clasa si zice: - Mi-e rusine pentru voi, Suzuki vine din Japonia si stie mai multe despre America decat voi!
                Din spate se aude o voce: - Pupa-ma-n cur Japo imputit! - Cine a zis? intreaba diriginta. Suzuki se ridica si zice: - Generalul McArthur 1942 la Guadalcanal , si Lee Iacocca 1982 la sedinta actionarilor Chrysler.
                In clasa iarasi liniste, numai din spate se aude iara: - Imi vine sa vomit!
                Diriginta striga: - Cine a fost nemernicul? Suzuki: - George Bush senior catre Tanaka ministru japonez in timpul unei mese de serviciu, Tokio 1991.
                Inca un elev se ridica si zicet: - Suzuki asta e un rahat mare! Suzuki: - Valentino Rossi 2002, Brazilia Superbike GP.
                In clasa e un haos total, diriginta lesina, se deschide usa si intra directorul: -O adunatura de idioti mai mari ca voi n-am vazut in viata mea!
                Suzuki: - Traian Basescu catre Pogea ministru de finante la o noua sedinta de rectificare a bugetului si de creare a noi impozite, Bucuresti ianurie 2009.
                sigpic

                Comment


                • alinutza merge intr-o zi la scoala cu papagalul in mana.profesoara o intreaba:
                  alinuta,dar de ce ai adus si papagalul cu tine?
                  la care alinutza raspunde:
                  pai l-am auzit pe tata ca ii spunea lu mama "cand pleaca fata la scoala iti rup pasarica"
                  Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                  Comment


                  • Trei tipi: un roman, un tigan si un ungur pescuiesc. La un moment dat li se incurca unditele si prind toti 3 un pestisor de aur.
                    Pestisorul le zice ca din cauza ca toti 3 l-au scos din apa va indeplini o singura dorinta la fiecare.
                    Ungurul zice eu vreau ca toti ungurii sa fie in Ungaria si sa fie bogati si fericiti. Dispare.
                    Tiganu zice eu vreau ca toti tiganii sa fie in India fericiti, bogati. Dispare.
                    Romanu' se uita in toate partile si il intreba pe pestisor:
                    - Ungurii is in Ungaria?
                    - Da.
                    - Toti?
                    - Da.
                    - Si tiganii in India ?
                    - Da.
                    - Toti?
                    - Da
                    Se uita la pestisor si zice:
                    - Mie da-mi un cola light.
                    Captain of the black pearl

                    Comment


                    • Cică un tip vizitează o fabrică de diverse produse din latex. Prima dată a remarcat maşina de produs biberoane, datorită zgomotului de "fssss-pac" pe care îl făcea. Ghidul explică:
                      - Acel fîsîit este cauciucul pe care-l injectează, iar "pac"-ul este dat de înţepătura care i se face în vîrf.
                      Ceva mai incolo intră în secţia de produs prezervative. Un zgomot infernal şi aici: "fsss-fsss-fsss-pac". Intrigat, omul nostru întreabă:
                      - Bine-bine, am înţeles de ce face "fsss", dar de ce se mai aude şi "pac"?
                      - Normal, aparatul funcţionează ca şi cel de produs biberoane, la al patrulea prezervativ îi trage o gaură.
                      - Asta-i bună! Daţi găuri la prezervative?
                      - Da! Face bine la afacerea cu biberoane!

                      Comment


                      • Dialog in pat:
                        *Dragul meu, tu ma iubesti?
                        *Da' tu ce crezi ca fac aici? Flotari?
                        --------------------------------------------------------------------------
                        O doamna intra la farmacie si ii cere farmacistului arsenic. Farmacistul intreaba:
                        - Doamna, la ce va trebuie arsenicul?
                        - Pentru ca sa-l omor pe sotul meu!
                        - Doamna, nu pot sa va vind arsenic pentru acest motiv, imi pare rau, spune farmacistul.
                        Atunci doamna scotoceste in poseta si scoate o fotografie cu sotul ei care facea dragoste cu sotia farmacistului. Acesta se uita la fotografie si spune:
                        - Ah, scuzati-ma, n-am stiut ca aveti reteta.
                        --------------------------------------------------------------------------
                        Sotul se intoarce tarziu acasa si incearca sa se bage in pat fara sa-si
                        trezeasca nevasta. Sotia il intreaba:
                        - Ai venit, hai? Cat e ora?
                        - 10.
                        - Cum “zece”, daca eu am auzit pendula batand unu?
                        - Pai si, ce? Vrei sa bata si zero ?!
                        --------------------------------------------------------------------------
                        Doi soti se cearta deoarece el o inseala pe ea. Sotia ii spune suparta ca pleaca si isi va insela sotul cu primul barbat intilnit. Pe drum gasete un betiv pe care il duce acasa. Ajunsi acasa el il intreaba pe betiv:
                        Ce aivrea sa faci?
                        El: Sa beau!
                        Ea: Du-te la frigider!
                        Cind se intoarce de la frigider ea in capot il intreaba:
                        Ce ai vrea sa faci?
                        El: Sa beau!
                        Ea: Du-te la frigider!
                        La intoarcere ea e in bikini si il intreba:
                        Ce ai vrea sa faci??
                        El: Sa beau!
                        Ea(enervata): Du-te la frigider!
                        El, la intoarcere o gaseste goala.
                        Ea: Ce ai vrea sa faci dragul meu?
                        El: Treci… capra!
                        Ea, fericita ca in sfirsit isi va insela sotul, se aseaza capra. El, urcindu-se cu greu pe ea, ii spune:
                        Du-ma la frigider!

                        Comment


                        • Un roman, ajuns in Franta, isi ia "petit dejuner"-ul
                          (cafea, croissant, paine, unt si marmelada) cand un
                          francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza
                          langa el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda
                          acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
                          - Voi painea o mancati toata?
                          Romanul raspunde, prost dispus:
                          - Evident.
                          Francezul facand un balon cu guma:
                          - Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania, continua, cu o strambatura insolenta.
                          Romanul pastreaza tacerea.
                          Francezul insista:
                          - Voi puneti marmelada pe paine?"
                          Romanul:
                          - Evident.
                          Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind,zice:
                          - Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
                          Atunci, romanul intreaba:
                          - Voi francezii faceti sex?
                          - Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet imens.
                          - Si ce faceti cu prezervativele folosite?" continua sa intrebe romanul.
                          - Le aruncam, bine-nteles.
                          - Noi nu, conchide romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.

                          Comment


                          • Un urs, un leu şi un purcel se întâlnesc. Ursul zice: "Dacă eu mormăi în pădure, toate celelalte animale tremură de frică". Leul zice: "Dacă eu rag în junglă, toate celelalte animale fug de frică." Purcelul zice: "Ce faceţi voi, nu-i mare scofală. Eu doar tuşesc o singură dată, şi toată planeta se vaccinează.......
                            sigpic

                            Comment


                            • -Aveti paturi mici cu picioare inalte?
                              -Da, dar la ce va trebuie ?
                              -Sa auzim cand cade copilul ...
                              ================================================== ========
                              Care sunt cele 3 faze ale sclerozei?
                              Faza intai:intri la toaleta, iti faci treaba si uiti sa tragi apa.
                              Faza a doua: intri, tragi apa si uiti de ce ai intrat.
                              Faza a treia: intri, termini treaba, tragi apa, dar uiti sa-ti dai jos pantalonii.
                              ================================================== ========
                              Bula s-apropie de o colega de clasa si ii spune:
                              - Poti sa-mi dai si mie fotografia ta?
                              - Da' ce, nu poti dormi fara sa te uiti la mine? Ma iubesti asa de tare?
                              - Nu. Pur si simplu colectionez pokemoni!
                              Attached Files

                              Comment


                              • Un tren ciocneste un autobuz plin de calugarite si mor toate.
                                Ajung in Cer si incearca sa intre pe poarta Raiului, dar Sfintul Petru le spune:
                                - Stati pe loc, surori, va rog asezati-va la coada si fiecare sa-mi raspundeti la o intrebare ca sa vad ca meritati sa ajungeti in rai.
                                - Sa vedem, sora Maria, ai atins vreodata penisul unui barbat?
                                - Hihihi, doar o data, si atunci numai cu virful degetului.
                                - Bine. Baga degetul respectiv in apa sfintita si intra! - Ia sa vedem, sora Angela, ai atins vreodata penisul unui barbat?
                                - Paaaai, da! dar l-am luat numai in mina stinga.
                                - Ei bine, baga mina stinga in apa sfintita si intra!
                                Cand, dintr-o data se aude o galagie mare: una dintre calugarite isi facea loc dind din coate, impingind pe celelalte surori sa ajunga in fata.
                                - Dar ce-i cu graba asta, fata mea?, intreba Sfintul Petru.
                                - Sfintia Ta! Eu va trebui sa fac gargara cu apa sfintita, se poate sa fac asta inainte ca sora Ioana sa-si bage fundul in apa???

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google