Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un tip vine pe la 5 dimineaţa acasă. Intră tiptil în camera unde dormea soţia şi dă să-şi scoată pantalonii.
    - Beţivule, iar vii la ora asta acasă?
    - Nu, dragă, zice omu', trăgându-şi pantalonii la loc, acuma plec.
    sigpic

    Comment


    • La 8 ani : O duci in pat si apoi ii spui o poveste.
      La 18 ani : Ii spui o poveste si apoi o duci in pat.
      La 28 ani : Nu-i nevoie sa-i spui o poveste ca sa o duci in pat.
      La 38 de ani : Ea iti spune o poveste ca sa te duca in pat.
      La 48 de ani : Ii spui o poveste ca sa eviti sa te duci in pat
      La 58 de ani : Stai in pat toata ziua ca sa nu-i asculti povestea.
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • Un tip se lanseaza intr-o depasire inconstienta si ii remarca prietenului care-l insotea:
        - Bah! cred ca ala m-a injurat ca avea spume la bot..
        Prietenu:
        - Stai linistit! Tie nu ti-a zis nimic.. cu mama ta avea ce avea...


        Ginerele: Unde mergi, mama soacra?
        ea: La cimitir
        ginerele: si bicicleta?

        Logica feminină: - Nu e online, e cu nenorocita aia!- E online, vorbește cu nenorocita aia!

        Comment


        • Un doctor român se întoarce din China , unde participse la un congres international pentru reducerea natalitatii. Toti se aduna în jurul lui, curiosi sa afle cum au rezolvat chinezii problema.
          - E foarte simplu. Când barbatul vine la consultatie, doctorul îl pune sa-si aseze testicolele pe masa, le tine bine, ia ciocanul si le trage una tare cât poate. Pe cei prezenti îi trece un fior rece pe spinare.
          Unul zice cu jumatate de voce:
          - Dar nu doare? La care doctorul, calm:
          - Doar daca-mi dau din greseala cu ciocanul în deget.

          ==================

          O pereche asteapta un copil si se informeaza la doctor cum e cu sexul în timpul graviditatii.
          Doctorul explica:
          - În prima treime a perioadei de sarcina puteti avea contact sexual normal, în a doua treime numai din spate ca si câinele, iar în ultima treime ca lupul.
          Sotul putin contrariat:
          - Ca lupul?! La care doctorul: - Da, da te pui lânga gaura si urli.

          Comment


          • Trei blonde blocate în lift strigau pe rînd "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
            - Ce-ar fi să strigăm simultan?
            Şi încep ele: "simultan, simultan".
            sigpic

            Comment


            • Candva grecii au distrus Troia, Persia, Egiptul, Siria, Fenicia, Babilonul...

              A venit si randul Uniunii Europene.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • -Cativa politicieni, cam cu chef, fac un turneu electoral prin sate. Pe un drum de tara, masina se izbeste de un copac si accidentu-i gata.Aflat in trecere, un taran cu frica lui Dumnezeu ii aduna, ii ingroapa pe loc si isi vede mai departe de treaba.
                Dupa un timp, se observa lipsa politicienilor. Ancheta, reconstituire, interogatorii etc.
                Anchetatorul il intreaba pe taran:
                -Cand ai sosit la locul accidentului mai era vreunul in viata?
                -Unii dintre ei ziceau ca sunt, dar poti sa-i crezi pe astia?!
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • O doamna si-a pierdut poseta in agitatia cu cumparaturile.
                  A fost gasita de catre un baietel cinstit care i-a returnat-o.
                  Uitandu-se in poseta, a observat:
                  - “Hm… cand mi-am pierdut poseta aveam o bancnota de 20 dolari. Acum am 20 bancnote de un dolar.”
                  Baietelul a raspuns repede:
                  - “Aveti dreptate doamna. Ultima data cand am gasit poseta unei doamne nu avea maruntis pentru recompensa.”

                  Comment


                  • -Doriti si garnitura la friptura ?
                    -Da.
                    -De ce sa fie ?
                    -De chiulasa. ))

                    Comment


                    • Stefan cel mare umbla cu voinicii dupa el prin Tara Moldovii.
                      Trecând pe lânga un lan de grâu aud o voce dumnezeiasca ce cânta de se oprea in loc apa izvoarelor si amuteau pasarile câmpului.
                      Stefan se indrepta spre locul cu pricina, prin grâul inalt cât omul si zari un prunc ca de vreo zece ani ce cânta cu atâta foc.
                      “Cum te cheama pruncule ?”, întreba Stefan.
                      “Gica Petrescu, Maria Ta.”
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Se zice ca de haloween este bine sa te constumezi in ciclu si sa intarzii.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Originally posted by Costi-bc View Post
                          Candva grecii au distrus Troia, Persia, Egiptul, Siria, Fenicia, Babilonul...

                          A venit si randul Uniunii Europene.
                          Nu te supăra, dar asta nu e o glumă !
                          Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                          sigpic

                          Comment


                          • Atenţie bucureşteni! După victoria împotriva Stelei, în această seară şi-au anuntat prezenţa în Piata Universităţii ultraşii echipei Concordia Chiajna, consideraţi ca fiind cei mai răi ultraşi din România. Mare grijă deoarece au hotărât să vină amândoi…
                            sigpic

                            Comment


                            • Mi-am salvat numele amantei in telefon"LOW BATTERY",iar de cate ori ma suna si vede nevasta il baga imedit la incarcat.
                              sigpic
                              nu este nimic mai dulce decat o dusca de aer liber

                              Comment


                              • O frantuzoaica, o americanca si o romanca se intalnesc in tren. Dupa lungi discutii, ajung la concluzia ca barbatii lor sunt niste puturosi betivi, care nu ajuta deloc in casa si sunt inutili in pat. Fetele decid sa faca un experiment prin care sa le zica barbatilor: "dragule, de azi, tu te ocupi cu gatitul, cu spalatul, cu alte treburi casnice si renunti la bautura, ajungi devreme acasa si faci dragoste cu mine asa cum ar trebui". Si dupa o saptamana sa se intalneasca din nou sa vada cum a decurs.
                                Zis si facut. Dupa o saptamana...
                                Frantuzoaica: I-am zis lui Jacques al meu toate astea si ce sa va zic... inca din prima zi am vazut rezultate ! Sa vedeti acum ce fel de om e barbatul meu !!
                                Americanca: I-am spus lui John acelasi lucru si... dupa primele 3 zile n-am vazut rezultate... dar dupa acea a luat atitudine si acum e sotul perfect !
                                Romanca: Eu i-am zis lu' Ion al meu asa si... in primele 2 zile chiar n-am vazut nimic. In a 3-a zi parca am inceput sa zaresc ceva cu ochiul stang....
                                Last edited by 77sky; 24 November 2012, 09:28.
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google