Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ziua unei femei... la volan...

    "Aoleo, e 9. La 9 jumate trebuie să fiu în centru, la muncă. Unde naiba am parcat maşina aia?" Două ture de bloc, fără succes. "Alo, iubitu', tu mai ţii minte unde am parcat eu maşina aseara? Ştiu că nu erai cu mine, dar mă gîndeam şi eu.. Da, ştiu că dormeai, lasă, că o caut ca proasta pînă îmi tocesc pantofii. Hai pa!"
    "Ahhhh..imbecilu' ăsta cu maşina asta bleu mereu parchează aşa aproape. Cum naiba ies eu din parcare acum? Alo, iubi? Poţi coborî un pic să îmi scoţi şi mie maşina din parcare, că prostu' ăla de la 3 iar a parcat prea aproape. Da, mă, iubi, dar io cum iesss??? Te rooggg, nu mă face să plîng acumaaaa. Bine, nesimţitule, dormi, dar dacă îţi lovesc maşina să nu te aud că zici ceva. Hai, scuteşte-ma, pa!"
    "Mamă, ce aglomerat e azi. Ce vrei bă,prostule? 50 e viteza legală, du-te-n ceapa mă-tii de nătărău!" "Alo, ce faci fată? Vezi că eu intîrzii un pic, să îi zici tu lu' Popescu să îmi trimită dosarele alea la FanCurier. Hai că mă grăbesc fată, dar e aglomerat rău. Hai că sînt plină de draci, m-am certat şi cu al meu de dimineaţă. Nesimţitul nu a vrut să se scoale din pat să îmi scoată şi mie maşina din parcare. Am plecat tîrziu, nici nu m-am machiat ca lumea".
    Tiiiiiiiiiiiiitttttttt!!! Voce din trafic: "Bă, proasto, vezi că ai cedează trecerea!" "Ce vrei dobitocule, nu vezi că trebuia să îmi dai prioritate, că vin din dreapta!?!". "Doamne, ce cretini! M-am săturat de oraşul ăsta plin de prosti!"
    "Bună dimineaţa, domnişoară! Agent principal Ionescu. Actele dumneavoastră,vă rog! Nu aţi văzut semnul de STOP?" "Aaaa, era stop? Vă rog să mă iertaţi, sunt şi eu începătoare la volan, ştiţi cum e. Mă claxonează toţi, vorbesc urît cu mine. Mă grăbeam la serviciu, că şi aşa am întîrziat şi acum cu criza asta nu se ştie dacă mă mai apucă săptămîna viitoare la locul ăsta de muncă. Şi am rate,tot felul de cheltuieli." "Vă înţeleg domnişoară, dar asta nu vă scuză de rigorile legii." "Da, aşa e! Aveţi dreptate! Voiam doar să fiţi mai drăguţ cu mine, că probabil aveţi şi dumneavoastră o soţie, o soră. Vă roooggg mult! Promit să fiu atentă de acum încolo! Pot să plec??? Mulţumeeeesssccc!!!!"
    "Alo, fată, hai că era să îmi ia un gabor permisu'. Da' i-am băgat textul ăla cu sora şi soţia şi l-am pîrlit pe fraier. Hai că nu mai am mult şi ajung".
    După 5 minute. "Iubitu, hai că am comis-o. Am trecut un pic pe roşu şi am intrat în autobuz. Nu am păţit nimic, dar maşina e cam praf". "De ce ţipi ca dobitocu? Totu' e din vina ta, că nu ţi-ai dat curu' jos din pat să mă ajuţi şi am plecat cu draci de acasă. Gata, plec la mama. Pa!"

    FARA SUPARARE DOAMNELOR!!! Noi stim ca nu e chiar asa dar... e pe aproape!!!!!!!!
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • Originally posted by Bleizer View Post
      Un american si un roman stau de vorba.
      Americanul spune mandru: - We have Barack Obama, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash!
      Romanul spune si el: - We have Traian Basescu, no wonder, no hope, no cash
      foarte tare!
      Keep It Real! Keep It Simple!
      sigpic

      Comment


      • Examen la politie:
        - Ce capitala are Marea Britanie?
        Liniste. O voce din spate:
        - Dar ne-ati spus sa invatam capitale de tari, nu de mari!

        Comment


        • Sotul isi insoteste sotia la cumparaturi intr-un supermarket. Si-n timp ce impinge fara chef caruciorul, ajunge la raionul de bere.
          Ochii i se lumineaza. Oferta la Heineken! "cumpara azi o lada de heineken si-n loc de 40 lei platesti doar 20". Entuziasmat apuca lada s-o bage-n carucior.
          - Heeei!! Ce faci? Intreaba nervoasa sotia.
          - Pai draga mea, e oferta: cu 20 lei imi iau o lada de bere!
          - Suntem in criza dragule, nu ne putem permite! Las-o acolo. Cu amaraciune-n suflet, barbatul renunta la berea lui preferata si-si continua fara chef plimbarea prin magazin. La un moment dat ajung la raionul Cosmetice. Femeia apuca o crema de fata din raft si da s-o bage in carucior.
          - Heeei! ce faci? sare furios sotul!
          - Pai dragul meu, asta e crema mea preferata, ma face sa arat frumoasa si costa doar 40 lei.
          - La Naiba!! Si Heinekenul te face sa pari frumoasa si e la jumate de pret!!!
          sigpic

          Comment


          • - Care este diferenta dintre un amant si un sot?
            - 30 de minute
            sigpic #

            Comment


            • `dada, asta-i tare de tot!
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • @TopCat: vezi ca esti offtopic! Ala nu e banc, ma jur!
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:
                  - Domnisoara, doua bilete.
                  - Da, sigur, pana unde?
                  - Gheo, ii spunem?
                  - Nu.
                  - Domnisoara, doua bilete, va rog.
                  - Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti, nu stiu cat sa va cer.
                  - Gheo, ii spunem?
                  - Apai, spune-i.
                  - No, domnisoara draga, noi mer'em la o nunta!
                  sigpic #

                  Comment


                  • Doctorul rus spune:
                    La noi, în Rusia, medicina e aşa de avansată incat scoatem jumătate de inimă de la unu', o transplantăm la altu' şi după 6 săptămâni amândoi deja îşi caută de lucru !

                    Doctorul american:
                    La noi, în America, medicina e aşa de avansată, că putem scoate un lob din creier la unu', îl transplantăm la altu' şi după 4 săptămâni amandoi îşi caută de lucru !

                    Se ridică şi doctorul român şi spune:

                    - N-avem ce să comparăm, toţi sunteţi înapoiaţi faţă de noi; în România, am luat câţiva fără creier, alţii fără inimă, i-am pus în fruntea ţării şi acum toţi ne căutăm de lucru !
                    sigpic

                    Comment


                    • 'dada , ala era misto...dar asta e dureros!
                      aham......Restul e LOGAN


                      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                      Comment


                      • Democratia trebuie sa insemne mult mai mult, decit doi lupi si o oaie care voteaza ce sa manince la cina …
                        sigpic #

                        Comment


                        • La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca
                          adormisera, un betiv exclama catre procuror:
                          - Sa ma pupi in fund !
                          - Afara !
                          - Nuuu ! Aici, sa vada toata lumea !


                          - Sa-ti fie rusine Mitica, zice nevasta. Iar ai venit beat acasa!
                          - Ca sa respectam adevarul nu eu am venit, m-au adus vecinii.
                          lipsa text

                          Comment


                          • Un pusti la vreo 18ani din Irak vine in Romania sa studieze.

                            Dupa 2 saptamani il suna tatal sa il intrebe cum e viata prin Romania:
                            El rasp:Tata e bine, dar ma simt putin jenat.Adica eu vin la facultate cu Ferarri,Lambo,etc si profesorul vine cu tramvaiul.
                            Dupa 1saptamana tacso ii livreaza in cont 2milioane de dolari si un plic cu o scrisoare,iar mesajul era " Fiule nu ne fa de ras,cumpara-ti si tu un tramvai"

                            Bancul este auzit de la cineva si nu stiu cat de bine m-am exprimat.
                            Fara Semnatura.

                            Comment


                            • Da, si nu era vorba de pustiul din Iraq ci de ElenaBAsescu la Bruxelles.

                              Comment


                              • Eu il stiam ca un arab si ca vine in iasi la facultate, da cam tot aia e, oricum ar fi tot te face sa zambesti un pic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google