Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intr-un bar doua prietene servesc cafeaua la o masa, una dintre ele se uita fix la un tip de la masa alaturata si ii spune prietenei, uite draga asta e Mircea cel Batran, a venit si el sa serveasca o cafea.
    La care prietena ei ii spune:
    - Ce ai draga, esti blonda? Mircea cel Batran este mort de sute de ani, cum sa fie el aici la cafea?
    Dupa ceva timp intra in bar un tip si ii saluta:
    - Salut mai Mircea, ce mai faci batrane, nu te-am mai vazut de sute de ani.
    La care tipa ii spune prietenei:
    - E acum ce mai zici, care dintre noi este blonda?
    http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

    Comment


    • Socrul mare se intoarce obosit de la camp, intra in casa si in capul scarilor isi intalneste ginerele. Fara multe cuvinte socrul ridica mana dreapta, o indoaie sub forma literei "S", roteste palma din incheietura maini si se uita intrebator la ginere. Acesta fara un cuvant ridica ambele brate si gesticuleaza ca si socrul.
      Si acum traducerea gesturilor:
      Socru: Este acasa vipera ?
      Ginerele: Sunt acasa amandoua.
      Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

      Comment


      • O blonda focoasa termina o partida de sex oral cu sotul sau si vrea sa-l sarute.
        Acesta se eschiveaza,pupand-o pe obraz.
        -Ce ciudati mai sunteti si voi ,barbatii!! Dupa voi va e scarba, dar dupa altii, nu...
        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

        Comment


        • Intr-o benzinarie, un programator se uita derutat la pompe si murmura:
          - 95? ... 98? ... 95! ... 98! ...
          Vazandu-l pierdut, un angajat al benzinariei se apropie si il intreaba:
          - Cu ce va pot ajuta?
          Cu o raza de fericire in privire, raspunde: - Benzina XP sau Vista aveti?

          ---------------

          2 gameri jucau World of Warcraft in noaptea de Paste.
          Unul ii zice: Hristos a inviat!
          Celalalt il intreaba infrigurat: Ce level e??
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • Abia s-a deschis barul şi apare un bărbat slab, neras, cu o figură mahmură şi hainele mototolite, şi se adresează barmanului:
            - Spune-mi, te rog, m-ai văzut astă-noapte pe aici?
            - Bineînţeles.
            - Şi am consumat de vreun milion?
            - Cam aşa ceva.
            Omul rasufla usurat:
            - Bine, gata, m-am linişit. Credeam că i-am pierdut...

            Comment


            • Cica merge o data un moldovean sa se spovedeasca. Popa il intreba cu ce a pacatuit.
              Moldoveanul ii raspunde:
              - Parinte, am f?.t pisica.
              Parintele ii spune uimit:
              - Nu-i nimic fiule, Dumnezeu iarta, dar ia spune-mi si mie cum a fost?
              - Minunat, parinte!
              A doua zi se intalneste moldoveanul cu popa care era tot zgariat pe fata. Intreaba moldoveanul:
              - Ce ati patit, parinte?
              Popa, rusinat, raspunde:
              - Am incercat si io cu pisica sa vad cum e?..
              La care moldoveanul uimit ii zice:
              - Parinte, da? io n-am zis ca am f?.t matza, ci pi Sica, vecina-mea!
              http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

              Comment


              • - Ce e galben si cauta in pamant?
                Un albanez care cauta o bomba.
                - Ce e galben si zboara?
                Un albanez care a gasit o bomba.

                Comment


                • - De ce arunci monede in canal, omule?
                  - Am scapat o moneda inauntru.
                  - Atunci de ce mai arunci si altele?
                  - Doar nu-s tampit sa cobor in canal pentru o singura moneda.

                  Un tip se prezintă la doctorul psihiatru. - Domnule doctor, îi spune acesta, noaptea o mulţime de omuleţi se foiesc la mine sub pat. - Hm, face doctorul. Cazul dv. ar necesita cîţiva ani de analize şi tratament. După un timp, doctorul îşi întîlneşte pacientul pe stradă şi-l întreabă de ce nu s-a mai prezentat la consultaţie. - Pentru că nu mi-a permis timpul. Dar să ştiţi că am terminat cu omuleţii aceia care mă deranjau noaptea. - Da? Cum?! - Am tăiat picioarele patului.
                  Last edited by mr.K; 2 March 2011, 11:08. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Un reporter de la National Geographic in muntii Carpati ia interviu unui cioban. -Domnule as dori sa stiu cum se simt animalele care le pastoriti. As putea sa le pun niste intrebari? Ciobanul zambeste si zice: D-apoi cum sa vorbeasca ele? Reporteul : Stai sa vezi. Intreaba magarul cum se poarta ciobanul cu tine? Magarul raspunde : in general bine ; imi da sa maninc, apa , mai pune si o patura pe mine.Ciobanul ramane cu gura cascata. Reporteul intreaba cainele.Cainele raspunde imi da mancare apa ma lasa liber e bine. Ciobanul face ochhi mari.Reporterul se indreapta catre o oaie mai grasuta si mai curata ca celelalte care avea prinsa de gat o bentuita rosie; dar cu tine cum se comporta ciobanul? Ciobanul sare repede si zice : domnu reporter nu va luati dupa ea ca asta-i o vagaboanda mica si rea.

                    Comment


                    • Originally posted by TopCat View Post
                      Intr-o benzinarie, un programator se uita derutat la pompe si murmura:
                      - 95? ... 98? ... 95! ... 98! ...
                      Vazandu-l pierdut, un angajat al benzinariei se apropie si il intreaba:
                      - Cu ce va pot ajuta?
                      Cu o raza de fericire in privire, raspunde: - Benzina XP sau Vista aveti?
                      asta era cu blonda care intreba de benzina din 2010
                      le intoarceti aiurea numai sa faceti posturi.
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • Un individ cu un câine intră într-un bar. Comandă o bere şi zice:
                        - Am un câine foarte deştept!
                        După câteva minute:
                        - Câinele meu este cel mai inteligent!
                        Lumea din jur se uita deja urât la el. Paharul s-a umplut de tot, când el iar afirmă:
                        - Câinele meu vorbeşte!
                        - Dar, bine, omule, ne crezi tâmpiţi?! Cum să vorbească un animal?
                        - Hai să facem pariu! Voi îmi puneţi o întrebare şi dacă nu răspunde mă scoateţi de aici în şuturi, dar dacă răspunde, faceţi cinste !
                        - Bine, mă! Ia să vedem!
                        - Mă animalule, cum se cheama chestia aia din piele cu care ţii calul?!
                        Câinele se uita în ochii lor şi spune:
                        - Ham!
                        - Ăsta a fost un latrat! Şi-l scot în şuturi pe individ afară. Câinele se duce docil după el şi-l întreabă:
                        - Trebuia să fi spus „căpăstru”?
                        sigpic

                        Comment


                        • Vine Sir acasa:
                          -John doamna este singura?
                          -Nu Sir, este sus cu un domn.
                          -John adu sabia.
                          -Yes, Sir.
                          Sir se duce sus unde era doamna de unde se aude un urlet. Sir se intoarce:
                          -John, un doctor pentru domnul si un tirbuson pentru doamna
                          http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                          Comment


                          • Raspuns oficial Renault


                            Dear Mr. Radu D.,

                            We have received and analyzed your complain letter regarding the “greierashi” issue on Renault Megane cars. Unfortunately, we were unable to find this term (greierashi) in our databases and we kindly ask you to send to us more detailed specification about. Also, please be so kind to translate in English the following expressions: “bagamiash p..a in masina voastra”, “nenorocitilor, sunteti niste hoti” and “ma p..h pe el de servis reno”.

                            Sincerely yours,
                            Michel Mouton
                            Customer Service Representative
                            414 Avenue Miramax, DC668,
                            Douai, France



                            scuze daca a mai fost..dar e belea
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Originally posted by FloNZN View Post
                              asta era cu blonda care intreba de benzina din 2010
                              le intoarceti aiurea numai sa faceti posturi.
                              Ala e altul prietene. Apropo, se mareste pensia daca cineva are mai multe posturi? Ai ceva avantaje cat esti in viata? Te vad altfel prietenii?
                              Intreb, ca sa ma pun si eu pe treaba, tot lancezesc pe la 1600, in Evul Mediu.

                              Banc de criza:

                              Ion: - Stii ca Popescu a venit iar la mine sa-l imprumut cu 100 Ron?
                              Vasile: - Si ce i-ai spus?
                              Ion: - Sa-si caute unul mai prost ca mine.
                              Vasile: - Si ce ti-a raspuns?
                              Ion: - Ca se duce la tine...

                              Columb nu ar fi descoperit niciodata America daca ar fi fost casatorit, din cauza urmatoarelor intrebari:

                              Unde te duci?
                              Cu cine?
                              De ce?
                              Cu ce?
                              Ca sa descoperi ce?
                              De ce tu?
                              Si eu ce fac daca tu pleci?
                              Pot sa vin cu tine?
                              Cand te intorci?
                              Ce imi aduci?

                              Se pare ca ai un adevarat plan, nu???
                              De ce?
                              Nu ma minti. De ce iti faci asemenea planuri?
                              Vad ca sunt din ce in ce mai multe in ultimul timp. De ce?
                              Te parasesc. Si nu ma mai intorc niciodata. De ce nu ma opresti?
                              Nu inteleg de ce e atat de importanta chestia asta cu descoperirea. Si de ce nenorocita aia de regina iti da toate vasele alea pe gratis? De ce? E mai frumoasa ca mine?
                              De ce te gandesti atat de mult si nu raspunzi?
                              Intotdeauna calatoresti si iar calatoresti… nu pot sa inteleg ce naiba vrei sa descoperi??
                              Last edited by mr.K; 3 March 2011, 14:54. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Un inspector de la Fisc vine la sinagoga in control, se uita pe
                                registre si concluzioneaza catre rabin:
                                − Domnule, veniturile dvs sunt mici si impozitul la fel. Cum reusiti
                                dvs sa traiti cu niste incasari asa de mici?
                                − Noi aici reciclam TOTUL si ne multumim cu putin.
                                − Chiar totul?
                                − Tot.
                                − Si picaturile de la lumanari?
                                − Da, le strangem si le trimitem la o fabrica de lumanari si din
                                cand in cand ne trimit o lumanare..
                                − Bineeee. Si firmiturile de pe masa le reciclati? Întreaba agentul
                                in zeflemea...
                                − Da. Le strangem si le trimitem. Din cand in cand primim o punga de
                                pesmet.
                                − Buuuun. Da cu pieile de preputz de la circumcizie ce faceti? Si pe
                                ele le reciclati?
                                − Da. Le strangem, le trimitem la Fisc si.. din cand in cand ne
                                trimit cate-un p...ica sa ne controleze ..
                                Don't ride faster than your Angel can fly!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google