Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O celula umana contine 75 MB informatie genetica, deci un spermatozoid contine 37,5 MB. Intr-un mililitru de sperma sunt 100 milioane de spermatozoizi. In medie, la o singura ejaculare se elibereaza 2,25 ml in 5 secunde. Deci - logic - latimea de banda a pulii este: (37.5MB x 100M x 2,25)/5 = 1 687 500 000 000 000 = 1687,5 TeraBytes/s. Este cel mai ineficient mod de a folosi un mediu de comunicatie. Faci broadcast cu 1687,5 TB/s cu acelasi set de informatie (redundanta uriasa!) cu speranta ca poate 37,5 MB din ei vor ajunge la destinatie. In plus, are si o latenta uriasa, primesti ACK-ul (acknowledgement-ul) cam in 2 luni, si raspunsul la cererea ta se compune in 9 luni. Si de cele mai multe ori e doar spam!

    Asa se explica de ce zice lumea ca: "Imi merge netul ca p*la!"
    Last edited by crististreulea; 4 December 2009, 09:42. Reason: Automerged Doublepost

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by SoNyKeL View Post
      Deci - logic - latimea de banda a pulii este: (37.5MB x 100M x 2,25)/5 = 1 687 500 000 000 000 = 1687,5 TeraBytes/s. ....
      Si mai logic: 1 Gb = 1024Mb, deci latimea de banda este de fapt: 1534,77TeraBytes / sec.
      GL-22-TOF

      Comment


      • ANUNT!! "Angajam vanzatoare". Se prezinta o fatuca la interviu, patronul o ia si-o prelucreaza: "Fata draga, noi nu zicem NU la clienti chiar daca nu avem produsul in stoc.... ii aburim, ii amanam". Zis si facut, trece o luna, prinde fata manevra, intra un cetatean: - Manusi aveti? V: Pai, sigur... de care sa fie? de piele? tricotate? cu un deget, cu 2 cu 5? - De piele, normale, cu 5 degete V: Le purtati la palton sau la jacheta? - La palton, ca vine iarna V: Domnule, eu va propun sa veniti maine cu paltonul, sa vedem ce se asorteaza. Pleaca omul, cand sa iasa pe usa intra unul hiper-furios c-un colac de buda si c-o placa de faianta in mana: - Cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, curu' ti l-am aratat ieri, acum imi dai hartie igienica?

        Comment


        • Doctorul american spune: - La noi, in America, medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu', il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
          Doctorul german raspunde: - E nimica toata; la noi, in Germania , scoatem un plaman de la unu', il transplantam la altu' si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
          Doctorul rus spune: - Nici asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem 1/2 de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru!
          Se ridica doctorul roman si raspunde: - N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; la noi, in Romania, am luat unul fara creier si fara inima, l-am pus prim-ministru si acum toti ne cautam de lucru...

          Un pensionar isi suna fiul:
          - Trebuie sa-ti spun ca eu si cu mama ta divortam, 45 de ani de mizerie mi-au ajuns!
          Fiul raspunde derutat:
          - Tata, dar despre ce vorbesti?
          Tatal continua:
          - De un timp nu ne mai suportam si m-am saturat sa discutam despre acest subiect, sun-o pe sora ta si spune-i.
          Apoi batranul inchide telefonul.
          Dupa ce afla, fica speriata, isi suna tatal si ii spune:
          - Nu se poate asa ceva, maine venim acasa sa discutam!
          Batranul inchide telefonul si ii spune sotiei:
          Gata, am aranjat, de Craciun vin sigur, ce le mai spunem sa vina si de Pasti?

          Un tip dorea sa scape de motanul sau si il ducea cat mai departe de casa, dar motanul se intorcea de fiecare data inapoi. Si asa de cateva ori. In sfarsit, tipul a dus motanul foarte departe alegand un drum cu cotituri, dorind sa-l incurce. Ca rezultat, la intoarcere se rataci singur. O suna pe sotie: - Motanul a venit? - Da! - Cheama-l, te rog, la telefon...

          Un politist opreste un sofer si-l anunta ca pentru ca purta centura de siguranta, a castigat $5.000 la un concurs de siguranta la volan. "Ce vei face cu banii de la premiu?" intreaba ofiterul.
          Barbatul raspunde:
          - Cred ca o sa fac scoala de soferi ca sa-mi iau carnetul.
          In acel moment, sotia sa care statea langa el spune :
          - Domnule ofiter, nu-l ascultati. Face pe desteptul doar cand e beat.
          Conversatia il trezeste pe un tip din spate, care, cand il vede pe politist, spune suparat:
          - Stiam eu ca n-o sa ajungem departe cu masina asta furata.
          Tot atunci, cineva din rulota bate in geam si o voce intreaba
          - Am trecut deja granita?

          Profesoara le vorbeste copiilor despre SIDA:
          -Stiti sida se poate lua prin contact el-ea, ea-ea, el-el.
          In spatele clasei Bula ridica mana.
          -Ce e Bula? intreaba profesoara.
          -Vroiam sa stiu daca este vreun pericol la contactul EU-EU

          Stateau o soparla si o koala intr-un copac... si fumau marijuana... La un moment dat i se face sete soparlei si se duce la un rau sa bea apa. In rau era un crocodil, si zice crocodilul la soparla "Ce-i cu tine ma, ce esti asa de ametzita?" si soparla ii zice " io si cu koala stam si fumam marijuana". Se supara crocodilul si se duce la copac, sa o certe pe koala. Se duce crocodilul, ajunge intr-ul final, se uita sus la koala, la care koala se uita la el uimita si zice " CATA APA AI BAUT, FA???"

          Costica vine acasa usor afumat, dar vesel.
          - Pune masa, nevasta, ca mi-e o foame... Sta el la masa, cand aude un zgomot pe balcon. Iese pe balcon si gaseste un ins numai in camasa si chiloti.
          - Ce faci, ma, la mine pe balcon ?, se infurie Costica.
          - Domnule, fi rezonabil, intervine cel de pe balcon. Nu face scandal, te implor. Am avut si eu o aventura la etajul de ma sus, a venit barbatul acasa si, ce sa fac, am coborat pe balcon la dv.
          - Bata-te sa te bata, se inveseleste Costica. Nevasta! Ia adu o pereche de pantaloni de-ai mei sa poata pleca omul acasa... Zis si facut, individul pleaca, cei doi soti se culca... pe la jumatatea noptii sare Costica din pat si isi ia nevasta la bataie.
          - Ce ai omule, ce ti-a venit ?
          - Abia acum mi-am adus aminte ca stam la ultimul etaj...

          La un BAC se prezintă elevi cu diferite pregătiri. Intră primul foarte pregătit şi iese radios: - Cum a fost? îl intreabă ceilalţi.
          - E… ca între profesori… - Adică…? - Ei întrebau, eu răspundeam, ne completam… Intră al doilea şi la ieşire aceeaşi întrebare: - Cum a fost?
          - Ca de la profesori la elev… ei întrebau, eu răspundeam, mă mai ajutau ei… Intră al treilea… şi la ieşire: - Cum a fost?
          - E… cum să fie… ca între popi… - Cum aşa? - Păi ei întrebau, eu îmi făceam cruce, eu răspundeam, îşi făceau ei cruce… ))
          Last edited by crististreulea; 5 December 2009, 23:20.
          sigpic #

          Comment


          • Trei tipe, una bruneta, una roscata si una blonda, sunt pe cale sa fie executate in urma unor crime. Prima e dusa la locul de executie bruneta. Garda o intreaba daca are o ultima dorinta, iar ea ii spune ca nu. Apoi, ofiterul se intoarce catre soldati si le spune: “La umar arm’, ochiti...” Bruneta striga brusc: “Cutremuuuur!”. Soldatii si ofiterul se arunca la pamant si tipa evadeaza. A doua e luata roscata. Ofiterul: “La umar arm’, ochiti...” Roscata striga brusc: “Uragaaaan!”. Soldatii si ofiterul fug sa se adaposteasca, iar roscata evadeaza. Vine randul blondei.,asta vanzand cum au scapat colegele ei s-a gandit si ea.... Ofiterul: “La umar arm’, ochiti...” Blonda striga brusc: “Foooooc!”

            Comment


            • Doua blonde stau de vorba:

              -Ieri am fost si mi-am facut testul de sarcina ...!!!

              Cealalta blonda curioasa o intreaba..

              -Au fost grele intrebarile?

              Comment


              • Doua blonde conversau la telefon:
                -Ce faci fata, ai fost aseara in club?
                -Lasa-ma draga, ca m-a durut capul, am avut 39 cu 1 !!! -Bravo fata...si eu am avut 69 cu 2!

                Comment


                • Doua blonde de Bucuresti, dupa noaptea de Revelion, se intorceau acasa. Afara, un frig de inghetau pietrele, ele imbracate subtirel, ca de la petrecere...ce sa mai, erau deja blocuri de gheata. Taxiuri, nici gand, toti taximetristii acasa, cu familia, transportul in comun era inexistent, pana acasa cale lunga...
                  In drumul lor, un depou RATB. Una din ele e lovita din senin de o idee geniala... Nu sta mult pe ganduri si ii spune celeilalte:
                  - Fata, pe buna dreptate se spune ca suntem proaste. Hai sa furam un autobuz sa mergem pana acasa!
                  - Ca bine zici, fata! Hai! Eu intru in depou sa fur unul, tu tine de sase!
                  Zis si facut, prima ramane afara sa supravegheze zona, cealalta intra sa fure autobuzul. Si sta cea de-afara un sfert de ora...o jumatate de ora...o ora... Rebegita de frig, intra sa vada ce s-a intamplat, de ce dureaza in halul asta?! Intra si o vede pe a doua blonda stand in fund pe jos intre autobuze si plangand...
                  - Ce s-a intamplat, fata, de ce plangi?
                  - Uite, nu gasesc nici un 135 sa ne duca acasa
                  Sta pe ganduri prima blonda si zice:
                  - Draga, dar tu esti chiar proasta rau. Nu puteai sa furi un 226 si mai mergeam 2 statii pe jos?

                  Comment


                  • O blonda superba se duce la manastire si cere insistent sa vorbeasca
                    cu maica stareta.
                    - Ce e, fata mea?
                    - Maica stareta, trebuie sa ma ajuti. Am pacatuit foarte tare si vreau
                    ca Dumnezeu sa-mi ierte pacatele. Ce sa fac?
                    - Dar ce s-a intamplat, fata mea?
                    - Maica sterata, m-au violat 40 de barbati trei zile in sir. Ce sa fac
                    ca sa-mi ierte Dumnezeu pacatele?
                    - Fata mea, du-te acasa si bea zeama de la 40 de lamai 3 zile si apoi
                    intoarce-te la mine.
                    - Bine, maica stareta. Iti multumesc foarte mult!
                    Pleaca blonda, bea zeama de la 40 de lamai 3 zile consecutiv si se
                    intoarce la manastire.
                    - Maica stareta, am facut ce mi-ai spus. Mi-a iertat Dumnezeu pacatele?
                    - Pacatele nu stiu daca ti le-a iertat, dar macar ti-a disparut
                    ranjetul de satisfactie!

                    De ce au blondele scris un A deasupra patului? R: Sa nu uite textul in timpul orgasmului!
                    Last edited by DYA91; 4 December 2009, 01:37. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • O blonda sta foarte concentrata in fata oglinzii.Incepe sa se atinga pe fata ,pe nas,isi pune mana pe frunte,isi trece mana prin par.Dupa vreo 10 minute o striga maica-sa de pe hol:Raluca!!! La care blonda isi da cu palma peste frunte -Asa, ma, Raluca ma cheama!!!

                      Comment


                      • Dupa o vodca, o blonda ajunge in patul unuia. Multumiti, dupa, fumau o tigara:
                        - Auzi? zice el. Uita-te la mine si spune-mi: eu am fost primul barbat din viata ta?
                        Ea il priveste si zice:
                        - S-ar putea, ai o figura foarte cunoscuta!


                        Doua blonde calatoresc cu trenul.
                        In compartiment calatoreste cu ele un barbat mai in varsta, cu barba.
                        Sopteste una la alta:
                        - Uita-te! Asta-i Mircea cel Batran...
                        - Esti proasta. El e mort de vreo 6-700 de ani.
                        In acel moment intra un alt barbat in compartiment, si-l saluta pe barbos:
                        - Ciao, Mircea, ce faci, batrine! nu te-am mai vazut de sute de ani....
                        Prima blonda:
                        - Na, cine-i proasta?
                        Last edited by DYA91; 4 December 2009, 01:50.

                        Comment


                        • banc real:
                          in timp ce adimrv legana un fetita mica in brate ca sa adoarma, mai pune cate un post. altfel nu se explica postarile la orele astea .
                          probabil si DYA91 e in aceasi situatie
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • ultimul banc super haios......
                            sigpic #

                            Comment


                            • )),tare bancul cu BAC-ul.Am ras bine.
                              @Dya:ai ceva cu blondele :P.

                              On:Un tip pescuia intr-un loc interzis. Un paznic se apropie si-i zice:
                              - Trebuie sa-ti dau amenda, pescuitul e interzis!
                              - Dar nu pescuiesc, doar fac baie ramei asteia! zice pescarul, scotand batul din apa.
                              - Tot trebuie sa platesti amenda. Rama nu are slip si asta nu e plaja de nudisti...
                              ))

                              Un barbat surprins la amanta de catre sot sare de la etajul 5. In cadere se gindeste:
                              ``Nu puteam sa stau acasa cu nevasta... sa mananc un gratar... sa beau un sprit... si cine stie poate sa fac si dragoste.``
                              Cade cu noroc pe o capitza de iarba proaspat cosita din spatiul verde al blocului si cugeta:
                              ``Doamne cum e omul... numai doua secunde am fost disperat si cate prostii mi-au trecut prin cap...``

                              Trei tipi mor si ajung la poarta Raiului. Sf Petru ii intreaba:
                              - De cate ori v-ati inselat nevestele?
                              - Eu niciodata in 30 de ani de casnicie, raspunde primul. - Foarte bine, uite ai aici un Mercedes sa te plimbi in Rai.
                              - Eu o singura data in 40 de ani de casnicie, spune al doilea. - Nu e chiar atat de grav, se iarta. Uite un Hyundai sa mergi cu el prin rai.
                              - Eu de vreo 10 ori in 20 ani de casnicie, raspunde ultimul. - Aoleu, ce rau ai fost. Insa pentru ca ai fost cinstit, uite un Logan sa mergi cu el prin Rai.
                              Dupa cativa ani se intalnesc cel cu Loganul si cel cu Mercedesul la un stop.
                              Cel cu Mercedes plangea. - - De ce plangi omule? Ce s-a intamplat?
                              - Uite,sunt foarte suparat,a murit nevasta-mea,si am vazut-o aici in Rai....pe role

                              sigpic

                              Comment


                              • - Cum explicati faptul ca v-ati omorat soacra cu cinci impuscaturi de revolver?
                                - Dupa a cincea impuscatura mi s-au terminat cartusele.

                                Tata canibal si fiul canibal merg la vanatoare.
                                Vad o femeie grasa
                                -Tati,tati!uite mancare!
                                -Lasa, fiule, ca-i prea grasa.
                                Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza
                                -Tati,tati,fii atent ca asta-i slaba!
                                -Nu fiule,asta-i prea slaba.
                                Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie super
                                -No, acuma-i momentu’ tati
                                -Nu fiule.Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe mata.

                                Trei betivi stateau de vorba la o masa:
                                -Cand ma duc acasa imi bat nevasta si copiii!
                                Al doilea betiv:
                                -Eu cand ma duc acasa imi bat tot cartierul!
                                Al treilea zice:
                                Eu cand ma duc acasa bat pe la toate usile!!

                                La doctor:
                                - D-le doctor, cainele meu nu are nas!
                                - Si cum miroase?
                                - Ingrozitor…

                                - Ce se intampla daca din gresala bagi in aparatul de cafea un banut cu sigla CFR Cluj?
                                - Pe afisaj apare scris UEFA Champions League.
                                - Ce se intampla daca bagi unul cu Dinamo?
                                - Pe afisaj scrie: MAI INCEARCA!

                                Un roman calatoreste cu trenul cu un ungur.
                                La un moment dat, ungurul il intreaba pe roman: ce scrie pe geam?
                                El ii raspunde: “nu scoateti capul pe fereastra!”
                                - Si mai jos?
                                - Acelasi lucru dar in franceza.
                                - Mai jos?
                                - In engleza.
                                - Mai jos?
                                - In italiana.
                                - Dar in ungureste nu scrie?
                                - Nu, voi aveti voie.

                                Clasa de maghiari la ora de limba romana.
                                - Gyury, spune, te rog, o propozitie!
                                - Duminica me duc la pedure.
                                - Gyury draga, da nu-i bine.
                                - Atunci nu me duc.

                                Se intampla un accident. Intr-o masina doi curisti iar in celalalta unul beat. Beatul tine neaparat ca politia sa nu fie chemata la locul accidentului si incearca sa-i mituiasca pe cei doi.
                                - Va dau 100 $. Hai sa nu chemam politia!
                                Cei doi rad si nu accepta.
                                - Va dau 300 $ dar sa nu chemam politia.
                                Cei doi iar rad si nu accepta.
                                - Mai baieti daca imi ia carnetul raman pe drumuri si am nevasta si copii va dau 500 $!
                                Cei doi iarasi refuza razand. Beatul se enerveaza la culme si le zice:
                                - Va f** in cur pe amandoi!
                                - Uite asa se mai poate discuta…

                                - Mama soacra, cat stai pe la noi?
                                - Cat sunt primita cu drag, fiule…
                                - Ce pacat! Nici macar la o cafea nu stai?

                                Soacra, pe patul de moarte catre ginere:
                                - Sa repari pendula aia de pe perete…
                                - O repar mama soacara, dumneata concentreaza-te acolo…

                                Trece un politist pe strada si vede un stalp si zice:
                                - Deschide, politia!
                                Dar nu raspunde nimeni!Mai incearca inca o data:

                                - Deschide, politia !

                                Si asa incepu politistu sa tot bata in stalp.Trece pe acolo o baba si ii zice:

                                - De ce bati omule in stalp?

                                Politistul :

                                - De ce sa nu bat?Nu vezi ca e aprins becu acolo sus!

                                Doua tipe stateau de vorba la o cafea de una de alta,ajung la sex si una intreaba.
                                -Draga tu cind faci sex strigi tare,faci galagie?
                                -Daaa,fara asta nu pot.
                                -Si sotul tau ce zice?!
                                -Nu zice nimic,sta ca prostul in usa.
                                Last edited by crististreulea; 5 December 2009, 23:21.
                                sigpic #

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google